Gönderen Konu: haydarpaşa miniatürk  (Okunma sayısı 59532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: haydarpaşa miniatürk
« Yanıtla #60 : Ocak 22, 2007, 16:59:22 »
acele etme Harun bey fuarda 5-6 degisik firmayla konusarak yeni modelleri buraya getirmeye çalışacak..
sonuç olarak yurt dışında istediginide bulsan oldukça fiatlı
Mart ayını beklemeniz gerekecek..
yurt dısından hacimli şeyleride getirmek artık zor..hele Avşaya ..

biraz sabır ve araştırmaya devam

saygılar
a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : Ocak 22, 2007, 17:30:46 »
omer sunu vollmerden buldum bazı pencere ve catısıda kullanılabilir Vollmerden..istasyon

saygılar a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : Ocak 22, 2007, 17:36:32 »
bu lazer kesicileri tershanelere girip cıktıgım icin bilirim.
adına CNC tezgahı deniyor özel bilgisayar programında çizimi diskete kayıt edip
levha saçı kesiyorlar..ancak bu çok kuvvetli plastigi kesen tipide olmalı zira mimari maket dizayn yapanlar buna benzer
seyleri kullanıyorlar..Eger bu adamlar Avşalıya indirimli fiat 18000 ytl 1 maket icin vermişlerse sanırım cihaz çok pahalı..
keşke ömer onlara 20 tane yaptırırsak kaça malolur diye sorsaydı?hatta siz demonte yapın yapistırma ve boyamayı
biz yaparsak kaça mal olur diye sorsaydı

saygılar a.usta

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : Ocak 22, 2007, 17:53:08 »
Haydarpaşa maketini bilgisayarda oluşturduktan sonra parçalar halinde stereolitography (3 boyutlu printer) ile plastikten elde edebilirsiniz. Ancak, 300x300 mm ebatlı bir tablası var. Bu tablaya koyacağınız parça yüksekliği ne ise, ona göre ücret ödüyorsunuz. Örneğin 30 mm 80 Euro, 40 mm 100 Euro gibi. Türkiye'de bu baskıyı yapanlar var, hatta firmalar prototiplerini bu cihazda bastırıp görüyorlar.

Stereolitography cihazının çıktısı Polyamid, yani bir tür plastik. Bu plastiğin nem tutma özelliği olduğundan, boyama öncesinde bir fırında hafif ısıtmaya tabi tutulması gerekli. Yoksa ciddi problem yaşanabilir.  

Örneğin, 3-4 tane lokomotif kaportası çizip, sonra aynı tablada birlikte basılsa, tanesi 20-30 Euro fiyata mal olur, ki buna değebilir. Ancak Haydarpaşa gibi bir maket için iyice tuzluya mal olacağını düşünüyorum.

Saygılar.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : Ocak 22, 2007, 18:05:10 »
bu fiyatı öğrendik biz kamil bey 18.000 YTL artı KDV gerçekten uçuk fiyatlar. ama sayın ustamın önerilerini bi sorayım yarın 20 adet demonte ve boyasız olarak kaça yaparlar.diye o bilgileride paylaşırım yarın.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : Ocak 22, 2007, 18:13:04 »
Fiyatı bir de Ankara ODTÜ ""BİLTİR"" den sorun. E-posta adresini internetten bulabilirsiniz, cevap da veriyorlar. Eğer bulamazsanız biraz arayıp yardımcı olabilirim.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : Ocak 22, 2007, 18:34:03 »
ODTÜ-BİLTİR Merkezi
METU-CAD/CAM/ROBOTICS CENTER bir yanlışlık yapmıyım maket yapılıyomu burda hep makinalar var adresini buldum.  biltir@metu.edu.tr

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : Ocak 22, 2007, 20:05:37 »
hala bakıyorum ustam.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : Ocak 22, 2007, 20:10:15 »
Oraya bir e-posta yazar ve fiyat isterseniz size döneceklerdir. 

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : Ocak 22, 2007, 20:12:43 »
birde noch a bak...
kamil bey okuldamısınız?

saygılar a.usta

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : Ocak 22, 2007, 20:17:38 »
Doğru, okuldayım. Daha da kalacağım gibi...

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Ocak 22, 2007, 22:10:29 »
hala bulamadınızmı?

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : Ocak 22, 2007, 22:24:49 »
sayın ustam deli oldum aramaktan gözlerim artık bina figürlerini seçemez oldu. ne çok site ve ne çok ürün var ama ne yazıkkı bir haydarpaşa benzeri bir istasyon veya benzeri bina bulamadın ön cephe için konuşıuyorum. gözlerim ağrıdı ya  :o

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : Ocak 23, 2007, 10:17:20 »
merhabalar ihsan bey dediğiniz gibi özellikle yan duvar cepheleri birbirinin aynı ekte gönderdiğim resimde olduğu üzere bunlardan peşpeşe eklendiğinde yan duvarlar olabiliyor ençok endişelendiğim kısım ön cephe alman mimarisi hep detaysı işlemelerle dolu ve bu örneğe benzer bir kit bulamadım hala da aramaktayım.belki ön cepheyi ağaç olarakta inşa edebilirim plastik yüzey üzerine yapıştırma detaylar gözümü korkutuyor. saygılar.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #74 : Ocak 23, 2007, 10:52:20 »
Ömer beni hayal kırıklıgına ugratıyorsun..Haydarpasanın benzeri var internette..
biraz gayret ulaşacaksınız..umudunuzu yitirmeyiniz..

saygılar
a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #75 : Ocak 23, 2007, 11:17:31 »
ömer sana yolladıgım resimdeki  binaya ufak revizyonla benzetebilirsin hpasaya rengi aynı catı rengi aynı

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : Ocak 23, 2007, 12:37:33 »
Bende ona bakıyordum ustam bundan üst üste üç tane yetecek gibi kadıköy tarafına bakan cephe tamam zaten ön cephede sorun vardı bir iki değişiklikle halledebiliriz sütün eklemeleri ve işlemeli bölümleri bir şekilde kendim halledeceğim. sayın ustam son soru. bu modeli nerden temin edebilcez.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : Ocak 23, 2007, 12:39:26 »
ben modeli ararken ,sizde tekrar irtibata gectinizmi 18bin ytl isteyen model maker le?saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : Ocak 23, 2007, 12:42:31 »
evet görüştüm demonte olarak göndermiyorlar. şirket kuralı imiş yapılamazsa itibarlarının zedelnmesi konusunu öne sürdüler 20 adetlik siparişte %10 indirim var bana hala uçuk bir fiyat gibi geldi ankadara ODTÜ-BİLTİR Merkezi varmış kamil beyin önerisi ile orayada açıklamalı bir mail gönderdim.cevabını bekliyorum henüz gelmedi. saygılar.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : Ocak 23, 2007, 13:22:49 »
boyle bir yapının tecrubelerim Vollmer oldugunu hissetirmişti
sanırımda dogru cıktı

Bahnhof Baden-Baden  Art-Nr. 3560
Maße: 780 x 160 x 200 
saygılar
a.usta