Gönderen Konu: Kurgumun alçı kaplamasını tamamladım.  (Okunma sayısı 3824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Kurgumun alçı kaplamasını tamamladım.
« : Kasım 13, 2009, 13:03:44 »
Bazı yerlerde sizlerde göreceksiniz ki acemilikten yanlış yaptım oralara ne yapabilirim diye düşündüm ve seramik hamur denilen bi malzemeyle düzelttim ve yine acemilikten tünel yapım fotoğrafı hiç çekmemişim. Görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Kurgumun alçı kaplamasını tamamladım.
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2009, 01:13:09 »
Cihan bey , oldukça zor bir ray geometrisi seçmişsin ve göründüğü kadarı ile başarı ile gidiyorsun.
İniş ve çıkışların başlangıçlarını yumuşak yapmaya çalış ve döşediğin her rayın üzerinde muhakkak bir loko veya vagon gezdirmeden sabitleme.
Kolay gelsin...........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2009, 12:55:00 »
Elinize sağlık güzel olacak gibi duruyor. Ancak fotolara bakarken (Köprünün olduğu foto) alt zemine karton kullandığınızı gördüm. Kullandığınız karton balastlama yaparken ıslanıp şişer ve yaptığınız çalışmalar, malzemeler boşa gider. Onun yerine mantar kullansanız daha iyi olur. Sadece bir tavsiye yanlış anlaşılmasın.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2009, 15:11:19 »
cihan kerdeşim dağlı tepeli arazili kurgu gerçekten zordur. güzel ve de zor birşeye girişmişsin.
allah kolaylık versin. gayet de güzel gidiyor.
heroes kardeşim de doğru bir tespit yapmış.
eğer sık sık paylaırsan gelecek kritiklerle sonunda güzel bir kurguya kavuşursun . biz de zevkle izleriz
sevgiyle

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2009, 16:00:34 »
Cihan bey Kemal'in dediği gibi sadece ray geometrisini değil dağ tepe geometrilerinide zor seçmiş. Ellerinize sağlık, kolay gelsin.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2009, 14:39:56 »
Herkese teşekkür ederim. Öncelikle Kemal Bey'e : bu kurgumda trenleri hareket ettirmeyi düşünmüyorum yani dolaşmayacaklar ilk kurgum olduğu için küçük bir kasaba kesiti yapacağım. Heroes : korton kısmıyla ilgili gerçekten haklısınız düşünemedim ıslanıcağını yanlız o kartonları kaldırmam zor olcak bunun için bir önerim var, kartonların üst kısmından ince bir parça alıp das toprak seramik hamuruyla kaplasam nasıl olur. Bu malzemeyi fotolarda görebilirsiniz kahverengi kısımlar. Gerçekten kulanışlı bir malzeme ve ıslanmaya karşı dayanıklı. Dağ yapılarında da bazı yerlerde bu malzemeyi kullanacağım kaya ve oyuk yapımları gibi yerlerde.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2009, 15:00:02 »
Ustalar daha iyi bilir tabi ki ancak;
Kartonun üstünü kaplayacağın malzemenin nasıl bir yapısı var ve kuruduktan sonra nasıl bir sertlik seviyesi olur bilmediğimden birşey diyemiyorum. Şöyle düşünürsek kullandığın malzeme su geçirmediğini söylemişsin. Kartonların üstünü bu malzeme ile kapladıktan sonra malzeme sertleşecek ve üstünde trenler veya vagonlar gezdirirsen kulağına hiç hoş olmayan sesler gelecektir. Tecrübeyle sabittir bende seninkine benzer birşeyler denemiştim ordan biliyorum. Ama sen trenleri gezdirmeyeceğini söylüyorsun. O zaman pek sorun çıkmaz herhalde. Tabi yine ustaların yorumlarına danışmak daha uygun olur.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2009, 15:07:46 »
Doğru diyorsunuz Emre Bey trenleri gezdirsem ses kötü gelebilir. Kullandığım malzemeyi yeni keşfettim bende. Büyük bir kurgu olsa yani dolaşan trenler olsa rayların altına mutlaka hafif ve ıslanmıycak bir madde kullanırım. Bu malzeme baya bi sertleşiyor taş gibi oluyor. Dediğim gibi dağlarda tepelerde baya kullanışlı. Görüşleriniz için teşekkür ederim ayrıca.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2009, 15:43:16 »
cihan kardeşim. bu kadar emek verilmiş bir kurguda tren hareket etmesse yazık.
sen gene de 1 loko 2 vagonu kurgu bıyunca gidip geri geri gelecek kadar hareketli düşün bence