Gönderen Konu: Kurgumu sökmeye başladım...........  (Okunma sayısı 5573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Kurgumu sökmeye başladım...........
« : Ekim 11, 2009, 17:36:48 »
Vay vay vay vay,ne başlık oldu be ,ama tamamı yalan, okuyanda adam birini yapmış bitirmiş ,oynamış sıkılmış ikinciye başlıyor zanneder,evet bişey söktük ama kurgu değil kurgu yapma kurgusuydu,yani L şeklinde bir salona kurulmuş ve yine L şeklinde ve çok düşünüp çok büyük hata ile yapılmış demir ve tahta aksamlardan koca bir masa söküldü.

Birbirine bitişik 4 kavak kontra ile  14.96 kısaca 15 metrekare bir şeydi.Açgözlülük yapıp sadece çok alan kazanmayı düşündüğüm için bazı tren hatları benim durduğum yerden 2 metre 30 santim uzaklıktan geçiyordu.Bir tren hattan çıksa nerdeyse 100 kilo ağırlığındaki masayı çekip trene ulaşmak gerekecekti.( altında tekerlekler var ama yine de kolay çekilmiyordu )

Ben onu yaklaşık 7 yıl önce yaptım.O zamanlar 7-8 trenci tanıdığım vardı ama bu günkü arkadaşlarım gibi sıkça görüşmüyorduk,yani şunu söylemek istiyorum ,insan bazen tek taraflı düşünür ve takılır kalır,bu günkü dostlarım olsaydı muhakkak bu hata birinin dikkatini çeker ve söylerdi.Bu sefer hata yapmayacağımı biliyorum çünkü uyaracak dostlarım var.Yani bu iş gerçekten bir paylaşım işi.Sırf bunun için Harun' a benden özel teşekkür.

İkinci yalan " sökmeye başladım " cümlesinde ,eh bende arada bir ,ucundan tutmadım değil ama, benim " 2-3 ayda bunları sökersem iyidir " dediğim masaları Okan ve Ufuk kardeşim 2 saatte söktüler.Bir teşekkür de onlara.( Okan kardeşim çektiğin resimlerden buraya koy ama arka planda yapım nedeni ile  dağınık ve karışık olan loko raflarını şimdilik fotoşopla flu yap lütfen,rezil olmayalım eşe dosta.)

Sökme bitince marangoz gelip yeni masa yapacak , artık sıkıldım,trenlerimi yürütmek istiyorum ,elveda TT cilik.( darısı Ankarada ki diğer TT ci Necati dostumun başına)
Becerebilirsem resimleri koyarım.

Çok fazla çalışmadığım halde sabah yataktan kalkmaya bile zorlandım,yürümekte bile zorluk çekiyordum ,eyvah ben bitmişim galiba ,bu kadar çabuk yoruluyorsam ,nasıl yapıcam bu diaromayı derken ateşime baktık 38.5 neyse iyi ,demek ki yorgunluktan olmamış,sevindim.

Saat birde Cem ve Uygur arkadaşım uğradı ,bir plastik biyel kolu meselemiz vardı aramızda , ona baktık ,resmini çektik ve en önemlisi onların da diaromayla ilgili görüşlerini öğrenme şansım oldu.Onlara da teşekkür ediyorum.Diaroma kurmaya niyetli herkes eğer yaşadığı şehirde trenci dostları varsa , çağırsın ve hepsinin fikrini dinlesin.

Saat 4.30 aldığım ilaç ateşimi düşürdü, daha iyiyim.
Selamlar sevgiler........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Kurgumu sökmeye başladım...........
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2009, 21:02:13 »
kemal abi merhabalar,

öncelikle geçmiş olsun.

Yanılmıyorsam benim bildiğim kurguda evler, yollar, ağaçlar, ve ARABALAR olur.

Bunları - özellikle araba, kamyon, otobüsleri nerden tedarik etmeyi düşünüyorsun?

Halil

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2009, 23:57:51 »
Halil kardeşim ,merhaba, dediklerinden yüzlerce var,ben 23 yıldır bu güne hazırlanıyorum.Epeydir görüşemedik,özledim.
Selamlar sevgiler......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2009, 00:29:29 »

Kemâl Bey, geçmiş olsun. En kısa zamanda sağlınıza kavuşarak, yeni kurgu çalışmanıza
başlamanızı dilerim.

Yapacağınız kurgunun, birçok modeltrenci arkadaşımıza örnek olacak nitelikte olacağına
tüm içtenliğimle inanıyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2009, 01:02:25 »
"bu ne yaaa" konusundaki lokoları gördükten sonra kurgunuzun yapılmış en ilginç kurgulardan biri olacağından şüphem yok. En kısa zamanda başlamanız, bu orjinallikten, çeşitlilikten bizi mahrum bırakmamanız dileğiyle.

Geçmiş olsun.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2009, 10:34:33 »
Geçmiş olsun.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2009, 10:45:10 »
Yazalım buraya tarihi ONBİR EKİM İKİBİNDOKUZ. Bekleyelim görelim ne kadar sürecek. ::) :-\ :'( :D ;)

Bu arada çok geçmiş olsun.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #7 : Ekim 12, 2009, 11:56:14 »
Öncelikle geçmiş olsun.Kurgu ebatları hakkında bilgi verirsen sevinirim.Bende HO ölçek 2.55 cm-1.55 cm bir kurguya başladım.Ayrıca kurguya başlarken görme imkanım var mı? Varsa bana adresini mail atarsan sevinirim.Benimde bazı fikirlere ihtiyacım olacak.Görüşmek dileğiyle selamlar.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2009, 21:31:29 »
Sevgili dostlar,sadece bir şeyden zehirlenmişim ,doktor 4 adet ilaç verdi ,ancak geçtim bilgisayar başına,geçmiş olsun dileklerinize çok  teşekkürler,Naci bey size bir özel mesaj atacağım.
Selamlar sevgiler......
Ferdicim tamam,bende erken bitirince " abicim " demeden seni oynatmıcam....

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2009, 23:35:57 »
Duyduğumuza göre yardım alınıyormuş Kemal bey  :o >:( :o >:(

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2009, 23:47:20 »
Heh heeee dostlar sağolsun kaaaaardişim.Senden önce bitiricez, görürsün.
3  senedir herkesi çatlattım , herkes hırs yapmış gece gündüz çalışmaya hazırlar, vallahi  de seni geçebiliriz , grup olarak tabiii.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Kurgumu Sökmeye Başladım...........
« Yanıtla #11 : Ekim 13, 2009, 21:16:08 »
kemal abi çok geçmiş olsun.
sizin evden bir iki fotoraf bizleri baya aydınlatcak gibi.
iyi haberlerinizi bekliyoruz

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ekim 17, 2009, 23:49:43 »
Envercim,Okan sökme işlemi sırasında resim çekti yakında koyacak siteye.
Bu akşam Nedim,Barbaros ve Ufuk hep birlikte hem güldük eğlendik, hem de son masayı parçaladık,çizim yaptık,yakında marangoz gelecek.
O zaman ben de resim koyacağım.
Selamlar sevgiler herkese.....

Çevrimdışı Necati

• Necati
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2009, 00:31:24 »
İşimizi yapalım,başka kişilere bulaşmayalım........ :D :D :D

Kolay gelsin Kemal,hadi bakalım................

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #14 : Ekim 21, 2009, 15:09:40 »
Bunlar 30 günde sökerlerse 3333 günde anca yaparlar.  ;) ;) ;) ;)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Ekim 21, 2009, 22:52:13 »
Necati kardeşim olmaz ki ama sağa sola bulaşıp sataşmadan usta olunmuyor,başka çaremiz yok artık ben de öyle olucam savunun kendinizi , iiieeeeyyt tutmayın beni.

Ferdicim sen dalga geçmeye devam et kardeşcim , kurgu bittiğinde        " beni de oynatın noooolur " diye yalvarırken videonu çekip yayınlıcaz bu sitede.
Öptüm hepinizi......