Gönderen Konu: Savaş muhabiriniz Ukrayna'dan bildiriyor. :)  (Okunma sayısı 5616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Savaş muhabiriniz Ukrayna'dan bildiriyor. :)
« : Nisan 30, 2014, 00:10:08 »
Geçen sene eylül ayında Almanlara kızıp “ bi daha vizeli ülkelere gitmicem ülen “ diye karar aldığım günün ertesi , Ukrayna’nın Lviv kentini tanıtan bir seyahat programı seyrettim , yarım saat içinde 11 - 16 aralık tarihlerine  uçak otel rezervasyon yaptırdım.

Sanırım ekim sonunda bildiğiniz  gibi Ukrayna da büyük olaylar başladı , belki biter diye bekledim ama bitmeyince oteli aradım , parasını ödediğim turu 23 – 28 nisana erteletmek istedim ve kibar bir şekilde kabul ettiler , uçağı da hallettim ve beklemeye geçtik.

Olaylar sokak gösterilerinden Rusya ile savaşa girme durumuna doğru evrildi ama Esin arkadaşım ile  gözümüzü  karartıp gittik.

Lviv Polonya’ya 60 km mesafede sevimli bir yer.Şehir merkezi Unesco dünya kültür mirası listesinde.

Mazoşizm’e ismini veren Mazo isimli adam burada yaşamış , adına kurulmuş bu kafede para verip kahve içerken güzel garson kızlardan kıçınıza kırbaç yiyorsunuz ( biz girmedik valla )

Kapıdaki onun heykeli.

Ukrayna yaşamının genel durumu şöyle % 40 ‘ı Avrupa , % 40 ‘ı Avrupadan 20 yıl geride % 20 si ise Türkiye'den 20 yıl geride.

Mesela tramwaylar  ve minibüsler 70 lerden kalma

Trafik yok , gürültü yok , büyük AVM yok , kaldırımlar bozuk ve araba park ediliyor.

Fiyatlar bize göre çok ucuz , havaalanı şehir merkezi taksi 20 Tl sadece.Yemek ,içki ,yol parası ,çay kahve gerçekten çok ucuz.4 yıldızlı otelde 2 kişi 40 liraya mükemmel bir yemek yedik , en pahalı yerde 2 kahve 6 lira.

Bu güne kadar gördüğüm en güzel kiliseler burada , içlerinden bahsediyorum tabi , nasıl estetik , nasıl kibar , nasıl sade anlatamam , 15 gün kalsan Hristiyan olursun , o kadar yani.

Tabi ki tren garına gitmeden olmaz ama sonuç tam hayal kırıklığı , bina güzel ama ortada tren filan yok , herhalde bizdeki gibi 4 saatte bir tren geliyordur. ( Yine çok rahmetli Özal’ı andım , tren kömünist ülkelerde olur demişti  ;D )

Gitmeden önce malum lafı hepimiz gibi ben de duymuştum , “ Lviv de nüfusun % 85 i kadın “  Elbette  bu bir şehir efsanesi ama gerçekte % 52 kadın % 48 erkekmiş fakat erkeklerin çoğu yabancı ülkelerde çalıştığı için burası gerçekten bir kadınlar şehri.

Hafta sonu hayat cıvıl cıvıl .

Kafelerde dans pistleri var ve hem gençler hem yaşlılar salsa tango vs gibi estetik danslar yapıyorlar.

Bağdat caddesindeki kızlar daha güzel ama buradakiler çok şık ve çok rahat , hafta sonu hepsi düğüne gidermiş gibi giyiniyor , nerdeyse hepsi mini etekli ve yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor.

Tabi bunca şişirme ve doldurma karşılığında insan şehirde dolaşırken  yanına at hırsızı suratlı bir herifin gelip İngilizce  “  baağyaan lazım mı aaağbi demesini “ bekliyor  hevesle , ama sonunda yanıma şık giyimli , 55-60 yaşlarında bir herif gelip “ Sir , do you need a gay , I’m a gay “ demez mi . ( nonoş lazım mı abi , ben nonoşum )
Gel de çıldırma……………… ;D

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: Savaş muhabiriniz Ukrayna'dan bildiriyor. :)
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2014, 07:19:04 »
çok güzel bir şehirmiş. fotoğraflar için eline sağlık

Çevrimdışı kubilayelmas

• Forum Üyesi
    • https://www.facebook.com/fen.elektrik.elektronik
« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2014, 07:35:39 »
harıka gorutuler

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2014, 08:37:58 »
BÖYLECE LİVY TANITIK. GİTMEYE GEREK KALMADI. SAÐ OL....ANCAK ÇOK GÜZELMİŞ.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2014, 09:41:34 »
Kemal Abi, gerçekten çok güzel, şirin bir şehirmiş. Fotoları da hemen koymuşsun, teşekkürler.
Ben daha iki ay önce gittiğim ülkenin fotolarını yükleyeceğim :)
Herşey rayında...

Çevrimdışı diesel

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Savaş Muhabiriniz Ukrayna'dan Bildiriyor. :)
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2014, 11:43:01 »
Güzel şehir,güzel fotoğraflar.Paylaşım için teşekkürler.
Ali Rıza ÇURA

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2014, 21:13:45 »
Çok güzel resimler. Tramvaylar söylediğin kadar eski değilmişler. Bizim memlekette acaba kaç yüz yıl sonra böyle harika kaldırım ve yollar olacak. Eminim adamlar bu yolları ve kaldırımları yüzyıl önce yapmışlardır.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2014, 00:43:16 »
Kemalcim,

Çok teşekkürler. Harika resimler, gitmiş kadar olduk gerçekten.

Ancak çeken araçların, yürüyen takımlarından daha fazla detay resim beklerdim doğrusu...

Çok çok öptüm. Yakında görüşmek üzere.

Sevgiler,

Can

Çevrimdışı O?uz Tosun

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2014, 20:34:50 »
Fotoğraflar ve anlatım için çok teşekkürler.

Sevgi ve selamlarımla.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Savaş muhabiriniz Ukrayna'dan bildiriyor. :)( kemale not)
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2014, 21:27:07 »
kemalim omayım...
(bu tabir izmir dolaylarından birinden  alıntıdır)
 cok guzel kareler paylaşmışsın... yanacıklarından öperim..ammaaaaaaaaaaaaaa
1-bu resimleri goguldan araklamadığını nerden bilelim..
2- yani resimlerde ne esin hanım ne sen yoksun..
2- özellikle MTK logosu yok...
3- gelmiş kadar olduk..

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2014, 21:58:21 »
Haldun abicim , bak son karedeki ağzı kulaklarında gülerek benimle alay eden Esin hanım , kızlar şehrinde benim karşıma çıka çıka bir nonoş çıktı ya , işte onunla kafa buluyordu. ;D

Becerebilsem bir resme  fotoşop la MTK buradaydı yapacaktım ama olmadı , o işin ustası Harun..........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.