Gönderen Konu: Sururi beyden Burdur ve Antalya  (Okunma sayısı 3094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Sururi beyden Burdur ve Antalya
« : Aralık 06, 2010, 23:06:42 »
Sururi bey bu defa Burdur ve Antalya bölgesindeydi , Burdur istasyonundan çektiği resimleri yayınlayacağım .Her ne kadar  , Sururi bey resimleri getirdikten sonra  “ bu sefer gezdiğim yerlerde Teoman hocanın ayak izlerine rastlamadım “ dedi ama ben şüpheliyim , bakalım ne çıkacak.
İstasyonda  57820 numaralı bir loko sergileniyor , üzerinde “ kesilmeyecek “ yazısı yok ama sanırım sergilendiği için kesilme ihtimali yok , yani içimiz rahat olabilir , sadece çürüyerek yok olma tehlikesi altında o kadar . ;D    >:(

İstasyondaki  minicik cafe

Artık her yerde görmeye alıştığımız bir bölüm

Güzel bir ayrıntı

Çok tipik bir işçi vagonu , yani şantiye binası gibi , uydu anteni inanılmaz,bakalım bunu içimizden ilk kim modelleyecek.

Yola çıkmayı bekleyen bir 33000 lik dizel elektrikli

Antalyadan tramvay resmi de vardı ama kaydetmeyi unutmuşum onu da yarın koyarım.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Sururi Beyden Burdur Ve Antalya
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2010, 21:09:05 »

Sururi bey resimleri getirdikten sonra  “ bu sefer gezdiğim yerlerde Teoman hocanın ayak izlerine rastlamadım “ dedi ama ben şüpheliyim ,
bakalım ne çıkacak.

Çok tipik bir işçi vagonu , yani şantiye binası gibi , uydu anteni inanılmaz,bakalım bunu içimizden ilk kim modelleyecek.

Kemal Bey size ve  sizin aracılığınızla Sururi Bey’ e çok teşekkür ederiz.

Sururi Bey’e selamlarımı mutlaka iletin.  Burdur 58. Topçu Tugayı’nda, 1994 Yılında askerlik görevimi yaptığım zaman Burdur
içinde ve istasyon çevresinde özellikle istasyon binası yanında bulunan TCDD 57020’nin çevresinde bir çok ayak izim
bulunmaktadır.

Ne yazık ki o yıllarda hafta sonları çarşı iznine çıktığımız zaman yanımızda fotoğraf makinası bulunduramadığımızdan görüntülü
kanıtımız olamamaktadır.

İşçi vagonunu içimizden ilk modelleyecek kişi olarak benim düşünceme göre Sevgili Ufuk Baysal olabilir.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Sururi beyden Burdur ve Antalya
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2010, 00:55:24 »
Tahmin etmiştim zaten   ;D ,  Sururi bey artık Anadolunun derinlerinden resimler getirsin bari.
Ben bu vagonu senin yapacağını düşünmüştüm halbuki , Ufuk artık biraz yoğun çalışıyor , yine de teklif etmek lazım.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.