Gönderen Konu: Derya Üstad'tan Harun Bey'e (ESKİ FORUMDAN)  (Okunma sayısı 5574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Derya Üstad'tan Harun Bey'e (ESKİ FORUMDAN)
« : Aralık 22, 2006, 18:52:14 »
ebaykal
Erkut Baykal

Değerli arkadaşlar,

TTM'leri gurubunda Derya üstadın Harun bey'e ithafen yazmış olduğu bir yazıyı çok önemsediğim için her ikisinin iznine sığınarak sizler ile yorumsuz olarak paylaşmak istedim.

Sevgiler
Erkut

"Arkadaslar,

Bir dekoder icin 35YTL (yani 20-25 dolar), benim
Amerika'da vasat bir hobi magazasindan aldigim fiyat!

Burada ben Harun Bey'i tebrik etmek istiyorum.
Turkiye'de hem maket tren hobisinden hoslanip, hem de
Turkiye'de bu hobinin pazarinin nasil
gelistirilecegini butun incelikleriyle dusunen bir
arkadas olarak tebrik ediyorum.

Kendisinin bu konuda uzun goruslu olduguna inaniyorum,
yani bu hobi Turkiye'de 20 sene sonra nerelerde
olabilir diye dusunuyor. Gidipte "250 dolarlik
plaktornayi, millete 600 dolara nasil satarim" diye
dusunmek degil, "ben bu hobiyi ticari acidan nasil
desteklerim" diye dusunuyor. Yani dusunmesi gereken en
onemli seyi dusunuyor: "Musteri ne istiyor, ve ben
musteriye nasil destek olurum." Harvard Business
School'da "case study" yapilmasi gereken bir arkadas.

Meslek akisim su anda beni "Product Manager", yani
Urun Muduru noktasina getirdi, ve kendi calistigim
firmada da hergun ayni sorunlar (ama farkli sanayii ve
urunler) ile devamli ugrastigim icin Harun Bey'in
hergun nelerle ugrastigini cok iyi anliyorum.

Tebrik ederim Harun Bey!

Selamlar, sevgiler,
Derya "

--------------------------------------------------------------------------------
umitinci
ümit İNCİ

Eminim derya beyin duygularını  bütün forum daki arkadaşlarda paylaşıyorlardır
sizler kadar bilgi birikimim yok ama  fiyatlar konusunda sizler kadar bilgi sahibiyim
inanın birara vazgeçmeyi düşündüm. allahtan şansım yaver gittide almanyadan başlangıc seti getirtme
imkanım oldu.
TR şartlarında bu hobiyle uğraşmak her babayiğidin harcı değil
Bu gün harun beyle görüştüm biraz mlz siparişi verdim yeni ürünlerde yoldaymış  inşallah bundan sonra
harun bey bize destek biz harun beye. ( Elele gönülgönüle hepberaber ) Olmak dileğiyle.

saygılar

ümit inci

--------------------------------------------------------------------------------
iceman
Jimmy Cem ERSÜ

Derya bey gayet güzel izah etmiş.Bravo....Benim düşündüklerimden pekte farklı şeyler değil.Açıkçası tereddüt ediyorum hep yeni birçıngar konusu çıkar diye ama diğer markalara bile kendi kurduğu bir platformda gayet geniş bir yer vermesi ve bundan bir rahatsızlık duymadan yapması samimiyetin en önemli göstergesi ve benimde Harun abiye bu kadar sıcak bakmamdaki sebepte buydu.İş büyük ölçüde iyi niyette yatıyor.Zaten diğer model trenle ilgilenen (ticari anlamda) yerlerle mukayese edildiğinde gayet belirgin bir şekilde fark ortaya çıkıyor.İdealist yaklaşımı bile bence yeterli tek başına.Açıkçası gelecekte TR çapında Reynauld's gibi bir pozisyon alıp bu model trenciliği daha da ileri noktaya götürmesi en çok dilediğim şey.Sanırım bunu da şu an hak eden tek kişi o.

Saygılar

Jimmy Cem

Kamyoncu-itulu1
okan

benım fazla soz soylememe gerek yok zaten benım ray sistemmim hornby seneler once bılmeden hornby ı secmıstım ama ıyıkı secmısım cunku harun abı gıbı bır kısı bunu tr ye getırıyor ve bızede her turlu kolaylıgı saglıyor

« Son Düzenleme: Aralık 22, 2006, 18:54:31 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem