Gönderen Konu: Liliput T18 (Br 78)  (Okunma sayısı 17089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Liliput T18 (Br 78)
« : Aralık 22, 2006, 15:28:15 »
.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2007, 12:08:24 Gönderen: ktuzunalp »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ynt: Liliput T18 (Br 78)
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2006, 15:35:38 »
.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2007, 12:17:20 Gönderen: ktuzunalp »

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2006, 16:42:54 »
bu konuya daha önce verilmiş cevaplar...

------------------------------------------------------------------------------

Mesaj Sıralanması aşağıdan yukarıya doğrudur. 2 sayfanın 1 sayfası kurtarıldı.

uygur
--------------------------------------------------------------------------------
Teşekkürler.
--------------------------------------------------------------------------------

harun
Harun Yamanlar
Alıntı sahibi: uygur üzerinde Aralık 13, 2006, 06:40:00 pm
Br 52 henüz elime geçmedi  fakat diğerleri özellikle 05 muhteşem,yalnız sorumu eksik sorduğumdan tam cevap alamadım.Elimde bulunan liliputlar bildiğim kadarı ile anolog  raylar Hornby olsun tamam lakin bunları mesela Hornby'nin digital -veya bir başka markanın-kumandası ile çalıştırabilir miyim?Çalıırsa kaç tanesi bir arada çalışır?İlginize teşekkür ederim.Uygur

Hornby digital sisteminin başlangıç modeli olan Select ile 60 lokoyu programlayabilir 10 tanesini aynı anda çalıştırabilirsiniz. Ayrıca bu arada 40 tane de makas/aksesuar çalıştırabilirsiniz. Select 10-15 gün sonra elimizde olacak, fiyatı da 250 ytl civarında. Decoderler ise lokomotifler için 35-42 ytl arasında olacak ama  decoderlerin fiyatını geldikten sonra kesinleştirmeye ( daha ucuza olur mu diye) karar verdik. 

selamlar,

Harun

ebaykal
Erkut Baykal
Uygur bey,

Aldığınız Liliputlar eğer Doğru akım ise Marklin dışındaki her HO rayda çalışır.Her Doğru Akım kumanda üniteside onları çalıştırır.
Yok ama aldıklarınız  digital dekoderli ise ( Yani içine dekoder monte edilmişse ) Digital bir kumandaya ihtiyacınız var demektir. Raylar gene aynı ray farketmez.

Erkut

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Ben çalışmaması için neden göremiyorum.Ama bizzat kullanmadığım için pek birşey diyemeyeceğim.Erkut abi,Harun abi ve Abdurrahman abi daha iyi cevaplarlar sanırım.

Saygılar

Jimmy Cem

uygur
Br 52 henüz elime geçmedi  fakat diğerleri özellikle 05 muhteşem,yalnız sorumu eksik sorduğumdan tam cevap alamadım.Elimde bulunan liliputlar bildiğim kadarı ile anolog  raylar Hornby olsun tamam lakin bunları mesela Hornby'nin digital -veya bir başka markanın-kumandası ile çalıştırabilir miyim?Çalıırsa kaç tanesi bir arada çalışır?İlginize teşekkür ederim.Uygur

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Grupta daha geçtiğimiz günlerde yine alevli tartışmaları vardı.Maerklin dışındaki üreticiler DC kullandığından bir çok firmanın rayı Liliputlarınızı çalıştırabilir.Benimde ilk setim Maerklindi.Ve bende manevi değeri olduğundan (çünkü hayatımda aldığım en değerli hediye derim) ufak bir kurgu olarak saklamayı düşünüyorum.DC sistem için Fleischmann rayları ile Hornby arasında kararsız kalmıştım.Çünkü bir de markaların raylar konusunda (özellikle makasların açılarının birbirlerine adaptasyonu bakımından) uyumsuzluğu ortaya çıkabiliyor.Bu konuda Erkut abi geçenlerde beni aydınlatmıştı sağolsun.Üstelik Harun abi Hornby raylarıda son derece makul fiyattan satıyor.Bence Hornby alın.Bu arada ben Liliput Br52 düşünüyorum bir tane.Yakından görme fırsatım olmadı.Performansı nasıl?Bilgi vermeniz mümkün mü?

Saygılar

Jimmy Cem

uygur
Selamlar , elimde Liliput'un Br 95, Br 78-T18-ve 05 003 nolu 4-6-4 dizilimli buharlı lokoları var.Br 52 nolu lokoyuda az önce e-bay'den aldım.15 güne kadar elimde olur.Sizlerden ricam bu güne kadar sadece Marklinlerle uğraştığım için bilemiyorum,bu lokolara en uygun olan ray ve işletim sisteminin ne olduğu hususunda bilgi.Şimdiden teşekkürler.Uygur

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Yılbaşından sonra...(kesin değil ama Ocak 4-5 gibi)

uluozgur
Özgür ULUPINAR
Ne zaman Cem?

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
En iyisi Ankaraya geldiğimde bakarım.Belki bir çözüm üretebilirim...

ktuzunalp
kamil
Kazanın üst bölümünde çok ince açıklıklar var, oralara birşeyler yerleştirmeye çalışacağım. Bu lokomotifin ön ve arka 4 - 4 olan bölümleri yaylı imal edilmiş. Ön taraf şahlanmasın diye arka yayın gerilimini motoru taşıyacak oranda artırmak da başka bir çözüm. Ama orta 6 lı bölümün raya baskısını da azaltmamalı. Çözüm bulamazsam kurguda müze alanı oluşturup bunu oraya koymaktan başka çare yok...

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Makineyi yakından görmedim ama nasıl görünecek ki dışarıdan?Dumanlık dediğim bacanın altı kapalı yer.Tepeden bacanın içine gözünü sokup onu görmeye çalışacak olan varsa başarılar dileyebilirim sadece.... 

ktuzunalp
kamil
Her küçük deliği düşünüyordum ama ilginçtir, orası aklıma gelmemişti. Ağırlığı dışarıdan görünmesin diye siyah renge boyamak şartı ile olabilir. 

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Yakından görmediğim için bir şey diyemeyeceğim.Dumanlığın içine karşı ağırlık koysak (anlattığın tarife istinaden düşünüyorum) dengeleyebilir mi?

ktuzunalp
kamil
T 18'in geliştirilmesi biraz daha ilerledi. Ancak arkaya takılan motorun ağırlığı nedeniyle denge sorunu ortaya çıktı. Şimdi ön tarafın ağırlığını nasıl artırabileceğimi bulmaya çalışıyorum.

Uğu®

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2006, 15:38:34 »
Benim gördüğüm ilk Liliput harun abideki 75 1118 di.Umduğumun üstünde çıkmıştı kalitesi.Roco dan Fleischmann dan aşağı yanını göremedim.Dikkatimi çekiyor Roco ile ikisi bu Avusturya markaları kalitelerini gitgide arttırdılar.Şampiyonluğa oynuyorlar.Tek dezavantajları TCDD versiyonuna çevirilebilecek fazla modelleri olmaması.Ama zaman içerisinde bu problemde çözülür herhalde.Mesela TCDD 55000 liği yapmak için G10 loko su arıyordum sadece Roco yapmış bugüne kadar o da şu an üretmiyormuş.Onu beklerken araştırdım dikkatimi çekti şimdi Br44 ü de üretmiyorlar.Yani 56700 lük yapmak içinde biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan!!!!!!!
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Liliput T18 (Br 78) Toparlandı Sayılır
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2006, 17:43:45 »
.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2007, 12:18:01 Gönderen: ktuzunalp »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2006, 19:07:18 »
.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2007, 12:18:27 Gönderen: ktuzunalp »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2006, 00:07:24 »
Çok güzel Kamil abi.Ama bana da iyi ders oldu.Biliyorsun bende 3700 yapmak için T18 düşünüyorum.Dikkat ettim Liliput un kiler hep böyle Fleischmann lar tam bizimkiler.Sadece öndeki kumluk eksik.Sen nasıl yapmayı düşünüyorsun?Her halde ikinci kumluğuda kendin yapıp iki domun arasına yerleştireceksin?

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2006, 10:12:05 »
Daha önce söylediğim gibi, aşırı para harcamamak için gerekirse bazı detaylardan fedakarlık edeceğim. Özgür bey'in söylediği gibi, bu "Kamil'in eğlence dünyası". O kadar detaya inmek şu aşamada gerekli değil bence. İleride daha fazla zaman bulursam OK.
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2006, 15:27:27 Gönderen: ktuzunalp »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2007, 21:21:46 »
ne diyosunuz komple setmi sadece loko mu  ???

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 13, 2007, 21:27:55 »
baktım ama göremedim FLEISCHMANN ve PİKO var liliput göremedim

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2007, 22:04:54 »
Ya sopa yememiş ya da saymayı bilmiyor.Tek getirdiği lokoları göstermiyor web sayfasında.Trix in Br85 ine de (Bizim 5700 lük buharlı) 450 euro demişti.Harun abi den atılım bekliyoruz.Ha gayret....  ;)

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2007, 22:07:56 »
size hak veriyorum model trenciliği baltalamak için ve ceplerini doldurmak için ellerinden geleni yapıyorlar harun bey gibi bu hobiyi destekleyici atılımlar bizler için bir nimet olacaktır bir loko parasına dijital bir set alınıyor nerdeyse dediğiniz gibi bunlar hiç sopa yememiş

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 14, 2007, 22:18:05 »
ama 800 ytl bence BR 52 olmasına rağmen inanılmaz pahalı

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #13 : Ocak 14, 2007, 22:26:04 »
Arkadaşlar,

Liliputlar çok uygun fiyata gelecek merak etmeyin.

Harun

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2007, 10:12:11 »
.
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2007, 12:19:22 Gönderen: ktuzunalp »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 17, 2007, 10:30:42 »
aynı dertten muzdaribiz kamil bey bir memur olarak bazı bırakın setleri lokoların fiyatları bile maaşımızın üzerinde biraz özveri gerektiriyor bizim için ama inanın değiyorda. saygılar

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2007, 14:53:33 »
bu daha başlangıç ümit bey :)

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 17, 2007, 16:02:04 »
Ümit bey selamlar,

2000 ytl'ye çok çok sıkı bir başlangıç yapmış olmalısınız :)

saygılar,

cem.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 17, 2007, 16:51:37 »
ürünlerinizi nereden temin ediyorsunuz ümit bey ne marka başlangıç seti dijitalmi tren seti ve birkaç aksesuar pahalı geldi bana da ondan sordum .saygılar

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 17, 2007, 17:03:16 »
Ümit bey,

İnanın hep parasızlıktan ve yaptıracağım kişilerin özensizliğinden oldu. Özellikle eski Limalar sayesinde geliştiğini söyleyebilirim. Ama henüz altın bilezik olduğunu sanmıyorum, öğrenilecek o kadar çok şey varki daha...okyanusa dalmak gibi...

Bu arada, Ankara toplantımızı 4-5 Şubat gibi düşünüyoruz, ilk size çıtlatalım. Özellikle Pazar olsun diye arka planda uğraşıyorum.     

Selamlar
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2007, 17:09:07 Gönderen: ktuzunalp »