Gönderen Konu: Loxx Bostancı  (Okunma sayısı 138879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Loxx Bostancı yeni
« Yanıtla #60 : Mart 10, 2011, 18:43:25 »
Değerli arkadaşlar , çalışmalar tamgaz gidiyor , sanırım 30 gün içinde doğu ve batıdan gelen 2 hat birleşecek ve ilk tren yürüyecek.
Köleler keyifle çalışıyor , tabi burada durum biraz ters , köle arkadaşlarımız güzel ve estetik bir şeyler yarattıkları için çok mutlular amma velakin bana şöyle ağız tadıyla en uyduruğundan bir kurgu yapma izni vermedikleri için ben mutsuzum , eğer bana bıraksalardı şimdiye bitirmiş ve berbat kurgumda büyük bir keyifle trenleri yürütüyor olacaktım.
Neyse yapacak bir şey yok , ben inşaat uzun sürüyor diye acı çekerken dostlarım da trafikte takılıp kalma , ( bilhassa Barbaros )  çalışma için vakit bulma , yorgunluk vs gibi dertler yüzünden acı çekiyor.Umarım bir an önce bitiririz.

Bu arada dün akşam Ferda kardeşimdeydim , yaptıklarını yakından gördüm ,harika , fekkat çok özen göstermenin de zararlı tarafları var , bir ara  “ öf çok sıkıldım vallahi ev yapmaktan “ dedi. :D
Hah hah haaaaaaaaa , ben boşuna TT olmadım arkadaşlar .
Ben uyduruk evlerimi yaparken hiç sıkılmadım , fırt diye bitiriyodum  çünkü , boya moya hak getire , kim uğraşır ki.  ;D

Biraz da resim

Katener direkleri boyanıyor.

Yeni ve havalı  Lilipırt  yolda

Direklerin eski hali ,boyanmış hali

Ve en inanılmazı , bize 2 li katener direği lazımdı , sipariş verelim derken Ufuk 5 dakikada tekli direkten 2 li direk imal etti.Çektiğim resim ilk direğe ait , sonrakileri orijinal zannedersiniz , o kadar düzgün oldu yani.2 saatte 10 direk yaptı bitirdi.

Direkler yerinde

Birkaç genel görüntü

Bir garip kaza ,
deneme sürüşlerinde yaşanmış bu kaza sonucu loko hasar görmedi , sadece korktuk.

« Son Düzenleme: Mart 01, 2013, 23:02:09 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Loxx Bostancı
« Yanıtla #61 : Mart 10, 2011, 22:47:22 »

Sevgili Kemal Bey, çalışmalarınız çok güzel gidiyor. Ellerinize sağlık.

Size destek olan ve çalışmalarını en iyi şekilde ortaya koyan dostlarımızı tebrik ediyor,
çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

Sevgili Ufuk fotoğraftan gördüğüm kadarı ile ter içinde kalmış durumda boyama çalışmalarını
sürdürüyor.
Katener direk çalışmaları da çok güzel olmuş. Ufuk bu konularda oldukça yetenekli. Ellerine sağlık

Kurguda doğa yapısı çalışmaların kalitesi ortada. Doğa çalışmalarında gerçekçi görünümler iyi verilmiş
Kemal Bey’in kurgu ekibini kutluyorum.
Ancak yayınladığınız fotoğrafların köşesindeki tarih rakamları olmazsa daha iyi olacak kanısındayım.

İyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #62 : Mart 11, 2011, 02:45:31 »
Teoman çok haklı resimlerde tarih olmaması hem görsellik hemde TT açısından çok iyi olacak. Resimlerdeki tarih 18.02. paylaşım tarihi 10.03. neyse bir ay olmamış.
Ama kurgu Kemal'in tüm itirazlarına rağmen çok güzel olacak.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #63 : Mart 11, 2011, 12:14:07 »
Kemal abi,
gerçekten dehşet bir diaroma oluyor.....

Keyifle takip ediyoruz......

selamlar.....

İrfan

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #64 : Mart 11, 2011, 15:18:13 »
Herkese selam,

Kemal abi daha henüz gelebilmek nasip olmadı ama bitince çok güzel olacak gerçi hiç bir zaman bitmeyecek sürekli birşeyler eklenecek gibi geliyor, ufukcum da döktürüyo valla, bu arada bişi merak ettim resimler de  dikkat edemedim virajlarda eğim verdinizmi, verdiyseniz sonucu nasıl oldu ?

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #65 : Mart 11, 2011, 20:12:53 »
Tamam arkadaşlar , makinenin ayarını bulabilirsem tarih kısmını kaldırıcam , Öndercim , evet tüm virajlarımızda içe doğru hafif bir eğim verdik , trenler çok daha rahat dönüyor.
Büyük inşaat bittikten sonra ufak tefek ilaveler düzeltmeler olur tabi sonradan.
Bitince görmek isteyen herkes gelecek merak etmeyin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #66 : Mart 11, 2011, 20:52:48 »
herşey güzel gidiyor.. herkesin eline emeğine sağlık amaaaaaaaaaaaa...
sanırım teoman bey in teklifi idi.. resimlerde tarih kaldırmak..
niye kaldırılsın ki..
bu resimler teknik vs bir uygulamayı paylaşan resimler.. yabancı deyişle WALLPAPER değiller.
ayrıca bize ve  bir başka zaman giren kulllanıcılara zaman açısından gayet de faydalı bence...
gene ayrıca .. tarihler resimlerin altında yer alıyor.. isteyen croplayabilir.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #67 : Mart 13, 2011, 17:52:49 »
kemal abi kurguyu iyice sahiplenmişsin.
bu güzel klup kurgusunu biz bitince moduler olarak söküp sergilemeye götürürüz :)
olmadı senin evi klup evi olarak değerlendirebiliriz. yani her türlü teklif uygun bizce :)
saka bir yana çok planlı ve detaylı ilerliyorsunuz. daha görmek nasip olmadı bitmeden bir görüp hacı olmak lazım :)
merak ettiğim bir nokta var bari onu sorim.
derinlik katmak için kısada olsa arka fon kullanacakmısınız?
emeği geçen herkese ve tt abi paylaşım ve çalışmalarından dolayı teşekkürler.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #68 : Mart 13, 2011, 18:51:42 »
Envercim haklısın valla , tam klüp kurgusu oldu , bana hiç bişey yaptırmıyolar , neye elimi atsam uyduruk yapıcam sanıp   " sen bırak biz yaparız " diyolar.

Arka plana benim elimdeki gökyüzü posterini koyacaktık ama sonra " yav bizim içimizde bu işin piri var , herkesin sanatçı dostu yok tabi ,  şu duvara boya ile gökyüzü yaptıralım  " dedik.( heh heee, Doğan Ür kardeşimin henüz haberi yoktu bu karardan şimdi şoka girecek )

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı / KEMAL OMAY 'IN CÜCE SİNYALLERİ
« Yanıtla #69 : Mart 16, 2011, 15:32:36 »
sevgili model tren sevdalısı dostlar,
çok çok uzun bir dönem model trenlere işlerim nedeni ile ara vermiş idim.
umarım bu konu tekraren hareketlenmeme vesile olur. dostumuz kemal omay
ziyaretimde loxx bostancı inşa sahasında 15 adet markası bilinmeyen plastik
statik cüce sinyaller buldum. bolca yapışkan sürülmüş olarak montajlarının
herhalinden kemal omay tarafından yapıldığı belli idi.
bu cüce sinyaller bir kenara atılmış idi. o kadar çok kenara atılmış malzeme
varki kelimeler ile anlatamam.
bu statik sinyalleri smd led ler kullanarak statik olma durumundan çıkartarak
loxx bostancı kurgusunda kullanılacak hale getirmeyi düşünerek sayarak teslim aldım.

ilk aşama bol yapışkanlı montajlı parçaları parmaklarımı yaralamak uğruna demonte
hale getirmek oldu. daha sonra eğeleme zımpara işlemleri ile yapışkan artıkları mümkün
olduğunca temizlendi. alt tabla da kablo geçiş delikleri açıldı. arka kapaklar smd ledler
için dril yardımı ile genişletildi. çalışmaların ilk bölümlerine ait birkaç fotoğraf.
sevgi ve saygılarımla.
nedim kus..

« Son Düzenleme: Mart 16, 2011, 15:36:07 Gönderen: Nedim »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #70 : Mart 17, 2011, 23:03:39 »
Arkadaşlar bu cüce sinyaller yanılmıyorsam ucuz çin malı bir tren setinden kalma ,en az 15 yıl önceden üstelik.
Ve benim kolay işlerden korkan ZOR işlere bayılan dostum Nedim bunları adam etmeye niyetlendi , yapar eminim.
Benim evden kasayı kolayca çıkartabilirsiniz ama trenle ilgili malzeme çıkarmak biraz zordur  ;D  bu yüzden sayarak ve zimmetleyerek vermiştim.Nedim kardeşim bunlardan bana da bulsana diyince tabi gurk oldum , artık başka çare yok 10 tanesi benim 5 tanesi onun olacak.
Usta ellerin dert görmesin kardeşcim.......................................

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #71 : Mart 18, 2011, 00:03:13 »
Merhaba,

Cüce sinyallerden nerede bulabilirim acaba.... Taşrada satılmıyoda... ;D

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #72 : Mart 18, 2011, 00:36:40 »

Can Bey, merhaba.

Cüce sinyallerden tabi ki burada bulabilirsiniz.

Hatırlatma adına aşağıdaki linkte detaylar.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=3663.0

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı Son durum.
« Yanıtla #73 : Nisan 24, 2011, 23:49:58 »
Değerli dostlar , uzun zamandır çok fazla çalışamamıştık , arada Ferda ve Ufuk ile az bişiler yapmıştık , 2 gündür Barbarosta geldi ve duvar kısmında epey yol aldık.
İşte resimler ,

Arazi   ve  dağ bayır fatihi    Feeeeerdaaaaaa ,, iş başında…………….

Sağdaki dağımız yapım halinde , altta kalın ve yüksek yoğunluklu yalıtım malzemeleri , üstte alçılı bez , en üstte ince bir kat alçı.

Dağ , tepe  , çayır  ve  balastlama  uzmanı  ,  şimşek hızıyla çalışan   , namı-diğer  makas katili     Barbaroooooos  iş  başında.

Dağı çıplak görmüştünüz veeee 35 saniye sonrası , Barbaros hızını gösteriyor.

Belediye de çok iyi çalışıyo , yol bitti 10 saniye sonra seferler başladı.

1,5 dakka sonrası  , dağın sol köşesinde orman büyüdü ,

Yol kenarı korkulukları bitti…

Sol taraftaki dağımız , iki dağ arasında bir vadi , bir şelale ve nehir olacak…

Bu arada işin en ağır kısmını yapan şantiye şefi , mimar  müyendis  , namı-diğer iş beğenmez titiz , Ufuuuuuuk the terrible   kardeşimin bu günkü resmini yanlışlıkla sildim  maalesef.

Biraz da durumu anlatayım , her zaman ki gibi kavga dövüş devam ediyoruz , bu adamlar hiç bişeyi , hiçbi malzemeyi beğenmiyolar , dağın üstüne 2 ev koyalım diyorum cevap “ Olmaaaaaaaz , dağda ev mi olurmuş , nerde görülmüş “ yıllar önce aldığım canım malzemeleri beğenmiyolar , Çin malı laylon güzelim ışıklarımı , adamlarımı , çim vs malzemelerimi kullanmayıp kendi evlerinden kendi malzemelerini getirip kullanıyolar , ne diyeceğimi şaşırdım vallahi , bakın size bir örnek göstereyim de bana hak verin , aşağıda resmi olan şu güzelim palmiye ağacını dağda bir yere koyun diye verdim , “ bu ne beeeee “ diyip kafama fırlattılar.

Yok plastikmiş yok rengi  pembeymiş , hayret bişey , napalım yani pembeyse , belki ben pembe rengi seviyom , olamaz mı , ayıp mı yani , ayrıca bu ağaç koskoca Pelit pastanesinin pastasının üstünden alınmış nadide bir ağaç , Pelit uyduruk  malzeme kullanır mı hiç Allah aşkına ? Ay çok kalbim kırıldı  vallayi  kızlar , bırakıcam bu trenciliği sonunda bunların yüzünden………………..

« Son Düzenleme: Mart 01, 2013, 23:17:29 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #74 : Nisan 25, 2011, 09:33:21 »
Loxx People izliyoruz sizi

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #75 : Nisan 25, 2011, 23:27:42 »
Değerli Modeltrenciler,

Epey zamandır evden uzaktım. Ayın başında uzun bir zaman İstanbulda kaldım. Vee nihayet Loxx Bostancıyı görme fırsatım doğdu. Zaten Kemal sağolsun epeydir çağırıyordu. Kararlaştırdığımız akşam beni Bostancı iskelesinde karşılamak nezaketini gösterdi ve beraber eve gittik. Sevgili Esin, Gülçin ve Ferda,  geç saatlerde aramıza katılan sevgili Dilek, Harun ve Ufukla birlikte tren, kurgu, dostluk dolu bir akşam geçirdik.

Kemal üşenmeden kurgusu üzerinde ince detaylara kadar açıklamalarda bulundu. Yaptılarını ve yapacaklarını anlattı. Teknik detayları konuştuk. Denemeler yaptık. Emeği geçen tüm dostların eline , koluna sağlık bittiğinde parmak ısırtan bir kurgu olacak. Tren yürütmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Kurgu muhteşem, lokolar muhteşem, öyle birkaç saat bakmakla bitecek gibi değil, ama en muhteşemi Kemalin atölyesi. Atölye değil Kaptan köşkü mübarek. Bostancı, deniz, adalar ayaklarının altında. Şeytan diyor kap takımlarını git, koy çayını, çalış, çalış...

Bu güzel gece için Sevgili Esin ve Kemale çok teşekkür ederim.

Kemalin koleksiyonundan birkaç resim,

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #76 : Nisan 26, 2011, 13:49:36 »
Pelit'in ağaçlarını ben görmemiştim. Kemal bence sen onları Lego kurgunda kullan, ziyan olmasınlar.
Sevgili Can çok keyifli geçen gecenin resimlerini paylaştığın için teşekkürler.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #77 : Nisan 26, 2011, 15:50:01 »
Tren dukkaninda bu kadar tren yoktur. :o

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #78 : Nisan 26, 2011, 15:56:00 »
eğer o kurguya procesi ve yapımı bana ait modern bir bina veremessem gözlerim acık gider.....

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #79 : Nisan 26, 2011, 19:50:27 »
sevgili model tren sevdalısı dostlar,
yine işler nedeni ile araya giren uzun zamanın ardından cuce sinyallerin
zımparalama ve son temizlik işlemleri sonrasında smd led 'leri gövde üzerine
rahat bir şekilde montaj yapabilmek için minik bir aparat oluşturdum.
smd led ler gövde üzerine yapıştırıldı. sonrasında ince kablo ile akım iletimi
için lehim işlemleri tamamlandı.