Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübü Ankara Gar'ında!  (Okunma sayısı 10109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Model Trenciler Kulübü Ankara Gar'ında!
« : Ocak 19, 2009, 03:07:41 »
Merhaba,

Kurgumuzu nihayet Ankara Gar'ına yerleştirdik.

16 Ocak 2009 günü öğleden sonra İstanbul'dan yola çıkan mütevazi kurgumuz Ankara Gar'ında yerini aldı. O gün Proses'den ben, Gürkan ve Necdet hemen hemen tamamını İhsan bey ve Ferda'nın yaptığı kurguyu yerine yerleştirdik.

« Son Düzenleme: Ocak 19, 2009, 03:24:16 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: Model Trenciler Kulübü Ankara Gar'ında!
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2009, 03:23:01 »
Ankara'daki ihtiyaçlarımız için tekliflerini esirgemeyen Cenk ve Şafak'a teşekkür ederim.

İkinci gün ziyaretimize gelen ve yardım eden Aynur Hanım, Sermet bey ve Oruç'a da teşekkür ediyoruz.
Daha sonra model gemiciler grubundan arkadaşlarımız geldi onlarla da tanıştık. Ne yazık ki onlarla resim çektirmeyi atlamışız.

Aynur Hanım ve Sermet beyler kontrol panelindeki bir arızayı gideriyorlar.

Oruç bey eksik figürleri yerleştiriyor.

İkinci günün akşamında ise Şafak kardeşimiz bu akşam İstanbul'dan uçakla gelen İhsan abi ve beni gardaki Vagon restoranda ağırladı. Ne yazık ki burada da resim çekmeyi atlamışız.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2009, 04:01:27 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2009, 03:59:05 »
18 Ocak Pazar günü ise artık aktivitelerimizde her zaman yanımızda ve yardımcı olan Nedim, Barbaros, Ferda ve Eskişehir'den İlyas hoca geldiler.

Hep beraber kurgudaki son rotuşları yaptık.

Şimdi forumumuza yeni üye olan arkadaşların da "kimin kim" olduğunu anlayabilmesi için resimlerin altına isimlerini bazı açıklamalar yazıyorum.

Ferda: kurguda gördüğünüz dağ, tepe, köşelerdeki ağaçlandırmalar, tarlalar, yollar, alt geçitler gibi detayları yapan ve bu işleri dünya ölçüsünde kabul görecek şekilde kaliteli üreten (ve bunları yazdığım için de, bana kesin ve ciddi şekilde kızacak olan) kişi. Bahsettiğim detayların resimlerini daha sonra koyacağım haklı olduğumu göreceksiniz.

Barbaros: Bir sene önce aramıza katılan ve gene her aktivitemizde balastlamadan boyamaya, kurulumdan ve hatta gezilerimizde bizi heryere taşıyamaya kadar elinden gelen herşeyi yapan üyemiz, arkadaşımız.

Nedim: Bu arkadaş da önce herşeye itiraz eden sonra da hasta hasta kalkıp sırf bizlerle beraber olmak için (ya da gene orası burası olmamış deme zevkini tatmak için) gene her aktivitemizde, işimizde yanımızda olan arkadaşımız.

İhsan Abi: Bu kurguda gördüğünüz evlerin tümünü (bu evlerin hepsi şu anda varolan, İstanbul, Amasya ve Eskişehir Odunpazarı evleridir) sessiz sedasız, büyük emekle yapıp hibe eden ve şehre karakterini ve adını veren İhsan Abimiz.

« Son Düzenleme: Ocak 19, 2009, 04:39:53 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2009, 04:36:38 »

İlyas Hoca: İstanbul veya Ankara'da olmaması (Teoman Hoca gibi) bizler açısından bir kayıp olan, ancak her aktivitemizin özellikle ilk gününde Eskişehir'den kalkıp, sırf bize destek olmak için İstanbul veya buradaki gibi Ankara'ya gelen kurul üyemiz ve dostumuz.

Harun: Bu ben oluyorum. Genellikle ve bu kurguda da olduğu gibi "siz daha iyi yaparsınız ben karışmayayım" diyerek üyeleri köle gibi, arada sırada da kahve ve çay ve bazen de tost karşılığı çalıştıran ve üstelik bunlar yaptırırken de sanki kendi zevkleri için yaptıklarını düşündürtmeyi başaran kişi. Gördüğünüz gibi ayıp olmasın diye rayları temizler gibi yapıyorum.

Hemen şunu şunu fark ettim; belki hergün bu gardan trene binen binlerce kişi ilk defa bir model tren kurgusu gördüler. Çok ilginçtir, bir çok insan "Bu yeni yapılan gar binası ve çevresi mi?" diye sordu. Naifliğin bu kadarı beni çok şaşırtsa da şunu anlıyorum. Bir mimari proje maketi ile bir hobi/model/maketi ayrımını henüz görmediği için bilemeyen bir çoğunluğumuz var.

Bu gardan trene binen bu çoğunluktan binlerce kişi şimdi "model trencilik diye bir şey" varmış diyecek. Bu çoğunluğun ufkunda bir nebze genişleme sağlamak, emeği geçen, desteği olan herkesle birlikte paylaşacağımız bir güzelliktir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2009, 05:09:32 »
Biraz da detaylar...

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2009, 05:14:44 »
...

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 19, 2009, 08:32:23 »
Merhaba,

Emeği geçen herkesi kutlamak istiyorum. Proses de bu kurguyu daha önce görmenin keyfini yaşamıştım. Orada da çok etkilenmiş ve benimde bir kurgum olmalı diye içimden geçirmiştim. Bu kurguyu gören onlarca belki yüzlerce insan bir kurgunun hayalini kurmaya başlamışlardır sanırım.

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 19, 2009, 14:35:01 »
Emeği geçen tüm Model Tren Dostları'nı kutlarım.

Gerçekten Ankara Garı'na yakışan bir kurgu olmuş.

Detaylar çok muhteşem.

Selamlar,saygılar.

İrfan Toprak.

Çevrimdışı Kuzey

• Kuzey
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ocak 19, 2009, 14:37:54 »
Merhabalar;

Emeği geçen herkese binlerce kere tebrikler, (Ferda beyin dünta stabdardında olduğuna katılıyorum. Kızsada kızmasada aynı görüştüeyim.) Bir çok insana bu tip bir hobi tanıtmanızada ayrıca çok teşekkürler.

Saygılarımla;
Mimar Emre Kütahya

Not: Harun abi resimlerde sürgülü cam gördüm kurgunun uzun ömürlü olması ve kirlenmemesi amacı ile orta kısımda kalan aralığa bir lastik (Pimapen camlarındaki conta gibi) yada silikon çekme düşünceniz varmı, yoksada ekleme şansınız, siz dönmeden yazayım dedim 1 ay sonra toz bulutuyla karşılaşmamak adına.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2009, 14:48:56 »
Emre selam,

Aynı şeyi düşündük. Şafak birkaç gün içinde oraya bir sünger bant yapıştıracak.

Harun

Çevrimdışı ksk156

• Onur Arslan
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
    • ksk 156 model evi
« Yanıtla #10 : Ocak 19, 2009, 16:50:08 »
Emeği geçen herkezi tebrik ediyorum, gerçekten güzel bir çalışma olmuş.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #11 : Ocak 19, 2009, 17:05:39 »
bu kurguyla tüm MTK dan gurur duyuyorz.
ayrıca bu kadar detaylı yakın çekim cesareti göstermek çalışmaların ne kadar başarılı oldugunu ortaya koyuyor.
tüm emeği geçenlşeri kutluyorum.
 bu arada ihsaniye tren istasyonu bana hiç yabancı gelmedi....  :)
haldun bağbakan

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #12 : Ocak 19, 2009, 17:11:22 »
bu arada ihsaniye tren istasyonu bana hiç yabancı gelmedi....  :)
haldun bağbakan

Evet gelmez. Aceleyle atlamışız. İhsaniye istasyonunda da 2 kişinin emeğini unutmamak gerekiyor.

İhsaniye İstasyonu aslında İzmir'deki Çiğli İstasyonu. Çiğli İstasyonunun ilk çalışmalarını  Teoman Hoca yapmış, büyük bir titizlikle tüm ölçülrini çıkartıp forumda yayınlamıştı. Hatta biz de bunu Sticko-Rama kit olarak çıkartmıştık.

Daha sonra da ölçülerden Haldun abi atölyesinde bu istasyonu yapmıştı.

Her ikisi de teşekkür ederiz.

Harun

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #13 : Ocak 19, 2009, 17:43:16 »

El emeği göz nuru şahane kurgumuz çok süper....

Katkısı olan bütün model trenci dostlarımıza çok teşekkür ederim. İlk kez Beylikdüzü migros da görmüştüm. Külübe girmemi sağlayan bu kurguyu görmek için şimdi ankara yamı gidecem.  ;D

Sadece adıma üzülüyorum bir çöp bile katkıda bulunamadım ama öğrenme aşamasındayım. Bir sonraki kurguya bizim de bi katkımız olur inşallah temennisindeyim . ( Di mi  KUZEY cim )

Sevgi ve Saygılarımla 
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #14 : Ocak 19, 2009, 23:43:27 »
 Şahane, üst düzey bir olşum.
 Başta, yukardaki resimlerde yer alanlar olmak üzere; tüm MTK ve forum üyelerini ve bu işe gönül verenleri canı yürekten kutlarım.
 Gerçekten şahane.
,Tebrikler    cafer

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #15 : Ocak 20, 2009, 01:31:42 »
Çok güzel olmuş, fotoğraflarn altındaki detaylı açıklamalarda ve orada olmayıp da emeği geçen herkese tebrikler.
Bu arada kurgu, üzerindeki ışıklandırma ile çok çok daha güzel durmuş.

Nice güzel kurgulara..

Çevrimdışı Mustafa Ay

• Mustafa Ay
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bursa / ?stanbul
« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2009, 04:23:13 »
İlk başta emeği geçen herkesi kutluyorum. Ellerinize kolarınıza emeğinize sağlık. Ne mutlu ki böyle bir hobiyi, insanlara tanıtma fırsatını sunduğunuz için.Kendi adıma bunun için çok teşekkür ederim. Ve aranızda bulunamadığım için kusruma bakmayın.
Sevgi ve saygılarımla.
MUSTAFA AY