Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübü Hamburg-Nürnberg gezisi  (Okunma sayısı 24628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
Ynt: Model Trenciler Kulübü Hamburg-Nürnberg gezisi
« Yanıtla #20 : Şubat 08, 2008, 22:46:44 »
 Harun bey, sağol.
 Diğer arkadaşlarında senin kadar güzel düşündüklerini ikimizde biliyoruz. Sadece o yoğunlukta birde ben angarya olmayayım diye düşündüm.
 Resim ve iyi haberlerinizi bekliyoruz. Şu mahçubiyet lafınıda bırakalım yahu, ne demek,öyle şeymi olur. Herkeze selamlar.
                     cafer

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : Şubat 08, 2008, 23:37:26 »
İhsan bey,Nedim bey,Mustafa bey ve de Harun bey dostlarım ,iyi gezin ,umarım tadı damağınızda kalacak bir gezi olur.
Ayrıca Harun beyden korkmayın benim 25 paket Roco start set siparişimi muhakkak getirin ,vallahi satmıycam üyelere falan ,hepsi bana lazım!
Selamlar sevgiler.................
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2008, 12:23:33 »
sevgili model trenciler kulüp ve forum üyeleri dostlar,
gerçekleştirmekte oduğumuz hamburg-nürnberg gezimiz şuana kadar gayet
güzel ve neşeli geçmekte.. hele dostluklar bir harika..
en kısa süreç için ilk fırsatta fotograflar yayınlanacak..
hele ihsan abi, mustafa ve benim nürnberg öncesindeki maceralarımzı
ayrı bir konu halinde yazarız herhalde..
miniatur wouderland ve yolculuk maceları..
hepinize kucak dolusu sevgiler..
nedim kuş..

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Şubat 10, 2008, 12:30:22 »
Değerli Arkadaşlar
Gezimiz son sürat devam ediyor
Bu tür gezilerde unutulmaz anılar ve espiriler mutlaka olur
Musafa kardeşimin şu sözleri bu geziyi en iyi anlatıyor
 - Abi ben sizlerin 50 li yaşlarda oldğunuza inanamıyorum
 - Hayatımda hiç bukadar gülmemiştim
SYGLR

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #24 : Şubat 10, 2008, 21:25:14 »
Arkadaşlar merhaba,

Biliyoruz resimleri bekliyorsunuz ancak emin olun gündüzleri hiç vaktimiz olmadı, geceleri ise yargunluktan bir şey yapamaz durumda olduk. Malum 5 te yatmak yorucu oluyor.

Ancak durumu özetleyen birkaç resim gönderiyoruz. İstanbul'a geldikten sonra daha detaylı resimler hazırlanıp ilgili konuları altında toparlanacaktır, merak etmeyin.

Kusura bakmayın şimdi çıkmak zorundayız. Yemeğe rezervasyonumuz var.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #25 : Şubat 11, 2008, 01:32:57 »

Hamburg merkez istasyonundan görüntü.

Miniature Wunderland girişinde sırada beklerken ikram edilen içkileri içerken.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Şubat 11, 2008, 20:21:51 »
Değerli Arkadaşlar
Saat 19.30 itibariyle ben ,Nedim Kuşve Mustafa Ay İstanbul a oldukça yorgun olarak döndük
Benim makinemde 100 den fazla bir okadar Nedim beyde 300 küsür resim Musafa Ay da var
Takdir edersinizki bunların hepsini yayınlamanın imkanı yok
Bu kadar resimi tasnif edilip geneli anlatan ayrı ayrı konularda yayınlamak için biraz sabırlı olmanızı rica ediyorum
Bu arada bizleri kolaylıkla fuara alan Sn.Harun Yamanlar a,Hamburg ta bizleri misafir eden Mr.Chrıstopher ve eşine,seyahatimizi mükemmel bir şekilde organize eden Sn.Nedim Kuş a,güzel ingilizcesi ile bizlere yardımcı olan Sn. Mustafa Ay a Nürnberg de bulunduğumuz sürede gezimizin eğlence bölümünde bizlere yardımcı olan Mrs.Mona ve ailesine teşekkür ederim
SYGLR

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #27 : Şubat 11, 2008, 21:53:50 »
Biraz vakit bulabildim. Bazı resimler ilave ediyorum.

Tüm Hornby grubunda model trenlerin başında olan Simon Kohler'e MTK üyelik kartını İhsan bey takdim etti.

Simon gördüğünüz gibi bu üyelik sonucunda ağzını toplamakta güçlük çekiyor ve bize Rivarossi'nin bu seneki flaş ürünü metal (kazan ve tender) BR 58 ile ilgili detaylı bilgileri verdikten sonra sonunda üyelerimizi tek tek uğurluyor.

Bu arkadaş da Hornby İspanya'nın müdürü Pablo Gonzales. Babası Electrotren'i kuran kişi. Onun kartını da İhsan bey verdi.

Ayrıca bugün şöyle de ilginç birşey oldu. Biliyorsunuz bu seneki üye vagonlarımız Electrotren'den.

Bugün Electrotren'le olan toplantımızda vagonun MTK logolu resimlerini gösterdim, acaip hoşuna gitti ve hemen 25 EU çıkartıp üyelik ücretini verdi. Ve vagonunu da hemen göndermemizi istedi. Olmaz falan dedim ama kabul etmedi. Kendimi biraz Kayserili hissettim nedense:)

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #28 : Şubat 11, 2008, 22:16:48 »
Bu arada konusu geçmişken Rivarossi BR 58 in birkaç resmini koyuyorum.

Bununla ilgili daha detaylı bilgileri Proses'ten haberler konusunda daha sonraya vermeye çalışacağım.

Metal olsun diye tutturanlar bunu sevebilirler.

Buradaki dekoder Hornby'nin yeni "Saphire" decoderi.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Şubat 11, 2008, 22:28:54 »
sevgili model trenci dostlar,
sözkonusu gezimiz bugün akşam satlerinde noktalandı.. ufak tefek aksilikler yaşadık..
ama onlarında bizde apayrı bir hatırası oldu..
seyahatin başlangıçından itibaren yakinen tanıma şansına sahip olduğum
krakter ve kişilik sağlamlığını bire bir yaşadığım sevgili İhsan bey abime ve mustafa bey kardeşime
dostlukları için sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.
herzaman değindiğim; bizlerin bir araya gelmesini, bu dostluklarımızın oluşmasını ve pekişmesini
sağlayan model trencilerin buluşması meşalesini yakan Harun bey dostuma da ayrıca teşekkürlerimi
bir borç bilirim.
Yediğimiz içtiğimiz bizim gördüklerimizi anlatacağız tabiki.. ama 4 gündür merakla bekliyorsunuz
biliyoruz.. biraz daha sabır dostlar.. resimleri şöyle bir sıralayalaım, arşiv edelim..

en derin sevgi ve saygılarımla..
nedim kuş..

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #30 : Şubat 11, 2008, 22:32:21 »
Akşam yemeğinde...

Daha doğrusu yemek bitmiş, tatlıya sıra gelmiş.

Ya kahve içiyoruz sigarasız, olacak iş değil...Bı kadarı da insan haklarına aykırı kardeşim...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Dolayısı ile insanı zorla suça teşvik ediyorlar...

Bu arada İlyas bey, ben Çarşamba dönüyorum...
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2008, 22:34:07 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Mustafa Ay

• Mustafa Ay
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bursa / ?stanbul
« Yanıtla #31 : Şubat 12, 2008, 01:51:08 »
Sevgili Model Trenci Dostlar, Sevgili Abilerim ve sevgili kardeşlerim,

Nedim ve ihsan Abilerimin belirttiği gibi Türkiye'ye dönmüş bulunmaktayız. Son derece yorucu ve bir o kadarda eğlenceli bir geziydi.
Hiç kahve alışkanlığım yoktur ama ayakta durabilmek için  Nedim, İhsan ve Harun abilerimin sayesinde espresso tiryakisi oldum...:)
Model Trenciler Klübü Üyesi olarak ve ayrıca mesleğim ve okuduğum bölüm olan Endüstri Ürün Tasarımı bölümü altında yer alan oyuncak tasarımı konusu açısından bilgi yükleyici ve geniş bakış açısı oluşturabilecek bir gezi yaptık. Birbirinden farklı temalar altında toplanmış binlerce oyuncağı görüp tanıma fırsatı buldum ve bunların bir kısmını kendimce fotoğraflamaya çalıştım.
Ayrıca sizlerinde diorama ve kurgularında yararlanabileceği bir yer olan Miniature Wunderland ı gezme şansına sahip olduk. Öncedende belirttiğim gibi herkesin ve özellikle Model Trenciler Klübü çatısı altında toplanan herkesin bir fırsat yakalayıp hayatının herhangi bir parçasında gezip görmesi gereken bir yer.

Sevgili Nedim Abimin belirttiği gibi bazı aksaklıklar başımıza gelsede kısaca çok eğlenceli bir geziydi.
Bu arada ülke genelinde sigara içme yasağı konduğundan dolayı, sigaradan soluk alabilmek için her dışarı çıktığızda kötü bir vurgun yedim ve şifayı kaptım.

Sevgili Abilerimin belirttiği gibi çekmiş olduğumuz resimleri eleyip siteye en kısa zamanda koymaya başlayacağız.

Katkılarından ve böyle güzel dostlukların pekiştiği bu geziye katılmamıza yol gösteren Sevgili Harun Yamanlar' a
Her daim yanımda olan ve bu gezide bana yol arkadaşlığı yapan, eğlencemize eğlence katan Sevgili İhsan Günder ve Sevgili Nedim Kuş Abilerime

Bizleri gezi boyunca sabırsızlıkla takip eden, nefesimizle nefes olan  saygıdeğer Model Trenciler Klübü üyelerinin hepsine sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

Herkese sevgi ve saygılarımla...
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2008, 01:56:49 Gönderen: Mustafa Ay »
MUSTAFA AY

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #32 : Şubat 12, 2008, 10:43:50 »
Değerli arkadaşlar
Hamburg da gezimizin ilk günü akşamı bir kafede dinlenirken Nedim bey Mr.Chrıtopher in bizi yemeğe götüreceğini söyledi.Nedim bey ve Mustafa sigara içmek için dışarı çıktılar ben kafede yanlız başıma otururken bir alman ve eşi direk bana geldi ve sarıldı kendini tanıttı ben bu aileyi hayatımda ilk defa gördüm.Eski ve otantik bir bira mahzeninde yemeğimizi yedik Almanyadayız ya alman usulü hesabı ödeyelim dedimsede Mr.Christopher bütün hesabı cebinden ödedi üstelik gara kadar bizi götürüp trene bineceğimiz line kadar geldi bizi yolcu edip el salladı
Bir Türk olarak hiç tanımadığım bu alman ailenin ilgisi karşısında resmen utandım

SYGLR
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2008, 10:47:11 Gönderen: igunder »

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #33 : Şubat 12, 2008, 16:27:28 »
BİR ANI

Hamburg tan Inter Cıty  ile saat gece üç gibi Köln e indik
Köln den Nürnberg e yaklaşık bir saat sonra ICE ile gideceğiz
Sıcak bir cafede yaklaşık bir saat gırgır şamata yaptık vaktin nasıl geçtiğini anlamadık
- Nedim bey bizim ICE kaçta hareket edecek diyince Nedim bey 4.20 de gidiyoruz dedi
- saat kaç dedi 4.25 dedim oradan apar topar platforma gittik bizim ICE gitmiş sanki burası Türkiye
  Almanya da tren rötar yaparmı tabiki gülmekten yerlere yattık
Sorduk soruşturduk 20 dk sonraki ICE ile gidebilirmişiz uyanığız ya buz gibi peronda 20 dk bekleyip ICE ye bindik
Mustafa
- abi benim kamera çantam kimde dedi
  ara tara kamera çantası yok dedikki büyük ihtimal Köln deki kafede kaldı
 Allahtan ICE Köln hava alanında durunca Mustafa yı apar topar indirdik
 Ben ve Nedim bey niye bizde inmedik diye adetta kahrolduk

Ben telefonumla Mustafa yı yönlendirerek Kölne gitmesini sağladım abi ben seni ararım dedi yaklaşık yarım saat sonra Mustafa aradı kamera çantasını gırgır yaptığımız kafeden eksiksiz aldığını söyleyince rahatladık daha sonra Nedim bey Mustafa yı yönlendirerek yaklaşık bizden bir buçuk saat sonra Nürnberg e geldi
Aşağıaki iki resimde Medim bey le beni karşılıklı ağlarken görüyorsunuz(surat ifadelerimize dikkat)
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2008, 16:30:20 Gönderen: igunder »

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #34 : Şubat 12, 2008, 16:35:36 »
Bu da ICE nin içi
Benim ICE tarifim şu
- Uçaktan daha fazla lüx ve konfora sahip
- Uçaktan daha güvenli

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #35 : Şubat 12, 2008, 17:24:30 »
Fuarda dikkatimi çeken ürünler

Brekina firmasının rayda giden WW minibüsü(HO ölçek)

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #36 : Şubat 12, 2008, 17:35:05 »
Kibri nin ürettiği multi fonksiyonel araçlar

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #37 : Şubat 12, 2008, 17:47:22 »
Bu ürün ise oldukça ilgi çekici fakat fiatları bana Almanya için dahi pahalı geldi
Birinci remin sağ tarafındaki vagon altında vakumlu bir süpürge var sol taraftaki konteynıra benzeyen kısım çöp torbası
Resmini çekmemişim birde ray parlatma vagonu var
Buları bir loko arkasına bağlıyosunuz
İkinci resim ise HO ölçek bir ray
Sağ ve soldaki beyaz şeritler zımpara gibi yanlız ileri geri hareket ederek üzerine konan lokoların tekerlerini temizliyor
Analog ve digital çeşitleri var

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #38 : Şubat 12, 2008, 18:46:34 »
ihsan abi Brekina firmasının rayda giden WW minibüsü(HO ölçek) ve diğer ray otobü modelnin katalog resimleri bunlar.
gerçekden çok süper ürünler. çokda detaylı.
bu ray ünitesini test amaçlı kullanıldıgını görmüştüm bir videoda .lokoalrı test etmek ve ayda bir çalıştırıp formda tutak için kullanıyorlardı.

http://www.brekina.de/

enver

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Şubat 14, 2008, 21:44:22 »
sevgili dostlar,
bu seyahat ile ilgili fotograf ve izlenimleri burada paylaşmamak gibi bir olgumuz yok..
ancak benim fotograf makinası sevgili mustafa bey kardeşimde kaldı. zaten benim makine de
çok fotograf yok..esas fotograf ve filmlerde zaten mutafa bey kardeşimin makinalarında..
ancak kendisi bildiğim kadarı ile bir hayli rahatsız. almanya seyahatimizin son gününde
şifayı kapmış idi. hala kendini toparlayabilmiş değil. hepinizden sonsuz özür dilerim.
ayrıca hamburg mimiatur wunderland da yaşadığımız şaşkınlık ve orada kurgu/diaroma üzerinde
yapılanlar efektler, kendilerini çok yakın bir zaman önce tanıdığım alman arkadaşım chisthoper ve eşinin
muhteşem misafirperverliği ve bizim model tren sevdası ile iyice perçinlenen dostluğumuzun esintileri
bizleri öylesine etkilemişki köln nurnberg arasındaki bağlantımızı kaçırdık.. o dehşet miniatur wunderland
görüntülerinin olduğu fotograf ve video makinalarını unuttuk.. ıce (inter city express) lerin dışarından
fotograflarını çekmek bir yana dursun malum içerisinden 2 fotograf karesi aldık.. aklımız hep yarı yolda
indirdiğimiz mustafa bey kardeşimizde idi.. tüm bunlar biraz aksilik yaşamış olmanın etkisi asla sizlere kastımız yok
sevgi ve saygılarımla.
nedim kuş..
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2008, 23:01:12 Gönderen: Nedim »