Gönderen Konu: Hepinize Hepimiz Adına Teşekkür Ederim...  (Okunma sayısı 8229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Hepinize Hepimiz Adına Teşekkür Ederim...
« : Aralık 16, 2007, 03:50:55 »
Arkadaşlar,

Çok yorucu, çok eğlenceli, çok mutlu 3-4 gün (bazıları gece) geçirdik.

Cumartesi sabahı saat 07:00 civarında Tepe Nautilus'tan çıkarken daha yapılacak çok iş, çok eksik vardı.

Açıkçası bir çok eksik, Mustafa'nın kurgusunun asansöre sığdırılamaması sebebiyle kesilip, bozulması, bizim kurgudaki problemler, ve dışardan bakanların fark etmediği ama benim fark ettiğim eksikler beni çok kaygılandırdı.

Sonuç olarak gayet mütevazi bir kurgu, 2 natamam kurgu ve Naci beyin küçük "N" ölçek kurgusu ile bu sabah saat 10:00 da 2. Tepe Nautilus aktivitemize başladık.

Nedim'in kurgusunun natamam olması problem değildi zaten o bir workshop çalışması olarak düşünüldü ve bu ay boyunca üzerinde çalışılacak.

ANCAK, çok önemli ve kayda değer bir şey yaptığımızı gün boyunca ziyaret eden binlerce insanın meraklı bakışlarından, ilgilerinden, bazılarıyla konuşmalarımdan, onların tepkilerinden, değerlendirmelerinden ve bana söylediklerinden daha ilk günde anladım.

Bana göre sebepleri şöyle sıralayabilirim.

1. Tepe Nautilus yönetimi en değerli alanlarını, Kurban Bayramı, Yılbaşı gibi gene en değerli zamanları kapsayan ve 1 ay gibi çok uzun bir süre için bize tahsis etti. Açık söyleyeyim bugünlerde konuştuğum bazı halkla ilişkiler yetkilileri buna çok hayret ettiler, inanmakta zorluk çektiler.

2. Rahmi M. Koç Müzesi yönetimi model tren koleksiyonlarından beraberce seçtiğimiz bazıları çok değerli modellerini bizimle bu 1 ay için paylaştı.

3. Kulüp üyelerimiz, forum üyelerimiz, kuruluş aşamalarında her türlü yardımı edenler veya isteyip de yardım edemeyenler dahil destek oldular. Bunların bazılarını Internet'e ve dolayısı ile foruma girmedikleri için tanımıyorsunuz bile.

Yukarıda saydığım 3 maddede sıraladığım kurum ve grupları biraraya getirip uyum ve sonuna kadar birbirlerine destek olacak şekilde bir araya getirebilmek hepimizin ortak başarısı oldu.

Bugünkü açılış günümüze gelen herkes, ziyaretçiler, hayatlarında ilk defa bir tren kurgusu görenler hepsi çok memnundu. Sorular sordular cevaplar aldılar, ilgilendiler.

Şunu anladım ki, iyiniyetle ve pozitif bir anlayışla yola çıkarsanız herşey çok kolay oluyor, umduğunuzdan fazlasını bulup alabiliyorsunuz.

İster ticari bir şirket sahibi, ister bir alışveriş merkezi yönetimi, isterse bir kültür kurumu olun, açık, iyiniyetli ve birlikten kuvvet doğar felsefesine sahipseniz, kıskanç, kendine yontan, bunu veririm ama karşılığında ne vereceksin diye düşünmeyenlerdenseniz, sen ben kavgası içinde değilseniz işler çok kolay oluyor. Ortaya güzel bir şeyler çıkıyor.

Eminim sergideki kurgularımızın, yerleşimimizin, organizasyonumuzun çok eksiği, hatası vardır. Ama ne önemi var?

Dünyanın en büyük, en güzel diaromasını yapsak dahi alamayacağımız desteği ve ilgiyi bunlarla alabiliyor, kurumları ortak bir çabada birleştirebiliyor, bu hobinin yaygınlaşmasına katkıda bulunabiliyor, 3-5 tanımadığımız insanın daha 1m2 dahi olsa küçük bir kurgu ile daha mutlu olmasına sebep olabiliyorsak iyi birşey yapıyoruz demektir.

Hep beraber yaptığımız, başarılı olduğumuz konu budur.

Başta yardım eden veya aramızda olamasa da destek veren tüm forum ve kulup üyelerimize, Tepe Nautilus yönetimi adına G.Müdür Nihat Sandıkçı ve Rahmi M. Koç Müzesi adına M. Muavini Mahmut Zeyinoğlu'na çok teşekkür ediyorum.

Ocak 2008 tarihine kadar tam 1 ay buradayız, hepinizi her fırsatta bekliyoruz.

Model Trenciler Kulübü adına,

Harun Yamanlar

Not: Açılış günümüzden resimleri Pazar günü yayınlayacağım.

« Son Düzenleme: Aralık 16, 2007, 03:53:19 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
Ynt: Hepinize Hepimiz Adına Teşekkür Ederim...
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2007, 04:21:35 »
Harun Bey, kuruluş gecesi resimlerinden de görüldüğü üzere çok eğlenceli, sıcak ve dayanışmalı bir ortam olmuş. Hepimizi birleştiren ve kaynaştıran bu klübün adına yakışan bir faaliyet olacağına şüphe yok.

Emeği geçenlere teşekkürler ve tebrikler.

Melih.

Melih Uçar
Ýzmir

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2007, 09:24:17 »
Harun Kardeşim.Ufak bir katkı sağlıyabildiysek ne mutlu bize.Herşeyi çok güzel anlatmışsın.Bizim söyleyecek bir şeyimiz yok.Teşekkür edebiliriz ancak.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı msinan1

• Mehmet Sinan Yeniceri
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2007, 14:18:44 »
Harun abi bizlere bu guzel olanagı sagladıgın icin bizler sana tesekkur ederiz. ( haddim olmayarak ) Her ne kadar bu isin daha cok basında olsamda stadların kurulmasında dioramaların birlestirilmesinde ucundanda tutup yardım etmıs olmak beni cok mutlu etti. Emegi gecen herkezin ellerine ruhlarına saglık. Sevgiler ve saygılar. Sinan
Ýnsanlar özgür olmayi hayal ederler aslinda özgür olmak bir hayal değil KARARLILIKTIR

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2007, 21:34:33 »
Harun Ağabey çok ters bi vakte geldi benim açımdan.Kusura bakma yardımcı olamadım yine. İşimle ilgili sıkıntılar sebebiyle bu ara pek zaman ayıramadım.İş yine sana ve diğer yardımcı olana arkadaşlarımıza düştü.Tekrar tekrar özür dilerim ama inşallah seneye bende olacağım yanınızda.
Kendi halinde,model tren sevdalısı

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2007, 21:52:19 »
Hepinize teşekkürler, Harun bey girişimini yaptığınız ve aslında yükün en büyük bölümünü de üstlendiğiniz bu aktivite için teşekkürler. Ne mutlu ki bizler de bu etkinliğin gerçekleşmesinde ufak da olsa katkılarda bulunabildik.

Dün sabah çıkarken evet biz yorulmuştuk, ancak hakikaten daha yapılacak çok iş vardı. Belki zamanlama açısından biraz daha planlı bir çalışma iyi olabilirdi ama katılıyorum sonuçta çok güzel görüntüler oluştu, birliktelik herşeyin üstünden geldi.

Dün öğleden sonra ancak gelebildiğimde yine yapılacaklar bekliyordu, bir kısmını yapabildik, ilgiyi tam üstümüzde tuttuğumuz sırada neredeyse 35dakikalık elektrik kesintisi trenleri durdurduğunda bile çocuklar bizimle birlikteydi. Dünün belki de bugünün en mutlusu çocuklardı, resimleri çekerken onların gözünde bunu görmeye çalıştım. Bunun da düşündürdüğü bir başka konu oldu.

Biz büyük çocuklar oyun alanımızda güzel hazırlanmış çitlerle güvendeydik, tabii ki oyuncaklarımızı korumamız gerekliydi. Ancak kaçamak da olsa içeri girenler masanın kenarında biraz ürkerek de olsa benim görebildiğim kadarıyla ellemeden de durabildiler. İşin ilginci bir ara 25-30 yaşlarında uzun sarı saçlı güzel bir bayan hepimizin gözünün içine bakarak çitten içeri girdi ve istisnasız tüm kurguların etrafını dolaştı hepsine ilgiyle merakla eğilerek baktı ve aynı şekilde dışarı çıktı.

Çocukların hepsi aynı değildi, hatta bir tanesi Heljan kumandasını eline geçirdiği gibi bir güzel oynadı ama gördüğüm kadarıyla hiçbiri benim gibi bir vagonu düşürmedi(bu arada o vagon benim biline..). Neyse sözün özü çiti düşündük ama hafif bir yükseltilı basamak platform ve kurgu etrafına plexiglas bir koruyucu iyi olurdu. Kabul biz Wunderland değiliz ama Türkiye'deki Model Trenciler Kulubüyüz, Nautilus gibi halka açık yerlere gelebilen insanların, oraya gelebilmeyi ve sergilediklerimizi görmeyi bir fırsat olarak gören insanların çocuklarının dün akşamdan itibaren rüyalarına giriyoruz...(kabul model oyuncak değil, ama Nautilusta kaç tane modelci dükkanı gördünüz ? )

Bakın bir çocuk dayanamıyor bile...

Pasta'da güzel olmuş, sürpriz olarak ....

Şimdiye kadar fırsat bulamadığımız ancak bu açılış için diğer şehirlerden gelen arkadaşlarımıza, İstanbul'un çile çıkaran trafiğini aşarak zaman ayırarak gelenlere, gelemese de sıcak mesajlarıyla yanımızda olan herkese, hepimize teşekkürler ve sevgiler...
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2007, 23:17:28 Gönderen: Obiwan »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2007, 01:09:56 »
Ben zaten söyleyecek bir söz bulamıyorum.Naci abi ve Okan özellikle gayet net anlatmış noktayı koymuşlar.Tanrı yokluğunu göstermesin Harun abim.....
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2007, 01:19:03 »
Sevgili Harun Bey, çok klasik bir ifade olacak ama, bu organizasyon için biz de size teşekkür borçluyuz. Aslında bu organizasyon bu hobinin gelişimi için yaptığınız katkının bir simgesi, bu aşamada ortaya çıkan bir ara sonucu. Biliyorum daha gidilecek çok yol var... Bizlerin de amacı sizin bu katkınıza kendi çapımızda da olsa küçük bir destek verebilmek (küçük destekle kendi katkımı kastediyorum). Bu oluşum sayesinde çok saygın, düzeyli, samimi, kısacası güzel insanlar tanıma olanağı buldum. Günümüz koşullarında bunun hiç de azımsanmayacak bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Hele sabahın 6'sına kadar (ben o saatte ayrıldım) gösterilen çabanın, yaşanan samimiyetin keyfine doyum olmadı.

Geçen seneki aktiviteye göre bu sene sergilenen gelişme gözle görülür biçimde ortada idi, bu da hobinin gelişimine yapılan katkının en büyük kanıtıdır sanıyorum. Eğer seneye bir kez daha yaparsak daha da çarpıcı gelişmelerin olacağını tahmin etmek pek zor olmasa gerek. Bu nedenle, samimi duygularımı ifade edecek cümle kurmakta zorlanıyorum ama, galiba "ne iyi etmişik de bir araya gelmişik" demek en iyisi olacak. Sevgiyle kalın.... İlyas Şıklar

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2007, 13:23:18 »
   Aktivitenin başarılı olması için,sergi kurulumunda organizasyonu yapan başta Harun bey olmak üzere sabaha kadar Özveri ile fiilen hizmet eden tüm dostlarımıza Teşekkür ederim,Ellerinize emeklerinize sağlık,eserlerinizin çok büyük ilgi görmesi siizn adınıza bizler gurulandırdı ve bu ilginin fotoğraflarını da bizlerle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.En kısa zamanda ziyaretinize geleceğim,İyi günler.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2007, 20:16:40 »
Saygıdeğer modeltrenciler,

Bu güzel oluşumun içinde bulunmaktan büyük bir keyif alarak, sonsuz mutluluk duydum.

Başta Harun bey olmak üzere katkılarıyla destek veren herkese çok teşekkürler.

Ayrıca İstanbul'da konaklamam ve İzmir'e ulaşımımla ilgili özel ilgi gösterip, samimi konukseverlilikleriyle destek olan Harun bey, Ferda bey, Nedim bey ve İhsan bey dostlarıma huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi bildirmeyi bir borç bilir, şükranlarımı sunarım.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Hepinize Hepimiz Adına Teşekkür Ederim...teoman bey
« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2007, 20:33:22 »
teoman bey...
hepimiz bu guzellikleri,ictenlikle ve insani tarafımızın verdiği dostlukla yaşıyoruz.
inşallah herzaman da yaşarız...
ayrıca sizle de yuzyuze görusebilmek tanışabilmek ve sohbet edebilmek de ayrı bir keyifti..
sağlımız ve keyfimiz herzaman böyle olsun inşallah.
sevgilerimizle
haldun bagbakan
not: sizde harunlar kadar resim var en kısa sürede bekliyoruz

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2007, 21:28:37 »
Teoman Kardeşim.İzmirden bizlere katılmanız bizlere ayrı bir zevk verdi.Sizlerin derin çalışmalarınızı yakından izlemek fırsatını bizlere verdiniz.Katkılarınızla sergimiz daha bir renk ve anlam kazandı.Ayağınıza ve emeklerinize sağlık.Herşey için çok teşekkür ederiz.İnşallah kısa bir süre sonra tekrar beraber olmak şansına sahip oluruz.Herşey gönlünüzce olsun .Selam ve saygılar.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2007, 21:46:09 »
harun bey  bu oluşumda eğer bi nebze katkımız olduysa ne mutlu bize  ben geçen seneki aktivitede olmamıştım öğrendiğime göre bu oluşum geçen seneye fark atmış inşallah gelecek seneki oluşum bu aktiviteden daha da güzel olacaktır
saygılarımla hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Aralık 17, 2007, 21:49:21 »
teoman bey  vede ilyas hocam sizlerle tanışmaktan  çok memmun oldum 
saygılar  hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #14 : Aralık 18, 2007, 01:23:41 »
Sevgili arkadaşlar,
Bende bu teşekkür kısmında tüm haftanın yorgunluğuna rağmen saatlerce süren yolculuklardan sonra bizi yalnız bırakmayan İlyas beye ve Teoman beye,kısıtlı vakitlerini aktivitenin mükemmel olması için yoğun çaba sarfederek hazırlıklara ayıran tüm kulüp üyesi arkadaşlarımıza ,aktivitenin organizasyonu için çaba sarfeden Ahmet (kehud-34) beye, Melih (jedi) beye ve Okan (Obiwan) beye,özenle hazırladıkları kurgularını tüm zorluklara rağmen bizlerle paylaşan Nedim beye,Barbaros (barbik) beye,Naci beye,İhsan beye ve Mustafa beye,harika kugularının resimlerini hepimizle paylaşılmasına izin veren Tufan Sesigürgil beye ve Derya Ferendeci beye, Tepe Nautilus yönetimi adına G.Müdür Nihat Sandıkçı beye ve Rahmi M. Koç Müzesi adına M. Muavini Mahmut Zeyinoğlu beye,hazırlıklarımız sırasında her türlü yardımda bulunan tüm dostlarımıza, aktivitemizi ve bizleri mesajlarıyla destekleyen ve motive eden tüm Türkiyedeki tren+modeltrenci arkadaşlarımıza,gece gündüz demeden çalışan Gürkan ve Uğur arkadaşlarımıza,92 Modeltrenciler kulübü üyemize + 1264 forum üyemize,kulübümüze ve forumumuza üye olmayan tüm tren+modeltren+model severlere,bu güzel hobimizde bizi destekleyen eşlerimize ve tabiki bizlerin biraraya gelmesini ,bu güzellikleri yaşamamızı sağlayan Harun beye çok çok teşekkür ederim.
İyiki sizlerle tanışmışım.
Saygılar
Ferda...
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2007, 02:25:45 Gönderen: Ho »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Aralık 18, 2007, 16:18:45 »
ferda bey sizingibi beyefendi dürüst kibirlik taslamayan bir arkadaşımız abimiz olduğu için bizlerde sana teşekkür ediyoruz  seni seviyoruz 
saygılar sunarım
hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2007, 19:09:58 »
emeklerinize ve enerjinize hayran olmamak elde değil.bizlerde size teşekkürlerimizi yolluyoruz .sevgiler saygılar.