Gönderen Konu: Artık Benimde DİAROMAM VAR  (Okunma sayısı 54945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mali87

• Ziyaretçi
Ynt: Artık Benimde DİAROMAM VAR
« Yanıtla #60 : Mayıs 20, 2007, 23:26:37 »
    Okan fotoğraflar gelmeye başladı zannedersem bundan sonrada bekliyoruz kolay gelsin,hoşçakal.

mali...

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #61 : Mayıs 20, 2007, 23:59:29 »
Bugun yaptıklarım...

Sabahtan strafor ana kurulumunu bitirdim. Havaalanı konusundaki kararsızlıgım çok ciddi şekilde devam ediyordu , fakat şimdilik havalanı yapmaktan vazgeçtim. Sebebi de , yukarıda sahiden de çok yer kapladıgım ve havaalanını yapınca kurgu çok küçükmüş gibi duracagı için. Bu iki sebepten dolayı bu projemi erteledim. Kışın gibi yaparım buyük ihtimalle , hem böylece tepkide çekmez.

Neyse gelelim yaptıklarıma öncelikle havaalanı için aldıgım 4 strafor fazlalık olarak kaldı. Fakat üçünü birbirine yapıştırdıgım için üçünün de kenarlarında bu akrelik mastık ve strafor yapıştırıcısı kalıntıları vardı. Eeee ben bunları bahause ye geri iade etmezmiyim ederim nede olsa tanesı 10 lıra  ;D ;D . Başladım temizlige önce elle sökmeyi denedim büyük parçalar söküldü sonra maket bıçagıyla kazıdım bu seferde tam çıkmadı ve kesınce tam düz olmuyor dalgalı oluyor. Bende başladım zımparaya. Birde batımkı cillop gibi oldu ;D ;D ;D. sadece yuzeye zımpara yapmayacaksınız ozman renk farkı oluyor ama yıkayınca gecer sanırım. Bu sabah birini hakladım. Yarın yada öbür gün digerlerinide haklarım. Bu arada aklınızda olsun tekrar yazıyorum straforu maket bıçagı ile kestıkten sonra kestiginiz bölgeyi zımparalayın dümdüz oluyor.

Akşamda balast dökmeden önceki ray yükseltmelerini yaptım. Taş ocagı istasyonu ve o mevkiyi tamamladım .
Önce rayları koyup etraflarını çizdim. Neyi nereye koyacagımı unutmamak şaşırmamak için. Eger tutkal yada benzeri kalın birşey kullanıyorsanız çizgiler kayboluyor toplu igne koymak bezen daha mantıklı oluyor.
Düz kısımlarda balsa kullandım yükseltme için fakat balsaya tutkal sürünce balsa da her agaç kökenli materyal gibi uclardan yukarı dogru kabarıyor. :-\. bunuda çözmek için balsayı ters yöne büktüm faydalı oldu ama hemen bükmeyın tutkalı sürün ucları bıraz ıslansın ozman bükün. Buna başka alternatif fikirler varsa seve seve okurum ve uygularım ;D.
Kurgu modüler oldugu için raylar bazı bölümlerde ek yerleri ile uyumlu degil oralar içinde şöylebir çözüm geliştirdim. Arada kullandıgım ray kadar balsayı mukkavaya yapıstırdım çünkü rayın fazlalıgı var ve 120 yada 180den uzun olursa taşımada sorun yaşarım o yüzden artı parça yaptım. Neyse muvva balsayla berbaer büküldü kuruyunca bende ters yöne büktüm sonuç olumluydu.
Gelelim virajlara ve makas aralıklarına. Oralara balsa kesip koymak hem maliyet açısındna çok pahalı hemde çok zor. Bende orası için şöyle bir çözüm geliştirdim. Sulandırmamış tutkalı daha önce çizdigim çizgilere göre viraj şeklinde iyice sürdüm. Üzerinede balastları döktüm ama olabildigince az döktümki ince olsun ve balsa ile aynı yukseklıkte olsun. Düzlerken balast ile tutkal birbine karıştı uste ıkıncı kez tutkal sürmeme gerek kalmadı. Ama baya ugraştım keske bir su terazısı olsaydı kolayca ölçüyü alabilirdim.Bugunlük 3. adanın 3/5 lik kısmı balsa yükseltisi kısmı bitti.

Bu arada benım bu kurgu apartmanda çok populer oldu her 1 saate  yada 30 dkde bir birileri geliyor. Meraklı meraklı bakıyor nedir bu diye soruyor. Zaten güvenlikler , temizlik görevlileri her fırsatta yukarıdalar ;D. Sponsormu alsam ne  ;D ;D ;D  

Resimler kardeşimin laptopunda oldugu için bu akşam resimleri koyamıyorum. Yarın bugun yaptıklarımın resimlerinide paylaşacagım.

Bu arada ben butun yaptıklarımı anlatıyorum ama sıkılıyormusunuz , yada işe yaramaz bilgilermi yazıyorum bilmiyorum. Yorum yazarsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2007, 00:02:12 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #62 : Mayıs 21, 2007, 00:25:33 »
ömer ve mehmet ali beyler güzel yorumlarınız için çok teşekkürler. Evet 20. katın degerini biliyorum günde en az 6 saat ordayım ;D ;D

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #63 : Mayıs 21, 2007, 22:54:01 »
Okan bey tebrikler,

madem bu kadar yeriniz var, o zaman üzerine bir treyler veya kamyon fabrikası kurmak gerek. ;)

Bu konuda şükürler olsun memleketimizde yeterince orijinallari var.

mesela :
Tırsan, Frühauf-Otokar : Adapazarı
Koluman/Kögel : Tarsus
mercedes : Aksaray

fikir edinmeniz için sizi Tırsan fabrikasına ve samandıradaki DAF-Tırsan ana servisine götürebilirim. Ben fenerbahçede oturuyorum ve iş yerim Ataşehirde. siz bir şekilde anadolu yakasına geçerseniz gerisini benim arabam ile hallederiz. Adapazarı 120 km, yani 1-1,5 saat kamyon/otomobil muhabbeti ;D

selamlar

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #64 : Mayıs 21, 2007, 23:12:30 »
MAN Ankara fabribakı geliyor  ;D ben bunu mutlaka biryere yazmışımdır ama unuttum nereye yazdım. Ben sanayi bölgesinde geniş bir alanı MAN montaj fabrikası şeklinde ayırdım hatta karton kutudan uydurukta olsa bir fabrika yaptım ve bu fabrikada üretilen otobüsler kamyonlar (ankarada kamyon yok ama bende var ;D) trenlere yüklenerek limana gidecek. ordanda ihracat ;D ;D ;D. Daha bunun gibi çok atraksiyonlar düşünüyorumda. Aynı hızla ilerleyemiyorum ne yazıkkı. Maddi ve teknik olanksızlıklardan dolayı.

Bu arada gezi önerinize çok teşekkür ederim ileride inşallah gezeriz beraber.

Bu arada bugun apartmandaki bayragı ındirmişler mubaregi benım diaromaın ustune yaymışlar.Allahtan hasar yok nasıl başarmışlarsa hıcbır çöp yerinden oynamamış , kocman bayrak butun 20. katı kaplamış.  O yuzden bugun bi atraksiyon yapamadım.

Ama yinede kontrol ettim dünkü balsa ve ince balast zemini yükseltmek için çok faydalı ve yerinde  olmuş ilk yaptıgımda ümitli degildim ama simdi baktımda baya güzel olmuş.
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2007, 23:14:41 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #65 : Mayıs 22, 2007, 13:43:10 »
Okan hayırlı olsun,ancak dikkatimi kullandığın straforlar çekti,bunlara yapıştırıcı veya sprey boya deyince eriyorlar haberin olsun,istersen önce bir parça straforda dene,tutkalı sür ve bekle,hemen erimez,bu da işin ters yanı,oldu zannedeersin,bakmışsın yarım saat sonra kraterler açmış,aman diyeyim..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #66 : Mayıs 22, 2007, 23:34:57 »
Gürcan güzel sözlerin için çok tesekkurler. Tutkal su bazlı oldugu için strafora hıcbır zarar vermez  ;).

Anladıgım kadarıyla konu pek ilgi çekmedi neyse bende resimlemekle anlatmakla felan ugrasmayacagım. Çok merak eden olursada gelır bakar....

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : Mayıs 23, 2007, 09:11:57 »
Çalışmaları izliyoruz, lütfen paylaşmayı sürdürün.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : Mayıs 23, 2007, 10:04:22 »
Okan

Çıta yuksekte
Bizleri dahada doyuracak gelismelerle ilgili fotograflarını paylaşmanı
arzu ediyoruz.
Sanırım yapmak istediklerini anlıyorum
layout a sadece rayları monte ederek..arabalarını ve lokolarını kutu icinde saklayacaksın
zira bulundugun ortam PUPLIC vari oldugu için kırılma-ellenme ve kaybolma ihtimalleri olacaktır.

Bu konudaki dusuncelerini bizle paylasırmısın?

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : Mayıs 23, 2007, 10:34:38 »
Okancığım selamlar . yeni resimlerini bekliyoruz .bu konudaki fikirlerimizi ancak bu şekilde söyleyebiliriz. ustayı iyi dinle .her konuda yardımı dokunacak açıklamaları mevcut. çalışmalarının devamını diliyorum .tabi paylaşımlarının da
selamlar.

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #70 : Mayıs 23, 2007, 16:13:09 »
4-5 gün kimse konuyla ilgili birşey yazmayınce ve bende arka arkaya yazınca herhalde işe yaramaz diye düşündüm. O yuzdende öyle yazdım.
Ne yazıkkı son 2-3 günün resimleri yok.
Bu sabah çektiklerimi koyuyorum anlatımı ve aksama kadar olab bıtenın resımlerınıde aksam koyarım.

Balsayla ilgili sıkıntılar giderildi ve basla döşendi 1. adanın tüm balsa yükselti kısmı bitti

apartmanın bayragı cıkarıldıgı ıcın 2. adanın ustunde duruyordu onu tolayacagım yukarı cıkınca

Ve görmek istediginiz resimler

yerden yükseklik az oldugu için  taş ocagı istaysonu mevkii parsel-1 i masanın üstüne koydum tabi masa küçük geldi yanan destek koydum

Resimlerde yarım halde balast dökümü tam bitince çok daha güzel olacak

kör yolda sanırım biraz otu fazla kaçırdım

bu resimde dikkatlı bakarsanız gorursunuz yolun devamında balast yok birazdan döşeyecegim

devamı aksama

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Mayıs 23, 2007, 16:40:27 »
Okancığım ellerine sağlık çok güzel gidiyor ama o bayrağın ne işi var yerde :) taşlara biraz daha özen göster okan yanlara da döşeyeceksin galiba

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : Mayıs 23, 2007, 16:43:25 »
    Okancım gayet iyi gidiyorsun çalışmalarında başarılar dilerim ve bizleri fotoğraftan mahrum etme lütfen.Bu hızla Abdustayı geçebilirsin sakin ustam duymasın,sevgi ve saygılarımla. ;)

mali...

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #73 : Mayıs 23, 2007, 16:49:52 »
okancım selam,

çalışmalarını ilgi ile takip ediyorum, ve çok güzel şeyler çıkacağına inanıyorum yalnız bişi sormak istedim yerdeki bayrakmı

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #74 : Mayıs 23, 2007, 21:14:21 »
 Sevgili Okan
  Biraz geç kalmış olsam da, çalışmalarında başarılar diliyorum.
 Sana yakışır tarzını aynen sürdürüyorsun.    cafer

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #75 : Mayıs 23, 2007, 23:22:53 »
Sanki metiye istiyormuş gibi oldu ama. amacım methiye degil en azından surası soyle daha guzel olur yada bilimiumum onerı yada görüştü. 

Ömer bey evet resimlerde balast çalışması bitmemişti ama bu aksam ılk parseli bitirdim 5 dk içinde resimleri koyuyorum

Kimse birsey yazmayınca ne benım resim koyup paylasmamım anlamı var nede sızın bakmayla zaman harcamanızın !
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2007, 00:24:05 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #76 : Mayıs 23, 2007, 23:31:55 »
bu arada bayrak kurusun diye konmuştu o baya buyuk  ıkı apartman arasına asılıyor

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #77 : Mayıs 23, 2007, 23:58:19 »
Kardeşim çekti

Ve ilk parsel bitti

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #78 : Mayıs 24, 2007, 00:07:43 »
Ayhan abı guzel fikirlerin için sagolasın herzman hertürlü beklerim aslında mangal yabalılırız sakın bir havada çünkü 20. katın sagı sol acık teras seklınde yukseklık korkusu olanlara sıkıntı ayatrı ama olmayanlar guzel mangal olur ;D

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #79 : Mayıs 24, 2007, 00:09:51 »
ayhan abı ray işi 15 gunde bıter de gerısı yazdan sonra yazın 1:32 diaroma var o daha eglenceli yaz gelsın onuda resımler paylaşırım .(diaroma dedıgıme bakmayın içinde tren yok sadece kamyon ve iş makınaları)