Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel Konular / Ynt: Marklin Tekerlek izolasyon problemi
« Son İleti Gönderen: Salih Eraktan Ağustos 04, 2022, 12:21:24 »
Çok teşekkür ederim. Oje olayını deneyeceğim..
2
Genel Konular / Ynt: Marklin Tekerlek izolasyon problemi
« Son İleti Gönderen: Kerem Türker Ağustos 04, 2022, 10:47:05 »
Kurgunuz DC ise ve aldığınız vagon izolesiz tekerlekliyse kısa devre yaptıracaktır. Dediğiniz gibi en kesin çözüm tekerlekleri izoleli tekerleklerle değiştirmek. Ama plastik tekerlek tercih etmeyin. Modeli basitleştiriyor. Ben genelde AC vagonların tekerleklerinin rayla temas ettiği kısımlara şeffaf oje sürüyorum. Hem belli olmuyor, hem de uzun süre kalıcı bir şekilde kullanabiliyorum.
3
Genel Konular / Bachmann 00 gAGE Thompson Loco
« Son İleti Gönderen: Salih Eraktan Ağustos 03, 2022, 15:01:25 »
Elimde mevcut Thompson 00 gage LOCO 'nun tekerleklerini bağlayan krank kolları yerinden çıktı. Tüm bağlantılar elimde mevcut. Eksik bir şey yok. Ancak bağladığımda kasma yapıp tekrar yerinden çıkıyor. Krank kollarının oryantasyon ve açılarını bilemediğimden sorunu çözemedim. Yardımcı olacak arkadaşlar için daha detaylı bilgi ve fotoğraf verebilirim.

Selamlar.

Salih Eraktan
4
Genel Konular / Marklin Tekerlek izolasyon problemi
« Son İleti Gönderen: Salih Eraktan Ağustos 03, 2022, 14:57:56 »
Değerli Arkadaşlar,

Kulübe yeni katıldım. 1966 yılından bu yana Model trenlerle ilgileniyorum. Ağırlıklı olarak H0,00 ölçeklerinde tren ve lokomotiflerim var. Fransa dan H0 bir adet vagon aldım. Ancak sisteme koyduğumda kontrol paneli sigortası atıyor. Öğrendiğim kadarı ile izoleli değilmiş. Tekerlekler metal ve izolesiz. Sorunu çözmem için ne önerirsiniz? Tekerlekleri nasıl izoleli veya plastik tekerlek olarak değiştirebilirim. ? Türkiye de bulabilirmiyim? Bundan sonra aldıklarımda aynı sorunu yaşamamak için izoleli tipleri mi almam lazım? Bilgi Ltf..

Saygılarımla.
Salih Eraktan

5
Çok güzel görünüyorlar. Elinize sağlık.
6
Merhaba Deniz;

Eline sağlık çok güzel bir çalışma olmuş, web sitesi üzerinden de inceleme fırsatı buldum. 1/87 yenilenmiş olarak belirtmişin bu ürünler hazır mı?
8
özcan bey yardım edecek birini bulamadım size göndersem yapıp yollayabilirmisiniz?
9
Denizcim , eline sağlık , 1/87 leri heyecanla bekliyoruz.
10
Herkese merhaba.. 1/64 TCDD Model lokomotiflerimin detay fotoğraflarını siz değerli model trencilerle paylaşmak bana mutluluk veriyor. Elbet ufak tefek hataları var fakat elimden geldiğince özenli ve gerçeğine yakın yapmaya çalışıyorum. Tavsiyelerinizi, ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Fotoğraflar ;Sayfa: [1] 2 3 ... 10