Model Trenciler Forumu > Yeni Üyeler Lütfen Kendinizi Tanıtın (New members say hello here)

Herkese Selamlar

(1/1)

Arif:
Öncelikle Merhaba, Ben İstanbul Büyükada dan Arif DALKIRAN, Tren merakım rahmetli dedem den miras, kendisi TCDD Adapazarın'da kara tren makinistiydi, çocukluğumda ziyaretine gittiğimde buharlı trenlerin çıkardığı sesler, mekanik aksamın heybetli hareketleri hep ilgimi çekmişti. Emekli olduktan sonra ahşap çalışmaları yapmaya başladım. Daha doğrusu Yapmak isteyipte yapamadığım şeyleri yapmaya başladım. Buharlı tren modeli yapmakta bunlardan bir tanesiydi. Yaklaşık üç ay önce bir model planı üzerinde çalışmaya başladım. Bu kadar keyifli bir uğraş olabileceği aklıma bile gelmemişti. Şimdilik yazabileceklerim bundan ibaret. Fırsat buldukça sizleri takip edeceğim. Çalışmalarımı kendi internet sitemde de paylaşmaya gayret ediyorum. Forum açısından uygun olursa burada da paylaşırım. Herkese tekrar selamlar. Beni daha yakından tanımak isterseniz arama motoruna adımı soyadımı yazarak çalışmalarıma ulaşabilirsiniz.

Özcan:
Hoş geldin Arif. Buharlı bir lokomotif yapımı muazzam emek gerektiren bir iş. Aklıma Ankara Koç Müzesinde gördüğüm bir ustanın modelleri geldi. Kolay gelsin.

İlk aklıma gelen soru? Hangi ölçek var mı aklında?

Selamlar,
Özcan Ertem

kemalomay:
Arif kardeşim , aramıza hoş geldin , yaptıklarını paylaşırsan memnun oluruz. Bu arada Facebook da da MTK sayfası var , oraya da üye olabilirsin.

Arif:
Hoşbulduk, G ölçek 45 mm ray ara mesafesi, bir kısım çalışma fotoğraflarını paylaştım.http://modeltrenciler.com kolay gelsin selamlar/foto/arif
--- Alıntı yapılan: Özcan - Nisan 08, 2022, 01:34:54 ---Hoş geldin Arif. Buharlı bir lokomotif yapımı muazzam emek gerektiren bir iş. Aklıma Ankara Koç Müzesinde gördüğüm bir ustanın modelleri geldi. Kolay gelsin.

İlk aklıma gelen soru? Hangi ölçek var mı aklında?

Selamlar,
Özcan Ertem

--- Alıntı sonu ---

Arif:
Hoşbulduk, bir kısım fotoğraflar paylaştım. fotoğraflar bölümünde. Selamlar
--- Alıntı yapılan: kemalomay - Nisan 08, 2022, 20:22:26 ---Arif kardeşim , aramıza hoş geldin , yaptıklarını paylaşırsan memnun oluruz. Bu arada Facebook da da MTK sayfası var , oraya da üye olabilirsin.

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git