Gönderen Konu: LIMA TRAIN HERKESE TEKRAR MERHABA DIYOR  (Okunma sayısı 5746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
LIMA TRAIN HERKESE TEKRAR MERHABA DIYOR
« : Aralık 30, 2006, 14:30:08 »
Eski forumda yer alıyordu ama tekrar herkese merhaba demek ıstedım

Trenler karşı ilk ilgim Dedem ve Büyükbabamın demiryollarında uzun süre istasyon müdürlüğü yapmaları ki 1970 lı yıllarda evde kendi modellerini üretirken yaptığım yardımlar ve banamın tahtakaleden aldığı ilk LİMA lar ile başladı

O yıllarda rayları kornişlerin köşelerinden ama ölçülere sadık, vagonları ise tenekeden yapardı büyükbabam, traversler kibrit çöpünden, tekerlekler 5 kuruş / 10 para ve anten radyallerinden imal edilirdi. Tabiki babamın pleksiden yaptığı  TCDD anahat dizelini unutmamak lazım. namı değer gır gır her türlü yokusu kaç vagon olursa olsun hiç zorlanmadan çekerdi. Bunlardan MAVI TREN renklerine boyalı ve içinde masa ve sandalye bulunan 3 vagonum halen kolleksiyonumun en korunaklı bölümünde bulunmakta.

Büyüme devremde plastik modeller vardı trenlerin haricinde modelciliğede merak saldık o günden sonra ama hep trenler devam etti. 50 adet maketten sonra trenlerim yurtsışı seyahatlerimde yenien gündeme geldi ve tabiki internetin inanılmaz kolaylığı ve tabiki bu tip güzel formlarda buna meraklı insanlarla tanışma şansı doğunca kutularımı yeniden açtım.

Derken kızım dünyaya geldi ve artık her yere ulaşır oldu. Diaroma olarak kurmayı planladığım şehir şimdilik kutulara mahkum ama gün yüzüne çıkacağı günü bekliyor. Unutmadan halen elimde olmayan parçaları topluyor fazlalarını ise diğer dostlarla paylaşıyorum. Sonuçta 300 parçalık loko / vagonlar ve 500 parçalık % 99 Lima kolleksiyonu oluştu. (arada sırada halıya kızım tatildeyken kuruyorum fakat diaroma gibi zevk vermiyor)

Trenclilik çok farklı bir uğraş çok farklı bir hobi ve en zevklisi yeni üye bütün arkadaşlarımıza bu konuya gereken tüm desteği vermeye davet ediyorum

Saygılarımla

Sedat COKER
Lima Train
Sedat COKER / Lima Train

nezih

• Ziyaretçi
Ynt: LIMA TRAIN HERKESE TEKRAR MERHABA DIYOR
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2006, 20:03:09 »
Merhabalar, Sedat bey görşmek üzere Nezih...

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2006, 20:35:05 »
Merhabalar sedat abi sitemize hoşgeldiniz  :)

Saygılar...

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2007, 09:02:33 »
sedat bey merhabalar hoş geldiniz.

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul