Gönderen Konu: İzmir TCDD Müze Kurgusu İnşa Planlaması  (Okunma sayısı 18762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: İzmir TCDD Müze Kurgusu İnşa Planlaması
« Yanıtla #20 : Mart 05, 2007, 22:48:49 »
Ben Melih beye katılıyorum. Hepbirlikte gitmemizde yarar var.
Topluca gidersek olaya daha ciddi ve hevesli bir yaklaşımda olduğumuzu gösterir, daha olumlu bir netice alabiliriz.

Ayrıca forumdaki arkadaşlar sonucu merakla bekliyorlar ve bize yardımcı oluyorlar. Son olarak Okan bey( obiwan) çizdiği planlarla bize yardımcı oluyor. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyorum.

Planları Cem' e göndermiş Cem 'de bana yolladı forum da yayınlıyorum.

Saygılar
Teoman
« Son Düzenleme: Mart 06, 2007, 00:42:02 Gönderen: teoman »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Mart 05, 2007, 23:16:21 »
Arkadaşlar...

Daha şu an taslak aşamasında.Yani son şeklini verirken değişiklikler olabilir.Zaten kurpları (istasyon ve depo yolları haricinde) tamamen flexi oluşturmayı düşünüyorum.Senin söylediğinde doğru sayılır Erkut abi.Belki aşağıdaki gibi bir ilave yapabiliriz.Yarın görüştükten sonra olumlu bir sonuç almayı bekliyorum.İnşaata başladığımız taktirde de gerekli rotüşlar yapılır.
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Mart 06, 2007, 14:44:58 »
Saygıdeğer modeltrenci arkadaşlar, şu an itibariyle saat 14.40 'te Cem beni telefonla arayarak TCDD İzmir 3. Bölge Müdürlüğü'nde  yaptığı görüşme neticesinde, müzede yapılacak kurgu için gerekli formalitelerin yapılmasıyla ilgili bilgiler edindiğini ve bunları bizimle paylaşacağını bildirmiştir.

Cem'den sonucu merakla bekliyoruz.

Teoman

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Mart 06, 2007, 15:53:05 »
Saat 15.30 da Genel müdürlük basın ve Halkla ilişkiler müşavirliği ile görüştüm.Başkanın bana ilettiği bölge müdürü ile protokol yapılması.Bölge müdürü bugün dışarıda olduğundan kendileri ile görüşme imkanım olamadı.Ancak genel müdürlüğün söylediği maximum 6 ay açık bulunabilir.Bu doğal olarak bizi zora sokacak.Bölge müdürü ile görüşmenin ardından gelişmeleri tekrar aktaracağım.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Mart 07, 2007, 20:55:33 »
Arkadaşlar gerek genel müdürlük,gerekse bölge müdürlüğü ile yaptığımız konuşmalarda tamamı ile anlaşma sağlayamadık.Her fırsatta bir problem çıktı.Gerek kurgunun kaplayacağı alanın büyük olması ve akabinde küçültülmesi,gerek yukarı katın sergi salonu olup eserlerini sergileyecek eser sahiplerinin yarısı diaroma tarafından işgal edilmiş salonda eser sahiplerinin (resim,heykel v.b.) sergi açmak istemeyecekleri gibilerinden nedenler öne sürüldü.Ancak bunları aşmamıza rağmen asıl problem mekanın süreli verilmesinde çıktı.6 ay maksimum zaman bize göre makul mantıklı değil.En iyi şartlarda uğraşsak inşaası zaten 1 ayı rahat rahat alacak.Dolayısıyla İst daki kurgu gibi portatif olmayıp montajının yanında demonte problemleride çıkaracağından başta bizde her zaman destek olan Melih abi ilede konuşup kararlaştırdığımız üzere üzülerekte olsa idare arazisi üzerinde bu kurguyu inşaa etmekten vazgeçtik.

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #25 : Mart 08, 2007, 10:01:15 »
TCDD ile konun geldiği noktayı Cem yukarıda özetlemiş. Maalesef bir kere daha Türkiye'deki bürokratik çarkın engellerine takıldık. Ama bu beni ve eminim diğer İzmir'li model tren sevdalı arkadaşları yıldırmayacaktır. Bu andan itibaren başka alternatifler arayarak, kendimize sponsor ve kurgumuz için yer bulmaya çalışacağız.

Bizler ve hobimiz için karşılık beklemeden emek veren ve koşturan Cem'e ben çok teşekkür ediyorum, bu sonucun kendisini üzmemesini diliyorum, çok sağolsun. Bundan sonra da kendisinin kurumsal kimliğinden çok model tren sevdalısı yanına ve desteğine ihtiyacımız olacak.

Umarız kısa sürede yeni haberler ile sizinle birlikte oluruz.

Saygılarımla,
Melih Uçar
Ýzmir

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Mart 08, 2007, 10:11:52 »
Melih bey hayırlısı olur inşallah . sizde bu model sevdası oldukça hiçbir zorluk izmir kurgusunun oluşumunu engelleyemez . umarım en kısa zamanda yer sorunu çözülür ve çalışmalara başlarsınız.saygılarımla

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Mart 08, 2007, 15:19:59 »
Saygıdeğer modeltrenciler.
İzmir'li modelcilerden biri olarak, şahsım adına Sayın Cem Ersü'ye kurgu çalışmalarılya ilgili uğraşılarından dolayı teşekkür ederim.

Sevgili Melih beyin de belirttiği gibi İzmir'li modelciler olarak bizler, kendi çabalarımızla girişimlerde bulunarak, yeni tasarılarla bu tür faaliyetlere devam etmeyi düşünmekteyiz.

İzmir'de bulunan diğer modelci arkadaşlarımızın marka ayırımı yapmaksızın, her türlü ölçek ve marka tercihleriyle hepbirlikte,  modeltrencilik hobisinden keyif alır çalışmalar yapmayı arzu etmekteyiz.

Bunun için 17 mart Cumartesi günü Melih beyin fabrikasında biraraya gelmeyi düşünüyoruz. Bu toplantıyla ilgili geniş açıklamayı Melih bey bizzat kendileri yapacaklardır.

Kurgu çalışmalarıyla ilgili bizlere desteklerini esirgemeyen, yardımcı olan tüm forum üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilir, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Saygılar, sevgiler.
Teoman
« Son Düzenleme: Mart 08, 2007, 19:28:06 Gönderen: teoman »