Gönderen Konu: Bu yaz sezonundaki salon model tren hattım  (Okunma sayısı 2894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canderim

• Forum Üyesi
  • Yer: izmir
    • kisisel:
Bu yaz sezonundaki salon model tren hattım
« : Mayıs 27, 2013, 18:05:09 »
Merhaba arkadaşlar,
yaz aylarının gelmesi ile birlikte salonumdaki masaya ray döşeme işlemlerine yeniden başladım. Marangozdan aldığım ahşap plakalar ile masa alanını genişlettim. Böylelikle bu sene ilk defa iç içe iki hatta trenler dolaşabilecek, ayrıca armut hatta lokomotifleri ters çevirebileceğim:

Armut hatın elektrik problemini, kendi yaptığım bir polarizasyon anahtarı ile çözdüm. Almanyadan aldığım kısa devre dedektörü problem çıkarıyordu, insanın kendi ürettiği en güzeli :)

Hattımdan iki kare daha:

Canderim Onder

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Bu yaz sezonundaki salon model tren hattım
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2013, 01:02:47 »
Canderim  , planın çok güzel , aslında bunu bir kavak kontra üzerine yapıp bir kapı arkasında dik olarak koruyabilir ve arada çıkarıp oynayabilirsin , ben yaklaşık 5 sene böyle bir kurgu ile vakit geçirmiştim.

Keyifli bir yaz dileklerimle......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı canderim

• Forum Üyesi
  • Yer: izmir
    • kisisel:
Ynt: Bu yaz sezonundaki salon model tren hattım
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2013, 11:26:49 »
Teşekkür ederim.
Ancak her sene bir miktar daha ray sahibi olduğumdan, her sene yerleşim planımı değiştiriyorum. O nedenle sabit bir zemine geçiş yapmıyorum. Elimde Faller'den, daha kutusundan çıkarmadığım demiryolu binaları maketleri var. Bu kur-kaldır derdi yüzünden binaları da yapmıyorum henüz.

Canderim Onder