Gönderen Konu: İlhan Arkon Kurgusu.  (Okunma sayısı 10089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
İlhan Arkon Kurgusu.
« : Kasım 29, 2012, 12:24:00 »
Birkaç hafta önce kulüp üyelerimizden İlhan abinin iş yerinde bulunan yapım aşamasındaki kurgusunu ziyarete gitmiştik. Son gördüğümüzden beri oldukça ilerlemiş olan kurgunun özellikle binalarla dolu şehir kısmı çok hoşuma gitti. Ben  kendimi şehre kaptırmışken Barbaros ve Ufuk raylarla ilgili düzenlemeler yaptılar, Hasan abi surları bulunan bir kulenin zeminini yükseltme işi ile ilgilendi. Harun vaktin büyük kısmını İlhan abinin yerini bulmak için yollarda,  Kemal ise harika mantının bol bol tadına bakmaktan kalan vakti ile kurguda gerekli düzenlemelere yardım ederek geçirdi.  Bence kurgu ideal ölçülerde ve çok güzel düzenlenmiş. İlhan abinin ve ona yardımcı olan Gürkan'ın ve Sinan'ın ellerine sağlık. İlhan abiye misafirperverliği için bir kez daha teşekkürler. Benim çektiğim fazla detaylı olmayan resimleri paylaşıyorum. Çekimleri yaparken Harun, Hasan abi ve Gürkan henüz gelmemişlerdi.

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2021, 15:08:21 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: İlhan Arkon Kurgusu.
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2012, 20:20:24 »
çok güzel gözüküyor ellerinize sağlık

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2012, 21:04:44 »

Sevgili Ferda, kurgu ile ilgili görüntülü tanıtımın için teşekkürler.

İlhan Bey’i de tebrik ederiz. Göze güzel hitap eden nezih bir kurgu ortaya çıkarmış.

Kurgunun ölçüleri hakkında bir bilgi verebilirsen örnek olması bakımından çok iyi olur.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2012, 02:25:08 »
İlhan abimizin kurgu resimleri bende.Unutmuşum koymayı , en kısa zamanda koyarım.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: İlhan Arkon Kurgusu.Yeni resimler
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2012, 23:54:03 »
Almanyaya gitmeden birkaç gün önce İlhan abinin işyerine kurgusunu görmeye gittik .
2 metre eninde ve 5 metre boyunda bir masa. Ben , Ufuk ve Ferda  başlamadan önce görmüştük.Evleri Gürkan yapmış ve iyi yapmış.İlhan abi de bayağı emek vermiş.
Şu anda raylar bitmiş ama tren yürümüyor henüz , yakında yürür.
Aynı Yılmaz dostumuz gibi , İlhan abi de  her türlü izzet ikramda bulundu , yedik içtik ,ben dahil herkes zevkle bişeyler yaptı ( ben yaklaşık birbuçuk saat çalıştım , yani Loxx-Bostancı da çalıştığımdan daha fazla  ;D  )
Beğenmedikleri birkaç yeri hemen yıktılar ve yenisini yaptılar.
Çok keyifli bir gündü , teşekkürler….

Değişik bir kurguda çalışmak Hasan abiye cazip geldi.

Kimse inanmaz diye çalışırken resmimi çektiler.

Ferda şehir planlamacısı olduğu için hemen şehire son şeklini verdi , Almanyadan bu şehire tramway aldık , çalışacak.

Bina , asfalt ve beton düşmanı olan  belediye yıkım ekibi şefi  Barbaros bile bu şehiri beğendi

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2021, 15:10:44 Gönderen: Ferda »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2012, 09:06:04 »
Teoman, kurgunun ölçülerini tam bilmediğimden ve bugün tekrar İlhan abi de toplanacağımızdan sorunun cevabını bu akşam yazmayı düşünmüştüm ama Kemal biliyormuş ölçüleri yazmış.

Sevgiler

Ferda

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2012, 20:50:22 »
 Bugün yine İlhan abinin kurgusunda buluştuk. Sabah 9.30 dan 18.00 e kadar bol bol tren yürütüldü, kurgu kurcalandı, keyifli muhabbetler edildi. Fotolar İlhan abinin makinasında olduğu için sonradan paylaşılacaklar.
 Sevgili Teoman bu arada bugün kurgunun tam ölçülerini aldım. Ölçüler 4.50x1.75x0.90. Ancak bence görünen o ki kurgu bu ölçülerde kalmayacak ve büyüyecek.

Sevgiler

Ferda
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2013, 00:45:56 Gönderen: Ferda »

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #7 : Aralık 01, 2012, 21:16:29 »
İyi oynadik bagrisip cagirdik yedik ictik :) Ekip muhtesemdi. Hasan abi arazi ve hat bakim onarim sefi, Ufuk hangar teknik servis sefi, Ferda sehir planlama sefi, Barbaros karayollari park ve bahceler muduru, İlhan abi lojistik mudur, Yilmaz bey sigorta bolum baskani, Kemal propoganda daire baskani, ben şef makinist.
İlhan abiye tesekkurler. Cok keyifli bir gundu vallahide billahide :)

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2012, 21:38:48 »

Sevgili Ferda Genç, ölçüler ve kurgu ile ilgili verdiğin bilgilere çok teşekkürler.

Modeltrenciler olarak güzel bir gün geçirmişsiniz. Toplantınız kurgu başında ve tren modelleri ile
iç içe olarak gerçekleşmiş. Kutlarım.

Kurgu ölçüleri tren modellerinin gösterimi ve ray üzerindeki hareketleri yönünden çok uygun.

Ancak, binaların genellikle orta alanda yer alması ve yükseklikleri, tren modellerinin izlenmesini engelleyici
bir görünüm oluşturmuş. Sayı olarak ta fazla görülmekteler.

Orta alanda bu kadar çok bina yerine sade görünümlü arazi, köprü ve kıvrımlı demiryolu gibi görüntüler tren
modellerinin kullanımı ve izlenimi bakımından daha uygun olabilirdi.

Yüksek binalar, demiryolu hatlarının dış kenarlarında  tek sıra olacak şekilde değerlendirilebilinirdi.

Ben sadece kendi görüşlerimi belirtmek istedim. İlhan Bey’in yapmış olduğu kurgu çok güzel ve üzerinde çok
emek verilmiş çalışmaların olduğu bir kurgu.
İlhan Bey’i tebrik ederim. İlhan Bey’in ve kurgusuna yardımcı olan arkadaşlarının ellerine sağlık.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Aralık 02, 2012, 02:08:13 »
Evet , çok keyifli bir gün geçirdik başta İlhan abi olmak üzere herkese teşekkürler.

Teoman hocam , sen de Barbaros gibi fazla bina sevmiyorsun demekki , ama kurgudaki şehir çok kalabalık olduğu için bina çok ve bitişik nizam.Son hali daha derli toplu oldu.

Ferda'nın şehiri daha da kalabalık ve binalı olacak , biterse bigün tabi. ;D
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2012, 02:12:15 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Aralık 04, 2012, 09:49:30 »
Çok güzel bir kurgu çalışması.
İşallah bu güzel kurguyu da yerinde ziyaret etme şansım olur.
Saygılarımla
G. ÖZKAN

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #11 : Aralık 04, 2012, 14:49:14 »
Resimler ??????

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Aralık 04, 2012, 23:03:50 »
Cumartesi günkü çalışma toplantısında önce sıkı bir kahvaltı ettik sonra herkes bir yerlerde çalıştı ( ben dahil ) bir tek Ferdi Vefa çalışmadı , sadece tren yürüttü , ama iyi de oldu , raylar temizlendi , Barbaros'un dumanlı ESU Br 218 ini denedik , muhteşem bir alet , bir daha sefere videosunu çekeceğim , tabi siteye yüklemek mümkün olursa herkes görür.

Bir kaç resim.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #13 : Aralık 05, 2012, 00:07:57 »
ilhan beyin kurgusu muteşem olmuş...
ne güzel ki muhteşem bir ekibi var...( çalıştım diyen TT TRENCİLERE duyurlur..)
ama biz başka bir kuruluşa bağlı çinli kızlarız...(gürkan muhaftır...)
bir fırsatında görmek isterim...

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Aralık 06, 2012, 20:06:30 »
İşte güzel bir diorama daha,
İlhan bey gözünüz aydın, elinize sağlık çok başarılı bir çalışma olmuş, bitmemiş olsa da şimdiden görünen o.
ayrıca detaylı resimler için teşekkürler,
yapılan her çalışma benim gibi bu işe yeni başlayanlara örnek olacağı kesin.
Aslında herkes kendi dioramalarının detaylı resimlerini çekip paylaşsa ne güzel olur,
bu başlık altında herkes fikir edinse...

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2012, 15:04:59 »
Pazar günü yine İlhan abide toplandık. Harun'un kestiği tramvay yolu montajı ve bazı detay çalışmaları yapıldı. Makinistimiz (Ferdi) gelemediği için tren yürütmede biraz sıkıntı yaşandı. Keyifli bir gün daha geçirdik.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #16 : Aralık 25, 2012, 12:16:42 »
:) Ne güzel gene oynamışsınız. Şu aralar katılamıyorum. İnşallah en yakın zamanda hep beraber onayabilmek umuduyla.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Mayıs 30, 2014, 11:44:35 »
Değerli Dostlar,
İlhan abi kurgusunda trenlerin takılması ve duraklamalar nedeni ile radikal bir karar alarak tüm rayları sökmeye karar vermiş. Oldukça zorlayıcı bu işlemden sonra neyseki işin kirletici kısmı sona ermiş. Şimdi raylar ufak bir iki değişiklik ve ek bölümler ile daha itinalı ve planlı bir şekilde döşenecekler. Bu arada kurgu masası her iki uzun kenarından yirmişer cm genişletilmiş. Kurguda tren ulaşımı tamamen durmuş vaziyette. Sadece tramvay çalışıyor. Kurgunun son durumunun resimlerini paylaşıyorum.

Bu resimlerde de Barbaros'un İlhan abinin kurgusunda yaptığı son çok güzel çalışmalar.