Gönderen Konu: AC Sistemde Bakım Kanalı Geçişi  (Okunma sayısı 5945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
AC Sistemde Bakım Kanalı Geçişi
« : Aralık 18, 2011, 14:17:08 »
AC sistemde bakım kanalını geçiş için bir modelcinin yaptığı harika sistem. Tek yönlüde olsa görüntüyü bozmadan çok güzel bir çözüm bulmuş. Aynı linkde iki adet filim var (üstteki '2 videos' u tıklayın).

« Son Düzenleme: Aralık 18, 2011, 22:23:53 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: AC Sistemde Bakım Çukuru Geçişi
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2011, 15:10:12 »
Hakikaten çok güzel bir çözüm olmuş, ikinci film de daha uzun bir kanal için yapmış.

Hazır bir çözüm mü kendisi mi yapmış anlayabildin mi Ferda ? Yay ile mi, gerilen bir ipli yayla mı yapmış acaba, ama güzel saklamış, başarılı bir çözüm.

Teşekkürler link için.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: AC Sistemde Bakım Kanalı Geçişi
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2011, 15:50:48 »
Okan bu çalışmayı Stummiforum da görmüştüm ama sadece videoyu paylaşayım dedim ve link verdim. Modelci herşeyi kendisi yapmış ve bence mühendislik harikası çözüm tamamen bir beyin ürünü. Yapım aşamalarını bu linkte bulabilirsin. Bir kaç sayfa ileride de katener yapımı var.

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=47486&start=300

« Son Düzenleme: Aralık 18, 2011, 22:24:13 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: AC Sistemde Bakım Kanalı Geçişi
« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2011, 23:13:31 »
Hahaha çok ilginç bir çözüm olmuş, ben aşağıda bir yay yaptı veya ipi gerdiriyor diye düşünmüştüm.

Makaralı, karşı ağırlıklı ve ray/vagonlu çözüm gayet egzantirik olmuş. Ama başarılı ve pratik. İkinci videodaki sesli/buharlı lokomotifin kesintisiz yoluna devam etmesi de başarısını gösteriyor.

Daha ileriki sayfalarda http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=47486&start=750 fotograflar ilerlemeleri gösteriyor, ancak aklıma takıldı daha doğrusu çözemedim/anlayamadım, bu bir yönde çalışabilecek bir yol parçası gibi, lokomotif diğer taraftan gelince pabuç boşta kalacak ? Buna bir çözümü var mı ? sen anlayabildin mi ?

Herşey bir kenara adam yaratıcılık örneği sergilemiş, paylaşımın için teşekkürler.