Gönderen Konu: Tramway Yapımı  (Okunma sayısı 3056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lafoli

• Forum Üyesi
Tramway Yapımı
« : Mayıs 28, 2010, 17:00:15 »
MERHABA FORUMA YENİ KATILDIM. ÇOK YAPMAK İSTEDİÐİM TRAMWAY MAKETİ YAPIMINA NİHAYET BAŞLADIM. MODEL OLARAK DA ALSTOM FİRMASININ CİTADİS 302 MODELİNİ SEÇTİM. SEÇTİÐİM MODEL FRANSA MONTPELLİER'DE BULUNMAKTADIR.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 01:42:25 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı lafoli

• Forum Üyesi
Ynt: Tramway Yapımı
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2010, 17:09:23 »
YAPTIÐIM MAKET 1/45 ORANINDADIR.YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 01:43:05 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2010, 18:29:40 »
Ceyhun bey , önce hoş geldin diyeyim,hem zor bir tramvay seçmişsin hem de zor bir malzeme.
Sanırım çalıştığın malzeme kağıt bazlı.Buna rağmen çok iyi çalışmışsın.
Bir şeye çok şaştım,camlardan yukarıdaki ve tavanla birleşim yerine yakın  o hafif açılı eğimli kısmı nasıl bu kadar düz yapabildin.
Bize biraz da malzemeleirin ve nasıl çalıştığın hakkında da bilgi verirsen aklımızdaki soru işaretleri gider.
Çok teşekkürler.......
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 01:43:36 Gönderen: Harun »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2010, 21:53:57 »
sevgili ceyhun
emeklerine saglık. ama ne yalan söyleyyeim resimleri tam göremedim. hem karanlık hem de cok yuksek cözünürlükte.acmakta bile epey bekledim...
bunları 600x800 cunuzluge indirsen  ve sonrada forum sayfasının en ustunde resim paylşaım yazn yerden yuklemeni tavsiye ediyorum...
sevgiler
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2010, 01:43:52 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı lafoli

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2010, 11:55:24 »
MERHABA
MAKET YAPIMI İÇİN BEYAZ MAKET KARTONU (1 MM) KULLANIYORUM. MUKAVVA TÜRÜ MALZEMELERİN ASLINDA KULLANIMI SON DERECE KOLAY. KESİM YAPARKEN AÇILI KESMEK GEREKİYOR.ÖZELLİKLE BOYAMA AÇISINDAN DAHA KOLAY OLABİLECEK HER İKİ YÜZÜ BEYAZ MAKET KARTONUNU TERCİH ETTİM. CAM KISIMLARINDA ASETAT KULLANACAÐIM. AYRICA ÖN VE ARKA FAR VE İÇ AYDINLATMASI DA ASLINA UYGUN OLACAK. BUNUN DIŞINDA FORUMDA TRAMWAY YOL YAPIMINI İLGİYLE TAKİP EDİYORUM. BU KONUDA MALZEME TEMİNİ AÇISINDAN NERELERDEN EDİNECEÐİM KONUSUNDA YARDIMA AÇIÐIM. FOTO YÜKLEME KONUSUNDA DA SANIRIM HAKLISINIZ . BUNDAN SONRAKİ FOTOLARI YÜKLERDEN DİKKAT EDECEÐİM.