Gönderen Konu: detay malzemeler  (Okunma sayısı 9700 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
detay malzemeler
« : Nisan 10, 2008, 21:11:02 »
herkeze selamlar,

madem ki detay, bu konuda en detaycı firmalardan TL-decals den örnekler

http://www.tl-modellbau.de/oxid.php/sid/725b6212298fefa8008057b816671ad2/cl/alist/cnid/9c4474c4cfa0c0618.31722068/pgNr/0

takım dolapları, kaldıraç, kompresör, kaynak makineleri

http://www.tl-modellbau.de/oxid.php/sid/725b6212298fefa8008057b816671ad2/cl/alist/cnid/9c4474c4cfa0c0618.31722068/pgNr/1

basınçlı yıkama makinesi, kriko, motor test makinesi, küçük hidrolik vinç, endüstriyel model süpürge, hidrolik pres, vsr..

http://www.tl-modellbau.de/oxid.php/sid/725b6212298fefa8008057b816671ad2/cl/alist/cnid/9c4474c4cfa0c0618.31722068/pgNr/2

sabit matkap, masa matkabı, freze, torna tezgahı, vsr..

eh artık 1/87 ölçekte ustalarıda koydunuzmu bu edavat ile lokomotiflerinizin bakımını kendiniz yaparsınız ;D

selamlar

Halil

Çevrimdışı stlg

• Mustafa Akagac
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: usak
Ynt: detay malzemeler
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2008, 15:45:25 »
Gercekten superler ,Ülkemizde bu ürünler bulunabiliyormu tesekurler
Hoştur bana senden gelen,
Ya gonca gül yahut diken,
Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2008, 20:43:29 »
maalesef, ayrıca kendiniz boyuyorsunuz :-\

Çevrimdışı Emre PAK

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2009, 12:24:35 »
Selamlar, Çook geç bir şekilde cevap yazıyorum ama konuyu bildiğim
yurtdışından satın alıp getirttiğim ve 1 e 1 test ettiğim için 1-2 satır yazı yazayım
bizden sonra görenlere uyarı mahiyetinde olsun istedim.

TL Decals tan masa-dolap v.s takımlardan satın aldım. O takımlardan sadece dolapları kullanabildim. (Dolapların Kit ile bağlantı noktaları tek noktadan ve kopartılmaya uygun yapılmış.)
Ne açıdan onu da hemen ekliyim; Nasıl bir malzeme kullanıldıysa inanılmaz sert bir malzemeden üretmişler
2- elle, falçatayla v.b kesip kopartamıyorsunuz ve istemeden de olsa büyük ihtimalle zarar veriyorsunuz.
3- Hadi bağlantı noktasını incelttiniz diyelim, en son el ile oynata oynta çıkartim diyorsunuz,
hiç beklemediğiniz bir yeri çıt kırlıveriyor.

Kargo süreleri hızlı, 5-6 günde elime gelmişti yanlış hatırlamıosam ama yinede Tavsiye etmiyorum.
(Son dip not: Hee şu da var, belki ben tüm kabiliyetsizliğimle parçaları kullanıma hazır hale getiremedim şu anda da belki çamur atıyorum. Ama diğer hiç bir kit ve markada bu sorunu yaşamadım.)
Sayın üyelerin bilgisine..
Saygılar
Emre PAK

Çevrimdışı Emre PAK

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Kasım 19, 2009, 15:38:14 »
Çok teşekkürler İhsan Bey..
burada siz ve sizin gibi duayen yol göstericiler olmasa,
bizler bu hobide hep beginner olarak kalırız..
ilk cebim rahatladığında bir drill ve bu separelerden temin edeceğim.
Görüşmek dileğiyle
Saygılar
Emre PAK

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2009, 16:39:07 »
Emre bey,
TL-Decals'ın aksesuar kısmı olan TL-Plus ürünleri resinden yapılmışlardır. Resin plastik kadar esnek olmayıp kırılabilmektedir. Onun için TL daima ürünleri testere gibi bir kesici aletle (bence İhsan abinin önerisi en iyisi) kesmenizi, boyadan önce boyanın iyi tutması için verniklemenizi, ürünlerde form değişikliği istediğiniz zaman sıcak suyu veya ampül ısısını kullunmanızı önerir.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2009, 16:42:58 »
emre kardesim. soyledinin sayfaya girdim ama dolap vs olan sayfayı bulamadım. bulup linkini verirmisin
sevgiyle

Çevrimdışı Emre PAK

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2009, 16:49:20 »
 Ferda Bey...

Sizede Ayrıca çok teşekkür ederim, sorum/sorunum hakkında yayarak açıkladığınız için..
İhsan Bey in drill ve separe önerisi diğer alanlardada işime yarayabileceği için daha akılcı geldi banada.
Ama sizin de ampul ısısı ve sıcak su yönlendirmeniz, zaten delik olan kulağıma bir küpe daha olarak takıcam.. :)
Ayrıca size bir sorum daha olacak sizin yaptığınız çalışmalardan biriyle ilgili. ÖM atıyorum, yeri burası değil diye.

Hemen bulup yayınlıyorum Haldun Abicim.. bi 3-5 dakika içerside....

Saygılarımla
Emre PAK

Çevrimdışı Emre PAK

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2009, 17:07:30 »
TL-DECALS - TL PLUS ı konuştuk aşağıda verdiğim linkler, dikkatleri çekebilecek ürünlere ssahip.
Haldun Abicim özellikle sen istemiştin ama herkeze yayınlamış olim. şu açıdan iyi bir firma. Çok hızlı gönderiyor.

http://www.tl-modellbau.de/en/TL-Plus-Special-1-87/      ---> konteyner yükleme sistemleri...
http://www.tl-modellbau.de/en/TL-Plus-Workshop1-87/    ---> Haldun Abicim, bu senin merak ettiklerini içeriyor.. Workshop ekipmanları

2.  link, birçok kişi için, atölye-workshow-kontrol merkezi v.s tasarımları için aradığı parçayı bulma olanağı verecektir.

Saygılarımla
Emre

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2009, 20:42:27 »
Resin plastik kadar esnek olmayıp kırılabilmektedir. Onun için TL daima ürünleri testere gibi bir kesici aletle (bence İhsan abinin önerisi en iyisi) kesmenizi, boyadan önce boyanın iyi tutması için verniklemenizi, ürünlerde form değişikliği istediğiniz zaman sıcak suyu veya ampül ısısını kullunmanızı önerir.
Ferda

yalnız resin maddesi benim bildiğim kadarıyla kansorejen bir madde ve dikkatli kullanmak gerekiyor. özellikle kaliteli filtreli bir maske ve eldiven takmak gerekiyor kullanırken.