Gönderen Konu: TCDD tren seti  (Okunma sayısı 10945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
  • Yer: Eindhoven
TCDD tren seti
« : Aralık 29, 2019, 16:54:20 »
Tum modeltrencilere selam olsun,

Ben Ibrahim URAL,Eindhoven/Hollanda da yasiyorum,buraya 2017 de kayit oldum ama fazla girmedim forumlara.Piko marka starterset aldim,Hollanda NS (devlet demir yollari),henuz yeniyim bu konularda ama guzel bir kasaba kurdum istasyonum var,Hollandanin Houten kasabasinda devamli tren fuari olur https://www.modelspoorbeurs.nl/agenda/buradan tarihleri gorebilirsiniz,gelme imkani olan varsa beraber gidebiliriz veya bulusabiliriz,daha once de sormustum yine sorayim TCDD ait tren seti ariyorum bir ara satistaydi halen varmi bu urun?

Saygilarimla.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: TCDD tren seti
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2019, 00:57:43 »
İbrahim kardeşim , hobi konusunda bizden şanslısın , burada biz artık hiç bir ürün bulamıyoruz , yurt dışından getirtmek bile mümkün değil.

Hollanda da ayrıca Ontraxx isimli meşhur fuar var , mart 2020 de biz iki veya üç kişi gideceğiz. Gelirsen tanışabiliriz.

TCDD setleri bazen alanlar tarafından satışa konuyor ama hemen gidiyor , bulması biraz zor yani.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2019, 03:35:42 »
İbrahim Bey selamlar,

Hoş geldiniz.

Benim bildiğim son bir kaç yılda Harun Bey, İngiliz Hornby firmasından Stanier 8F model (Türkiye'de Churchill diye bilinen) buharlı lokomotifi ve İtalyan ACME firmsından TVS 2000 vagon serilerini yaptırdı. Çok nadiren satışa geri koyan olursa görüp alabilirsiniz.

TCDD tren setleri zor bulunduğu veya hiç bulunmadığı için forumda benzer setlerden TCDD'ye dönüştürme için kaynaklar bulabilirsiniz.  Özellikle Teoman Kardaşlar'ın dönüşüm anlatımlarını şiddetle öneririm. (Bazıları evde denemeyin niteliğinde olsa da :) )

Kolay gelsin,

Özcan Ertem

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2019, 18:39:35 »
Sayin Kemal bey,ontraxx i hic duymamistim,hemen arastiriyorum tesekkurler.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2019, 18:42:41 »
https://www.spoorwegmuseum.nl/ontdek/nu-in-het-museum/modeltrein-expo-on-traxs/

Kemal Omay bey buldum siteyi,Utrechtteki Hollanda tren muzesinin oldugu yer,bir kez gittim buraya cok guzel yerdir,kismet olursa gorusuruz.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2019, 19:16:27 »
Ozcan bey tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.

Çevrimdışı Zaferzasi

• Forum Üyesi
  • Yer: Manisa
  • Selam yeni üyeyim bende 3 lü tren setinden alcam
« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2020, 03:03:47 »
Selam zaferzasi yeni üyeyim bende tcdd 3 lü tren setinden almak istiyorum varsa

Çevrimdışı Zaferzasi

• Forum Üyesi
  • Yer: Manisa
  • Selam yeni üyeyim bende 3 lü tren setinden alcam
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2020, 03:17:03 »
Selam yeni üye zaferzasi yim ad soyad telefon burayamı yazcaz tam anlamadım siteyi daha

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Kasım 07, 2020, 14:26:24 »
Her zaman buraya birseyler yazamiyorum,en korona belasi dunyayi sarmadan once birseyler yazmisim.Tum etkinlikler o zaman iptal oldu Utrechteki fuarda da iptal oldu.En son 29 agustosta Houten a gitmek nasip oldu.Su an yine her yer kapali.

Olurda yolunuz duserse ilgili fuarin ajandasi bu linkte.

https://www.modelspoorbeurs.nl/agenda/ 

TCDD trenleri hakkinda guncelleme var mi? Bu sefer almak isterim.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Kasım 07, 2020, 14:48:57 »
Bu arada tcddmoedl sitesini buldum buradaki forum sayesinde tesekkur ederim.Fakat sadece lokomotifi var,benim aradigim vagonlarda dahil,oyle bir model bulmam mumkunmu? Ben H0 kullaniyorum bir aksilik olurmu? Bu konularda henuz yeniyim.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Kasım 13, 2020, 22:57:16 »
İbrahim kardeş Tcdd model sitesini nerede buldun ,hangi lokomotif satılıyor orda.?Lütfen cevap.

Vagonları ile birlikte bir Tcdd model tren seti yok , çeşitli kişilerin az sayıda ürettiği el yapımı 24.000 dizeller var ama bulmak pek kolay değil.

Vagonlara gelince bir zamanlar Proses Harun bey İtalyan Acme firmasına üçlü Tcdd yolcu vagonu seti yaptırdı ama o da çoktan bitti.Arada bir satışa koyanlar da çok fena fiyat istiyor.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2020, 02:49:44 »
https://www.tcddmodel.com/fiyat-al

Bu siteyi buldum ama bana geri donus yapmadilar ne telefonla (Hollanda da yasadigim icin anlayisla karsiliyorum ama mail olarak da cevap alamadim maalesef.Siz arayip sorabilirsiniz,bana da haber verirseniz memnun olurum,iyi geceler.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Kasım 14, 2020, 19:41:23 »
İbrahim , o lokomotif 1/64 ölçek sana yaramaz. Ama onu yapan arkadaşımız 1/87 ölçeğini de yapmaya çalışıyor , yakında biter o zaman alırsın.

Daha iyi takip etmek için facebook daki model trenciler kulübüne de katıl.

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Kasım 15, 2020, 14:15:50 »
Takip edecegim tesekkur ederim.

Çevrimdışı denizberk

• Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Kasım 22, 2020, 22:51:22 »
Merhaba. Tcdd model olarak Kemal Bey'in dediği gibi çizim sürecini bitirdik ve yürüyenin tasarımlarını bitirmek üzereyiz. Modeli öncelikle dummy olarak tasarlıyoruz. Ardından dişli tasarımlarına devam eden, Makine Mühendisi Abdullah Bey ile bir araya gelmeyi planlıyoruz. Umarım en yakın zamanda çalışmalarımızı bitirip, diaromalarınızda kullanabilmenizi istiyoruz :) 1/64, 1/72 ve statik 1/87 üretimlerimiz devam etmekte. Sitemizi güncelleme çalışmalarını bitirdik en yakın zamanda paylaşacağız.. Herkese iyi çalışmalar dilerim..

TCDD MODEL
Deniz Berk

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2020, 09:23:07 »
Harika haber. Merakla bekliyorum.
Özcan

Çevrimdışı Ibrahim URAL

• Forum Üyesi