Gönderen Konu: merhaba ben semih  (Okunma sayısı 6785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TCDD

• Ziyaretçi
merhaba ben semih
« : Şubat 19, 2007, 22:54:55 »
Merhaba ben Semih;

Ben trenlerin içinde doğdum ve büyüdüm. babam demiryolarında görevli bir memur idi, 40 yılını TCDD ye hizmete adadı, trenlere olan tutkum ocuklugumda basladı. ben Toprak Holding grubu bilgi sitemlerinde çalışmaktayım, sıkıcı bir günde nette dolaşırken model trenlere rastladım ve bu beni çok heycanlandırdı bir anda ocukluğuma götürdü nasıl ve ne şekilde başlaycağımı bilmiyorum bu konuda olduka tecrübesizim. aşırıya kaçmadan tecrübe edinene dek tek tek vegon ve ray almakla başladım. doğrumu yapıyorum bilmiyorum.

amacım TCDD de çalışmış ve çalışmakta olan modelleri toplamak internette araştırdım ama özellikle TCDD görev almış 33000 - 24000 - 22000 cer motora sahip dizel makina modellerini bulamadım. bulmak mümkünmü onuda bilmiyorum.

yeni bir üye olarak yardımlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum.

saygılarımla semih.

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: merhaba ben semih
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2007, 23:05:54 »
semih bey .öncelikle geçmişinizde bu kadar güzel olgularla büyümüşünüz ve hala içinizdeki tren ve model sevdası sizi buralara kadar getirmiş. doğru yerdesiniz. ve aramıza hoş geldiniz. TCDD çalışmış dizel modellerle ilgili olarak jımmy cem arkadaşımız ve diğer modelci arkadaşlar sizlere yardım edeceklerdir.benim tavsiyem öncelikle bir başlangıç seti alıp onu genişletmenizdir. birde model alırken aynı marka veya kullandığınız raylara uyumlu olan lokoları almanızı tavsiye ederim. saygılarımla.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2007, 23:06:05 »
   Semih bey aramıza hoş geldiniz.

mali...

TCDD

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2007, 23:13:16 »
arkadaşlar modelelr ve markalar çeşit çeşit olunca nerden nasıl başlayacağımı bilemedim başlangıç seti alarak belki istemeden yanlışlık yapmış olırım diye düşündüm. sizce en iyisi, eniyi genişletilenilir, en yagın seri hangisi? ne önerirsiniz? ben Kars'ta yaşadağım için gidip model trenleri görüp elle yoklayıp ala bilme gibi bir lüxüm yok. :)

TCDD

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2007, 23:22:07 »
Harika bunlar, gerçekten mükemmel, emeğinize sağlık.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2007, 23:22:37 »
semih bey .tekrar selamlar. başlangıç seti olarak önerim. bende birtane aldım hornby DCC başlangıç seti içinde iki adet lokosu var forumda da bulabilirsin incelemen için linki veriyorum altta.ve hornby raylar hem fiyat açısından hemde kalite açısından kendini öne çıkarıyor.artı LİLİPUT,FLEISCHMANN,LİMA gibi modellerle uyumlu yani bu marka tren ve vagonlarıda yürütebilirsin aşağıdaki bölümü incele istersen DCC setlerde bundan daha uygun fiyat bulamazsın. saygılar.                  http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=495.0

TCDD

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2007, 23:29:42 »
bana önerdiğiniz ürünün gittigidiyordan ray setni aldım:

1/87 Ho Ölçek Hornby'den Orjinal Köpük Kutusunda Sıfır...! Sadece Kutu Kapağı Yok...!
R607 Duble Viraj Rayı (Standart Açı) X 8 Adet
R600 Düz Ray 16.8 cm(Uzunluk       ) X 7 Adet
R606 Viraj Rayı           (Standart Açı) X 1 Adet
R8072 Sol Makas                               X 1 Adet
R602 Güç bağlantısı                          X 1 Adet
R965 Hız/Yön kontrol ünitesi            X 1 Adet
C912 220/16 VAC adaptör                 X 1 Adet
R083 Durdurma Tamponu                X 1 Adet

1 ader ricco marka yolcu vagonu bir adette yuk vagonu aldım :) doğru yoldamıyım bilmiyorum ama parça parça alıyorum.

TCDD

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2007, 12:39:04 »
bilgiler için teşekkür ediyorum...

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2007, 14:32:31 »
Hoşgeldiniz.Katılımcı olmanız dileğiyle.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2007, 19:04:11 »
Merhaba Semih bey.Hoşgeldiniz...
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......