Gönderen Konu: Berlin'den Selamlar  (Okunma sayısı 3171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Varşova Ekspresi

• Forum Üyesi
Berlin'den Selamlar
« : Nisan 25, 2012, 23:09:29 »
Bütün gerçek ve model tren severlere selam,
Çocukluğumdan beri ilgilendiğim bu hobiyle ilgili olarak son 7 aydır yaşadığım Berlin'de çok daha ciddi uğraşmaya başladım. Sahip olduğım 1/87 ölçek trenlerin yanında 1/160 ölçek  bir kurgunun hazırlıkların yapmaktayım. Kemal Omay Bey'in cesaretlendirmesi ile bu kurgu çalışmasının, daha doğrusu taslak-porjeji Sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yine Kemal bey'in önerisi üzerine model trenciler ile ilgili Berlin zilenimlerimi de gelecek günlerde paylaşmak isterim.
Son olarak, bu Forum sayfalarında bir araya gelen insanların en önemli özelliğinin ülkemizin ve toplumumuzun oldukça uzağında kaldığı hobi kavramı olduğu herkesin malumudur. Sevdalı olduğum trenler yanı sıra 1/87 ölçek model arabalar ve 171250 ölçek model gemi merakımdan ve bunlar ile ilgili Berlin'deki izlenimlerimi de fotoğraflarla destekleyerek sunmaya çalışacağım.
Selam ve saygılarımla.   

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Berlin'den Selamlar
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2012, 23:18:16 »
murat kardeşim istanbuldan selamlar..
hertürlü paylaşımlarını ilgiyle bekliyoruz...
ner ne şekilde yardımımız olursa yaparız..
sevgiler....

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2012, 23:27:01 »
Haldun Bey merhaba,
Teşekkür ederim, çok naziksiniz.
İnşallah 3 ay sonra İstanbul'a dönmüş olacağım. Burada imkanlare ölçüsünde malzemöe toplamaya çalışıyorum. Gerek bu aşamada gerekse kurguyu hayata geçi,rme aşamasında bilgilerinize çok ihtiyaç duyacağım. ne yazıkki elektrik ve teknik üzeine deneyimim ampul değiştimeyi aşamadı. Sanırım bu hobi sayesinde bunu gelriemke zorunda kalacağım. Tabii bu Forum'daki paylaşımın ve desteğin büyük payı olacağına inanıyorum. Bu amaçla akşamları sayfa sayfa okuyup not alıyorum.
Selam ve saygılar.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Nisan 26, 2012, 00:04:23 »
sevgili kardeşim..
sağlılka gel ... cok şeyi gerçek mana da paylaşırız....

Çevrimdışı kuyumaz

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : Nisan 26, 2012, 07:38:12 »
Murat Bey Merhaba, aramoza hos geldiniz. 3-6. Mayis gunu Loxx miniature gezmek icin Berlin'de 6-11 Mayis Miniature Wunderlandi gezmek icin Hamburg'da  olacagim. Her iki sehirde hobi baglaminda gidilebilecek baska yerler var mi bana bildirebilirseniz sevinirim. Selamlar.

Kadir Uyumaz

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2012, 11:10:18 »
Kadir Bey merhaba,
Çok teşekkür ederim.
Size dört büyük model tren mağazasının internet sayfası adreslerin yazıyorum:
http://www.turberg.de/
Turberg yalnızca 1. el mazelme satar. Çok merkezi yerdedir. Alışveriş bir yana yalnızca gezmek görmek özle bir keyif. Hemen yanınadaki diğer mağazada aynı işeltmenin modl otomobil, uçak ve gemi satılmaktadır. Merkezde Kudam'a yakın bir yerde.
http://www.modellbahn-pietsch.de/
Bu mağazada da 1. el malzeme bulunmakta. Tren yanıs sıra gemi, otomobil ve uçak ta var. Ancak ana malzeme tren. Çok çeşit var. Yalnız merkeze biraz uzak bir yerde.
http://www.michas-bahnhof.de/
Hem 1. el hem 2. el malzeme var. Burada da tren dışında kalan konularda da malzeme bulunmakta. Nece Tam bir 2.el cenneti. Fiyatlar diğerlerine göre daha makul. Çok merkezi bir yerde. Turberg ile ayakla yürürmecek kadar bvirbişrine yakın. Kudam'da hemen KADEWE'nin yakınında. benim favori mağazam.
http://www.modellbahnen-am-mierendorffplatz.de/
Burası da hem 1. hem 2. el mazleme satmakta. Otomobil de bulunmakta. Merkeze biraz uzak. Bu mağaza mart ayında 30. yılını kutladı ve yaklaşık 10 gün boyunca % 30 indirimle satış yaptı. Raflarının ve hatta vitrininin nasıl boşaldığını görmek inanılmazdı. Almanya2da model tren hobisinin bence önemlis bir göstergesi olsa gerek.
Selam ve saygılarımla.