Gönderen Konu: Selamlar  (Okunma sayısı 2500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetbozgeyik

• Forum Üyesi
Selamlar
« : Mart 24, 2012, 10:22:04 »
Herkese merhabalar,ben 22 yaşında veterinerlik öğrencisiyim internette dolaşırken denk geldim bu siteye.Ben çocukken almıştı babam bir tane pilli tren ama bir baktım şimdi buharlı,dizeli,elektrikli ayrı bir dünyaya girdim sanki,büyülendim.Hiç bir bilgim yok model trencilik hakkında umarım beni güzel bir hobiciye çevirirsiniz.Çok hevesliyim nereden başlamalıyım bilmiyorum,bu hobiye nereden başlanır napılır bilgilerinizi esirgemeyin lütfen saygılar sunuyorum...

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
Ynt: Selamlar
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2012, 11:37:33 »

Merhaba;

Aramıza hoş geldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim. Olabildiğince araştırmanı tavsiye ederim. Aklına takılan soruları rahatlıkla sorabilirsiniz. Forumda herkes yardımcı olacaktır.

Syg Svg

Ali Nedim
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2012, 13:46:56 »
Abi ben çözemedim bu işi hazır digital set mi almalıyım yoksa normal bir seti digital parçalarla digitale çevirebilir miyim?
Nereden başlamalıyım hangi marka kullanmalıyım?Bunların yanıtlarını alabileceğim bir konu başlığı var mı?

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2012, 15:59:51 »
merhaba
hoşgeldiniz.
başlangıcı digital bir setle yapmalısınız. önce ölçek kararı vermeniz lazım. yeriniz darsa n ölçek ama yeriniz varsa ve detaylar olsun derseniz ho ölçek le başlayın.
sonrada dizel mi elektirklimi buharlımıya karar verin.
sonrasında ya bir set alın yada tektek parçalrını toplayın

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?board=3.0

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2012, 16:38:54 »
Sanırım en mantıklı seçim elektrikli gibi görünüyor.Proses te ho ölçek dijital bir set var fakat fiyatı 600 tl ve stokta yok nereden temin edebilirim? Ho ölçek daha bir gerçekçi gibi görünüyor o yüzden HO ölçek istiyorum başka nerelerden temin edebilirim.Hatay da öğrenci olarak yaşıyorum.

Fakat şimdi düşündüm de evimin stüdyo daire olduğunu düşünürsek n ölçek daha iyi olacaktır bu yüzden.N ölçek için önerilerinizi bekliyorum.En iyi marka hangisidir,satan yerler nerelerdir,zorluk derecesi nedir vs. ?
« Son Düzenleme: Mart 24, 2012, 16:46:34 Gönderen: mehmetbozgeyik »