Gönderen Konu: Sağ Taraftaki Yeni Kolonun İşlevi  (Okunma sayısı 9758 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Sağ Taraftaki Yeni Kolonun İşlevi
« : Eylül 16, 2008, 03:09:30 »
Merhaba,

Fark etmiş olacağınız gibi genellikle Proses'in reklamlarını, yeni ürün ve kampanyaları ile ilgili konuları ve ayrıca bazı forum konularını sol taraftaki kolonda yayınlıyorduk.

Bazı çok güzel ve faydalı konulara ana sayfadan daha kolay uılaşılabilmesi için sağ tarafa yeni bir kolon daha ilave ettik. Burada çoğunlukla üyelerimizin yapmış olduğu güzel ve örnek olabilecek çalışmalara linkler olacak.

Buradaki amaç genel geçer konularımız arasında bu güzel konuların kaybolmamasını ve kolay ulaşılabilir olmasını sağlamak.

Umarım faydalı olur.

Düşündüğüm tek problem sağ ve sol taraftaki bu kolonların toplam olarak 216 pixel genişliğinde olması ve bu genişliği forumun ortada kalan ana kısmından çalması.

Eğer ekran çözünürlüklerinizdeki genişlik 1024 pixelden daha azsa, yani bir alt basamak olan 800 pixel ise forum alanına 584 pixel gibi bir genişlik kalıyor.

Bu durumda forum konularımız açısından çok dar bir alan kalıyor.

Dolayısı ile, ekran çözünürlüklerinizi en az 1024X768 pixel veya ekran kartınızın müsade ettiği daha yüksek bir çözünürlüğe getirmeniz iyi olacaktır.

Bu yeni görüntü ile ilgili düşüncelerinizi bu konu altına ilave edebilirsiniz.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Sağ Taraftaki Yeni Kolonun İşlevi
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2008, 09:17:14 »

Harun Bey, merhaba.

Yeni oluşturduğunuz ana sayfa düzenlemesi; sizin de belirttiğiniz gibi bazı konulara ulaşılması yönünden çok iyi oldu. Elinize sağlık.

Bilgisayarda ekran çözünürlüğünü 1024 X 768 pixel kullandığımda; Konularda kullanılan 600 x 450 ve üzeri 720 x 564 pixel boyutlarına kadar olan fotoğraf boyutları tam çıkıyordu. Ana sayfanın sağ ve sol kısımlarına yaptığınız yeni düzenlemeye göre, örneğin: 720 x 564 boyutlarındaki fotoğraflar tam olarak çıkmamaktadır.

MTK ana sayfası yeni düzenlemenizden sonra bilgisayarda ayarladığım en uygun ekran çözünürlüğü, 1280 x 1024 pixel boyutarında daha uygun olmuştur. Bu duruma göre yayınladığım en son  konuda bulunan 720 x 564 pixel boyutlarındaki fotoğraflar tam olarak çıkmaktadır.

Yaptığınız çalışmalara teşekkür eder, saygılar, sevgiler sunarım.

Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2008, 10:42:20 »
Harun Bey merhabalar, dün gece de konuştuğumuz gibi, bence bu uygulama özellikle arada unutulup giden çalışmalara kolayca ulaşmak açısından çok yararlı oldu. Evdeki bilgisayarlarda da, ofisteki bilgisayarda da ben ekranla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Bu arada ofisteki notebook'un çözünürlüğü bana bir tuhaf geldi 1400 x 1050... Bu nasıl bir çözünürlük böyle anlamadım ama forum sayfaları gayet güzel görünüyor. Uygulama için teşekkürler... İyi çalışmalar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2008, 14:11:15 »
Merhaba,

Okan'ın 2. ve 3. maddelerdeki görüşlerine katılıyorum. Trafik dolayısı ile bilgisayarlarınızda bir yavaşlama olabilir. Eğer oluyorsa ya refresh süresini azaltmak ya da refresh i kaldırıp sayfaya her girişte, yeni bir konuya bakıldığında değişecek şekilde ayarlamak lazım. Gelen yorumlara göre karar veririz.

Site konusu, yani http://www.modeltrenciler.com/site adresine forum kadar itibar edilmediğini ben de düşünüyorum. Halbuki faydalı, ciddi konularımızn hemen hepsi oraya taşınmış vaziyette. Güzel bir kaynak site. Ancak ne yaparsak yapalım gene de forumun daha aktif olacağını düşünüyorum. Belki hem forum konusuna hem de siteye linkleri birlikte verebiliriz.

Bir de şimdi aklıma geldi sağ tarafta "site"nin  hatırlatmasını da sık sık yapabiliriz.

Siteye girişler konusunda da bir anket yapalım. Bakalım girilip bakılıyor mu?

Harun