Gönderen Konu: Lima tipi raylara gerçekçilik kazandırmak..  (Okunma sayısı 4602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Lima tipi raylara gerçekçilik kazandırmak..
« : Ocak 03, 2007, 21:20:54 »
Sayın grup üyeleri,
Diorama'da kullanmak istediğim Lima tipi DC raylara gerçekçilik kazandırmak için en uygun yöntem nedir?Nasıl yapsam en gerçekçi görünümü verebilirim?Bu konuda tecrübeli üyelerin fikirlerini bilmekten çok memnun olurum..Bir çok yol denedim amaitatmin etmedi..En son gerçek kum ve toprak denedim,yine uyduramadım  :D  Sizlerin fikirlerinizde bilmek isterim..

Saygılarımla
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
Ynt: Lima tipi raylara gerçekçilik kazandırmak..
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2007, 22:44:14 »
Özgür Bey,

ayrıntılı açıklamanız için çok teşekkür ederim,en kısa zamanda bu yöntemi uygulamaya alacağım..Daha önce o balast taşlarından almıştım lakin yeşile çalan açık gri renkte oldukları için,bu balastları bir kontrplak üzerine yayıp,gri ve kahve rengi sprey ile boyamıştım çokta güzel olmuştu.özelliklede kahverengi,balastlara yağdan renk değiştirmiş gibi gerçek bir görünüm vermişti.Ama bir gece dışarda unuttum,kuvvetli bir rüzgar sonucu hepsi çimene döküldü  :( Bunu yeniden yapıp,tavsiyeniz doğrultusunda işleme başlamaya karar verdim..Aşamaları inşaallah hep beraber göreceğiz..

Saygılarımla
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2007, 22:54:42 »
Erkut abi çok sağol,tam bunu sormayı düşünüyordum  :D

Gerçekten çok güzel olmuş raylar,siyah travers konusunda bende aynı şeyleri düşünüyorum,bu yöntem hakikaten çok faydalı ve kesinlikle en stabil çözüm..Çok teşekkür ederim

Saygılarımla
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2007, 00:25:34 »
Gürcan bey merhabalar,
Balast yapımında, aşağıdaki gibi bir yol deneyebilirsiniz.
Önce beyaz tutkalı zemine sürüp onun üzerine rayı yerleştirip  yapıştırıcı kurumadan temin ettiğiniz balast taşları üzerine döküp, kuruduktan sonra fırça ile temizlik yaparak bu şekilde sonuca gidebilirsiniz.

Saygılar

teoman

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2007, 10:24:38 »
Teoman hocam çok sağolun,birbirinden güzel yöntemler öğreniyorum eksik olmayın,her yöntem için bir lima düz ray ayırdım,daha doğrusu feda ettim  :D

Sizin yolladığınız resimdede,eğer tutkal seviyesini iyi ayarlarsak güzel bir görünüm yakalayabiliriz gibime geliyor..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #5 : Kasım 14, 2008, 14:46:47 »
Merhabalar

Bende Gürcan abi gibi herşey denedim hiçbirinden bende tatmin olmadim forumdaki bütün dioramalara bakarken bu konuyu buldum. Çok teşekkür ederim teoman abi hemen denemeye başlicam :)

Selametle
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.