Markalar, üreticiler > Hornby Group (Hornby, Lima, Rivarossi, Jouef, Arnold, Electrotren)

Lima ÖBB 1043 -> TCDD 525XX

<< < (2/4) > >>

serkan kaçar:
tarık bey merhaba

aramıza hoş geldiniz

selamlar

paşa

Tarık:
arkadaslar,
uzun bir aradan sonra bu yarim saat icinde bir türlü ressimleri yükledim.
bildiginiz gibi, bir ressim 1000 kelimeye bedeldir. o yüzden pek birsey yazmak istemiyorum, kendiniz bakin  ;)

kulk pamugu yöntemi yürümedi. kac defa kit sürdüm bilmiyorum ama sonuc hosuma gitmedi. o yüzden (elektrikciler bilirler) kablolarin ucuna takilan, sonra özel penseyle kapatilan ''zimbirti''lardan aldim. kit le baya ugrastirdi, ama bakin:

boyalari aldim, hemen astar attim: sorun ilk defada pek kapanmadi (boyayi sünger gibi emdi ;D), o yüzden 2 kere attim:

sonrada kipkirmizi oldu:

ve tabiiiki: SARIII...KIRMIZI...SARIII..... ;D

yavas yavas renk geliyor:

ve sonunda tüm bantlari cikarinca (ki bununda bu kadar is oldugunu tahmin etmedim acikcasi)

ve acikcasi benim sahsen pek hosuma gitmedi! yani loko 1:1 degil. boyada yaptigim hatalari simdi fark ediyorum. ama insan yapip bozmadan ögrenemezmis..

lokoyu incelemek isteyenler icin:
kismetse bu hafta sonu türkiyeye geliyorum, yani haftaya nautilus a ugramayi düsünüyorum (henüz nasil gidilir bilmiyorum, ama bulurum bir türlü). isterseniz lokoyu orda birakirim (malum yogun olacagim icin hafta sonlarini beni gören olmayacak)geriye dönmeden evelde yine ugrar alirim. yani en azindan bir hafta sonu boyunca orda kalsin, kritiklerinizi bana yansitirsiniz :)

herkeze kolay gelsin,
selamlar
tarik b

iceman:
Merhaba Tarık bey.

Keşke bu lokoya böyle komplike kabul edilebilecek fazla ince işçilik isteyen boya yerine yeni nesil beyaz-kırmızı-lacivert renkli tasarımını deneseydiniz.Daha kolay olurdu diye düşünüyorum sizin için.Ama yine de gördüklerimden anladığım kadarıyla gelecekte daha iyisi yolda herhalde.Bu vesile ile hoşgeldiniz derim..

Sevgiler,saygılar

Jimmy Cem

Tarık:
:) :)
yeni tasarimi herkez daha kolay diye görebilir ammmaaaa dikkat!
ön farlarin altindan kirmizi cizgi devam ediyor, ama farlar beyaz kaliyor...onu maskelemek dahada zor diye düsünüyorum...
ama olsun, sonucta bi deneme oldu...zaten elimde bir tane daha lima var...yapip bozabilecegim :)
bunun disinda zaten bu 2. loko yeni dizaynda cikartmayi düsünüyorum..bakalim...
bu lokodada bir türlü bitirip,degisik kirletme yöntemlerini denemek istiyorum. veya (vaktim olursa ve isime gelirse) tekrardan boyamak...

selamlar
tarik b

egraydin:
Baltasar merhabalar,

Sen TTM grubunda da varsın sanırım. Evet boyama işi gerçekten zor. Seninle ve grubun diğer üyeleriyle boyama tecrübelerimi paylaşıyım ve kendimce bir kaç altın kuraldan bahsedeyim :

1. ne yaparsanız yapın fırça ile yapılan boya spreyden daha kalındır ve maketinizi bir anda matchbox kıvamına sokabilir.
2. maskelemede hataların olmuş sanırım, en ufak bir kaçaktan eğri boyama çıkar, 1gün önce yaptığın maskelemeyi boyamadan önce mutlaka kontrol etmeli, çünkü gevşiyor
3. Sprey ile boyamada airbrush şart değildir, marshall boya ile 30,40 cm uzaktan uygun hava şartlarında gayet iyi sonuç alınır
4. Kırmızı boya zor. Kırmızı yüzeye zor tutunan bir renk ve tutunsun diye çok boya atınca koyu oluyor. En iyisi önden marshallı'ın astarını atmak. Astar kırmızı gibi zor tutunan renkler için faydalı.

Aşağıdaki sitemdeki lokoların çoğu tarafımdan boyanmıştır :

http://eguraydin.page.tl
Selamlari, Erim
(Bu forumda fotoğraf yükleme işi bana zor geliyor)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git