Gönderen Konu: Trix 2007 katalog-haber  (Okunma sayısı 8286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Trix 2007 katalog-haber
« : Ocak 24, 2007, 00:06:48 »
Link direkt olarak pdf dosyasını açmaktadır..

http://catalog.lokshop.de/TRX/HR/2007_NewsD.pdf
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2007, 00:09:36 Gönderen: de11000 »
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Trix 2007 katalog-haber
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2007, 00:34:40 »
Teşekkürler Gürcan bey...

Trix te Br85 (Bizim 5700 lük buharlıların aynısını) bulacağımı zaten tahmin ediyordum.Bu sefer 1988 de Almanya dan hibe gelen Rm3000 tipi Railbus larıda üreteceklermiş.Ama ÖBB versiyonu.Bizim hazırlamaya başladığımız müze diaromasına ikiside çok uygun.TR de o kadar dükkan Maerklin getirmeye çalışırken bir taneside yanında neden Trix getirmez bir türlü anlamam.

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2007, 00:44:07 »
Cem Bey ben teşekkür ederim,bu konuda yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama,sanki DC olduğu için Marklin'den biraz dışlanmış gibimidir nedir?Aslında tek farkı DC olması..Kanaatimce Trix,Marklin'in HAMO larından daha kaliteli işçiliğe sahip,çok fazla Mrk HAMO ile Trix karşılaştırması yapmadım,ukalalık etmiş gibi olmayayım,ama böyle bir şey var sanki..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2007, 00:50:38 »
 ;D ;D ;D

Konuşmayayım.Söylediğim herşey mahkemede aleyhime delil olarak kullanılmaktanda öteye gidebilir.Yine bombardımana tutulmama yada çarmıha gerilmeme sebep olabilir.İyisimi...... HAMO sadece bir kez gördüm onda da elime almamla geri bırakmam nerdeyse bir oldu.Bende karşılaştırma şansına sahip olamadım yanyana koyup.Ama söylediğiniz bana ukalalık olarak gelmedi tam tersi hatta.....Şimdi kara kara düşünmeye başladım.Önceliği Roco ve Liliput lara verdim (Br52,Br57,Br44).Bunlarıda sıraya koyayım diyorum ama gel de çık içinden....

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2007, 10:14:59 »
Selamlar,

Trix, 1996 yılında Marklin tarafından satınalındıktan sonra bile kendi üretimini gerçekleştirdi. Bu üretimin bir kısmı satınalınmadan önce bile Marklin için idi - Marklin'in Trix'i kapanmaktan kurtardığı söylenir.

Marklin/HAMO ise 100% Marklin kalıpları ile üretilen ve standart Marklin modellerinin sabit mıknatıslı tipleri idi o kadar. Yani Marklin/HAMO ile Roco arasında ne fark varsa aynı fark Trix için de söz konusu olabilir. Marklin ile Trix hiçbir zaman "aynı marka" veya "aynı fabrika" yani Marklin/Trix olmadı. Şu anda da yönetimleri ayrı - her ne kadar Trix, Marklin şirketinin malı olsa da.

Jimmy tekrar hatırlatayım, eline almanla birlikte geri bıraktığın model en iyi ihtimalle 1974/75 modeldi.

Saygılar,

Cem.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2007, 21:22:20 »
Benden de yaşlıymış demek... ;D Ben sanki M....lin-Trix evliliği birlikteliği çok daha eski diye hatırlıyorum.Ama tabii yine de en iyi sen bilirsin.Aslında söylediklerin beni hiç şaşırtmadı.Hobby time ın mağazasına gitme gafletine düşmeden evvel bir dostumunda selamımı söyle ilgilenir demesi üzerine orası ile telefonla görüşmüştüm.TCDD buharlısına çevirilebilecek lokoları istediğimi söylemiştim onlarda tamam hallederiz demişti.Trix in Br85 inide saymıştım.Ama tabii gittiğimde fiyatı 450 euro dediklerinde hevesim kursağımda kalmıştı nerdeyse ağlayacaktım.Kutusundan çıkartmadım ama baktığımda işçiliği fena değildi gayet iyiydi.Madem her ne kadar yönetim olarak ayrı olsalarda aynı çatı altındalar.Pekii neden Trix getirmezler?Bana sanki bunun bir sebebi olmalı gibi geliyor...

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2007, 21:46:48 »
Jimmy selam,

sanırım getirmeme sebeplerinden biri cahillik ikincisi fiyat.

aslında Marklin-Trix birlikletiği çok eski; Trix 1950'lerden beri Marklin için üretim yapıyor. Ancak 1996'da Trix kapanma noktasına gelince Marklin onu almak zorunda kaldı. Tabi oralarda bu işler bizdeki gibi yürümüyor: Trix çalışanları bu birleşmeye yeşil ışık yaktığı için olabildi bu.

Sevgiler,

Cem.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2007, 22:13:56 »
Evet abisi....

İlk cümlen bana doğru geliyor.Malum çekine çekine yazıyorum hani çıngar çıkacak diye aklım gitmiyor değil ama samimiyetine güvenerek söylüyorum (ve de o beğendiğim cümlenden de cesaret alarak) hep o marka adını devamlı durup durup söylemelerine,yat o kalk o hallerine saplantı derim ya işte sende görüyorsun sanırım hali.Hadi tamam kendi tercihleri beğenirler v.s. iyi güzel anladım da böyle bir imkan var.Kendi markanın DC versiyonunu pazarlayacaksın biryerde.Ne anlamı var insanları bundan mahrum bırakmanın?Hoş..Onların pazarlama sistemindeki çarpıklığıda geçenlerde konuşmuştuk hatırlarsan.Belki onunda etkisi var.Neyseki ilk tercihim değil.Harun abim eksik olmasın gerekli malzemelerle beraber ilk etapta planladığımız lokolarıda temin edecek gibi görünüyor.Ama o beğendiğim Trix lerinde bize yakışacağını düşünüyorum yinede...

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2007, 22:20:21 »
Jimmy selam,

şu istediğin Trix'lerin numaraları var mı sende? Bir soruşturayım bakayım.

bahsetmiştim birkaç marklin dealer tanıdığım var diye belki iyi bir fiyat alabiliriz.

cem.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2007, 23:01:24 »
Cem abisi....

Br85 Gürcan beyin gönderdiği katalog sayfa 8 de görünüyor (üstteki 1E1 Tank lokomotifi).Ancak o kanatlı.Bizdekiler kanatsızdı.Gerçi bu problem oluşturacak birşey değil.Kanatları sökeriz alt tarafı olur biter.Reynaulds un sayfasındaki 22003 kodlu Trix Br85 i kanatsız.Yani bizdekilerin aynısı.(Benim Hobby Time de gördüğümde buydu).Katalogdakilerin ürün kodu ufak olduğundan seçemiyorum ama sayfa 8 de görürsün.Söylediğim raibus ise yine kataloğun 31/32 . sayfalarında.Bizdekiler mavi-beyaz boyalıydı.Almanyada söylediğim mavi beyaz boyanın yanında kırmızı renkli halleri ilede kullanılmışlar.Katalogdaki ÖBB versiyonu.Bu hallerini ilk kez görüyorum.Ama sorun değil birşekilde onunda hakkından geliriz.Railbus ı kataloğun 31/32. sayfalarında bulabilirsin.

Teşekkürler...

Jimmy Cem

Not:Okan abisi hayırdır sürat lokosu beğeniyorsun kendine.At koşturmayamı niyetlisin yoksa benle beraber bir 120-130 göremedin diye acısını evde çıkartmayımı düşünüyorsun? ;)

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2007, 23:22:54 »
Gerginim biraz ondan salaklığım üstümde.Gözümden kaçmış görmedim.Hatırlamıyorumda.Hangi sayfa gösterebilirmisin?

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ocak 24, 2007, 23:37:20 »
Hayret nasıl kaçmış gözümden....(Kendimi kaybetmediğime dua etmeliyim ya...)

Fuel-oil li olmaz.Bizim 56700 lüğe uymaz.Ama kömürlü cazip görünüyor.Ancak fotolarında çok net olduğunu söyleyemeyeceğim.Ben Harun abinin Rocosunu beklemeyi düşünüyorum.Gerçi bunlar dumanlık kısmına bakacak olursak bizdekilere daha uygun görünüyor.İşin dezavantajı Br44 lerinde aynı Br50 lerde olduğu gibi çok değişik tipleri çeşitleri var.Bunun kanatlarını söksek çokta fazla tadilata gerek kalmaz gibi duruyor.Ama bakalım zaman ne gösterir.....(Sen tercihimi tahmin ediyorsundur) ;)

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2007, 23:41:12 »
Erkut abi bravo,

ben o küçük (!) detayı atlamışım. Trix N ölçeğinde liderliğini sürdürüyor.

bu arada Marklin Group'un Knightsbridge Capital (İngiliz) şirketine (2006 yılı ikinci yarısı) satıldığını biliyor muydunuz?

sevgiler,

cem.

herkese not: araştırma sonuçları 1 haftada elimde olur, muhtemel katalog fiyatından aşağı bir rakam alırız.

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2007, 23:58:23 »
Erkut abi,

Buradaki ayrıntı şu: Knightsbridge Capital bir venture capital (risk sermayesi) şirketi ve sermayenin yani Marklin'i satın alan paranın kaynağı çeşitli. Bu yüzden olay Hornby'nin Rivarossi'yi alması gibi değil. Ayrıca Almanya'da şirket satışları bizdeki gibi olmuyor, çalışanların da olaya olur vermesi önemli.

Bu yüzden onaylanacak bir alıcı çıkana kadar (ki bu alıcının milliyeti herhangi birşey olabilir) yönetim hala Alman'larda - tabi bu yönetimde Knightsbridge temsilcileri de var ve şirketin finansal yapısını düzeltmeye çalışıyorlar.

Umuyorum bir şekilde şirketi kapatmazlar, hepimiz için büyük kayıp olur valla :(

Saygılar,

Cem.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2007, 00:00:40 Gönderen: ctekin »

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ocak 25, 2007, 00:10:16 »
abi,

kapı gibi lokolarım var valla, hisse senedi gibi :)

bi kapatsınlar tüm marklin'lerimi satar ömür boyu yatarım :)

cem.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 25, 2007, 08:27:21 »
CEM bey şu hisse senetlerinizi görme imkanımız yokmu . görsel olarak bizde kendimizi biraz zengin hissedelim :)

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 25, 2007, 09:32:01 »
Ömer ne demek, tabiki!

Ayrıca, daha önce söylediğim gibi hepimizin elindeki tüm malzemeyi BİZİM ve ÜLKENİN zenginliği olarak görüyorum, özellikle kolleksiyonumu buna göre geliştirmeye çalışyorum.

Neyse, madem istiyorsun hepsini zamanla koyarım siteye :)

Sevgiler,

Cem.

Çevrimdışı zekaizeki

• Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Nisan 29, 2007, 17:16:17 »
http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=4511235   

arkadaşlar bu set nasıldır benim çok hoşuma gitti almayıda düşünüyorum ancak kararsızım görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Nisan 30, 2007, 10:12:46 »
bu set n ölçek ho değil.
fiyatıda 2. el bir n serisi için pahalı. kondüsyon olrakada çok iyi görünmüyor. makasların kapakaları yok ve çalışıp çalışmadığı test edilmemiş. satıcı bu nedenle iade kabul etmiyor.

enver

Çevrimdışı zekaizeki

• Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Mayıs 01, 2007, 22:29:01 »
ilginize teşekkür ederim enver bey...