Gönderen Konu: Marklin Delta Set  (Okunma sayısı 4268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mali87

• Ziyaretçi
Marklin Delta Set
« : Ocak 14, 2007, 15:27:33 »
  Merhaba benim öğrenmek istediğim elimde Marklin 29217 delta set var raylar C tipi seti digitalde çevirebilirmiyim onu öğrenmek istiyorum, hoşçakalın. 

mali...

ctekin

• Ziyaretçi
Ynt: Marklin Delta Set
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2007, 16:11:48 »
selamlar mali,

sorunun kısa yanıtı: evet, kolaylıkla.

bunun için sadece mobile station, c-ray adaptörü ve digital adaptörüne ihtiyacın var. bunların tamamını 70 - 100 ytl arasına bulabilirsin.

ayrıca setini digital yapmak delta'dan vazgeçmeyi gerektirmiyor. basit bir anahtar ile hem delta hem digital kullanabilirsin. herşeyin ötesinde delta zaten digital'dir böylece tüm delta lokoların digital'de modifiyesiz çalışır.

mobile station'ın şöyle bir üstünlüğü de var: içinde Marklin tarafından üretilmiş (ve üretim planında olan) tüm lokoların veritabanı mevcut. bu yüzden lokolara adres programlaman gerekmiyor: koy-çalıştır yani.

ben kesinlikle tavsiye ederim. Ayhan bey'in digital fonksiyonları ile söyledikleri %100 doğru. Minik bir ek: digital lokolarda ayrıca uzun mesafe farları, telex coupling, ve buhar efekti de kontrol edilebiliyor. Ancak şunu da hesaba katmak lazım: gelecekte digital ile daha fazla özellik kontrol edilebilecek. bir de benim izlenimim: mobile station, delta kontrolden çok daha fazla kullanıcı dostu.

sevgiler,

cem.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2007, 17:03:41 »
   Sevgili dostlarım verdiginiz bilgiler altın degerinde çok teşekkür ederim,herşey gönlünüzce olsun hoşçakalın. :D :D :D

mali....

Çevrimdışı cem

• Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2007, 15:01:55 »
Merhaba,
15.Mart.2007 tarihinde üye oldum.Bu yazılanların hemen hiçbirini anlamıyorum.Sadece marka olarak Marklin'i biliyorum.O da geçmiş zamanda elime geçen bir katalog sayesinde.
İzmir'de yaşıyorum,Model trenciliğe nasıl başlanır.?
Farklı markaları bir arada kullanmak mümkünmüdür.?
Bütün markalar için standart bir ölçü kavramı varmıdır.?
Başlangıç set'i ilemi başlanır yoksa karma bir set yapılabilinirmi.?
Teşekkürler iyi çalışmalar.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2007, 15:16:20 »
bu sorularının hepsinin cevabı forumda mevcut. detaylı incelersen nasıl hangi şartlarda ve hangi malzemeyle başlıyacagına karar verebilcek duruma gelirsin. eğer yeterli olmazsa forumdaki ustalarımız yardımcı olacaktır.
aramıza hoşgeldin.

enver