Gönderen Konu: istasyon eskitmesi  (Okunma sayısı 4757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
istasyon eskitmesi
« : Nisan 14, 2007, 20:31:22 »
Erkut Abi Ustamızın eskitme çalışmaları ve Teoman Beyin boyama ve eskitme çalışmalarından güç alarak  elimdeki istasyon binasını eskitmek için bugün biraz çalıştım ama ustalarımızın ki gibi olmadı.
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2007, 20:34:04 Gönderen: avşalı »

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: istasyon eskitmesi
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2007, 20:33:09 »
yukarıdaki resim eskitilmemiş orjinal hali bunlarda eskitilmeye çalışılmış hali .saygılarımla

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2007, 22:16:48 »
Ömer bey, azimli ve karalı çalışmalarınız son derece güzel, bir o kadar da örnek çalışmalar.
Trenmodelciliğiyle ilgili her yapılan iş, bence çok değerlidir. O yüzden kıyaslama yapmadan çalışmalarınızı sürdürmelisiniz. Sizin çalışmlarınızda gayet güzel çalışmalar.
Ellerinize sağlık, tebrikler.
Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2007, 23:41:37 »
Ömer bey, azimli ve karalı çalışmalarınız son derece güzel, bir o kadar 
Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Ömer bey, merhabalar. Çok özür dilerim. Yukarıdaki yazıda Kararlı kelimesindeki 'r' harfi tuşuna basmamışım.
'Azimli ve kararlı çalışmalarınız' olarak cümlem devam ediyor. Düzeltir tekrar özür dileyerek iyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler sunarım.
Teoman Kardaşlar

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2007, 23:50:34 »
Sayın Teoman Bey çok teşekkür ediyorun bu arada aşağıdaki linkte bir pastel boya örneği var . benim kullandığım yağlı pastel galiba zıppara ile toz haline gelmiyor. ama bir numune buldum.linkteki boyalardanmı kullanmalı sizce.saygılar. http://www.adel.com.tr/urunler.asp?k=72&m=591 birde  Fiksatif ile kullanıldığında etkili sonuç  ibaresi dikkatimi çekti. fiksatif hakkında bilgim yok açıklama yapmanız mümkünmü.
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2007, 00:02:31 Gönderen: avşalı »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2007, 00:01:57 »
Sayın Erkut Abim çok teşekkür ederim güzel düşüncelerinize .ama usta sizsiniz :) ben kalfayım daha .bana bu usta sıfatını yakıştırdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.saygılarımla. sizlerden gördüğümüzü bende uygulamaya çalışıyorum.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2007, 00:04:32 »
Ömer bey, linkteki kuru pastel aynen doğrudur.

Kuru pastel boyalarla kağıt üzerine yapılan resimlerde toz boya etkisi olduğu için resim tamamlandıktan sonra üstüne her hangi bir şekilde müdahale yapılmaması ( Örneğin: resimin üzerine elle bir temas yapıldığında toz boyanın bozulmaması) için hazır sprey vernik sıkılır.

Bu vernik toz boyanın kağıda yapışmasını sağlayıp, üzerine zar tabakası gibi koruyucu bir zemin oluşturur. İşte bu olaya Fiksatif denir. İngilizce Fix ( sabitlemek) kelimesinden dilimize geçmiştir.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar