Gönderen Konu: Herkese Selamlar  (Okunma sayısı 7524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arif

• Ziyaretçi
Herkese Selamlar
« : Nisan 07, 2022, 05:51:46 »
Öncelikle Merhaba, Ben İstanbul Büyükada dan Arif DALKIRAN, Tren merakım rahmetli dedem den miras, kendisi TCDD Adapazarın'da kara tren makinistiydi, çocukluğumda ziyaretine gittiğimde buharlı trenlerin çıkardığı sesler, mekanik aksamın heybetli hareketleri hep ilgimi çekmişti. Emekli olduktan sonra ahşap çalışmaları yapmaya başladım. Daha doğrusu Yapmak isteyipte yapamadığım şeyleri yapmaya başladım. Buharlı tren modeli yapmakta bunlardan bir tanesiydi. Yaklaşık üç ay önce bir model planı üzerinde çalışmaya başladım. Bu kadar keyifli bir uğraş olabileceği aklıma bile gelmemişti. Şimdilik yazabileceklerim bundan ibaret. Fırsat buldukça sizleri takip edeceğim. Çalışmalarımı kendi internet sitemde de paylaşmaya gayret ediyorum. Forum açısından uygun olursa burada da paylaşırım. Herkese tekrar selamlar. Beni daha yakından tanımak isterseniz arama motoruna adımı soyadımı yazarak çalışmalarıma ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
Ynt: Herkese Selamlar
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2022, 01:34:54 »
Hoş geldin Arif. Buharlı bir lokomotif yapımı muazzam emek gerektiren bir iş. Aklıma Ankara Koç Müzesinde gördüğüm bir ustanın modelleri geldi. Kolay gelsin.

İlk aklıma gelen soru? Hangi ölçek var mı aklında?

Selamlar,
Özcan Ertem

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2022, 20:22:26 »
Arif kardeşim , aramıza hoş geldin , yaptıklarını paylaşırsan memnun oluruz. Bu arada Facebook da da MTK sayfası var , oraya da üye olabilirsin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Arif

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 09, 2022, 21:33:04 »
Hoşbulduk, G ölçek 45 mm ray ara mesafesi, bir kısım çalışma fotoğraflarını paylaştım.http://modeltrenciler.com kolay gelsin selamlar/foto/arif
Hoş geldin Arif. Buharlı bir lokomotif yapımı muazzam emek gerektiren bir iş. Aklıma Ankara Koç Müzesinde gördüğüm bir ustanın modelleri geldi. Kolay gelsin.

İlk aklıma gelen soru? Hangi ölçek var mı aklında?

Selamlar,
Özcan Ertem

Arif

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2022, 21:35:31 »
Hoşbulduk, bir kısım fotoğraflar paylaştım. fotoğraflar bölümünde. Selamlar
Arif kardeşim , aramıza hoş geldin , yaptıklarını paylaşırsan memnun oluruz. Bu arada Facebook da da MTK sayfası var , oraya da üye olabilirsin.