Gönderen Konu: Cenevreden  (Okunma sayısı 8676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Cenevreden
« : Eylül 29, 2012, 03:01:16 »
Değerli Modeltrenciler,

Hanımın konferansı nedeniyle, peşine takılarak birkaç günlüğüne Cenevreye gittim. Çok kısa bir zaman sürecine sığdırabildiklerimi sizinle paylaşıyorum.

Öncelikle Cenevrede olan altı modeltren dükkanından ancak beşini gezebildim, sırayla veriyorum.

Expertrains,

Çok ufak. Tren ve model araba var. HO, HOm ve N ölçek. Marklin ağırlıklı.

Mollard Jouets,

Tren ve RC model. HO ve N. Marklin ve Trix ağırlıklı. Dikkate değer bir dükkan.

H Zwicky Au Vieux Paris,

En enteresan dükkan, korkunç bir küf kokusu toz, karmaşık bir yığın eşya. En az yirmi yıllık malzeme var. Sahibine bir şey sormayın. Arar, bulursanız alırsınız. Oda öyle diyor, ara bul al. Bana sorma, bilmiyorum. Bu dükkanda en az bir gün geçirebilirsiniz.

Jorg Boller,

Ufak ama en ciddi dükkan. HO, HOm, N. Marklin, Trix, LS Models, Roco ve Bemo ağırlıklı. İstediğiniz herşeyi temin ediyorlar. Ben alışverişlerimi buradan yaptım.

Reve De Gosse,

Biraz dışarıda, Cenevrenin eski ve korunmuş bir turistik mahallesinde. Gittiğimde kapalıydı.

İsviçreye gideceklerin bilmesi gereken en önemli iki Fransızca kelime, Lundi-Pazartesi ve Ferme-Kapalı. Pazartesi bu memlekette Restoranlar bilem kapalı. Tax Free alışveriş yapacaksanız Fatura tutarı min. 300 CHF olmak zorunda ve alabileceğiniz iade %5....

Birazda gerçek trenlere bakalım,

Cenevrenin Garı, Gar de Cornavin, benim şansıma nereye gitsem istasyonlar restorasyonda oluyor. Buradada öyle,

8. Peron Fransaya giden trenlere ait. Zaten Cenevre Fransaya bitişik. İsviçre Schengen anlaşmasına dahil ama AB ye dahil olmadığı için bu peron gümrüklü bölge, ancak uzaktan çekebildim.

Eh birazda Cenevre,

Bu resim Dostum Ferdiye,

Biz orman alanlarımızı katlediyoruz, adamların yaptığına bak, Gariban İsviçrede ağaç yokda...

Birleşmiş Milletlerin kurulduğu bina.

Son olarak Hotel Cornavin, hiçbir özelliği yok, ama Tenten Oteli olarak biliniyor, Tentenin bir macerasında kullanılmış. Meraklısına...

Hepsi bu kadar dostlar, dört güne ancak bunları sığdırabildim.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2012, 03:17:11 Gönderen: CAN »

Çevrimdışı kuyumaz

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Ynt: Cenevreden
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2012, 12:11:26 »
Can dostum tadini cikar, Cenevre ozellikle Leman Golu bu mevsim cok guzel olur. Fondu ve saraplarin bizim icinde tadina bakmayi unutma. Selamlar.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2012, 12:15:56 Gönderen: kuyumaz »

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2012, 15:06:13 »
Sevgili Can harika resimler. Emeğine sağlık, teşekkürler. Paylaştığın restoranda Ferdi gibi yurt dışında her zaman değişik, yeni ve yöresel tatlar denemek isteyenler için rehber olmuş.:)

Sevgiler ve selamlar

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2012, 13:03:23 »
cancığım...
tüm kelime hazinemi yazmak isterdim ama imkanım yok..
tek kelimeye sıgdırıp SÜPERSİN demekle yetineyim bari....
dip not: özellikle paris başlıklı SEN ARA BUL AL olan dükkan esprisine yıkldım...
sana ve eşine sevgi ve saygımla....

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2012, 23:07:15 »
  Paylaşımlar için teşekkürler.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2012, 11:10:30 »
Cenevre Fotoğrafları çok güzel. Model Tren dükkanları da çok güzel. Model Tren dükkanlarının içinde olmak istiyor insan
G. ÖZKAN

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2012, 01:09:40 »
Canım abicim , resimler harika , biraz  gözümüz doydu sayende.

Ben de senin gibi Bollerden alışveriş yapmıştım , daha doğrusu elimdeki tek adres oydu onun için , adam çok acımasız , rocoları katalogda yazan fiyatlardan satıyordu , oysa Avrupada her yerde en az % 10 altında satılır.

10 - 15 metrelik sandalye nerde duruyordu acaba ben görmedim , belki de yenidir.

Hoş geldin.....................
İstanbula bekliyoruz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.