Gönderen Konu: Eskişehir Toplantımız  (Okunma sayısı 8423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Eskişehir Toplantımız
« : Kasım 22, 2011, 23:13:07 »
Değerli Modeltrenciler,

Geçtiğimiz haftasonu Eskişehirde klasik toplantılarımızdan birini daha gerçekleştirdik. Öncelikle herzamanki gibi başından sonuna kadar herşeyimizle ilgilenen, bizi ağırlamak için elinden geleni esirgemeyen sevgili dostumuz Kereme, katılımlarıyla bizi mutlu eden başta İlyas hocam olmak üzere tüm Eskişehirli dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Cumartesi sabahı Kadir beyle birlikte YHT ile yola düzüldük. Eskişehire varmamıza az kala dostumuz Ufuk telefonla yola devam edeceğimizi ve birkaç saatliğine Kütahyaya gideceğimizi söyledi. İtiraz ne kelime hemen kabul ettik. Eskişehirde YHT den inip, aynı peronda bekleyen DMU 15000 e transfer olup Kütahya yolunu tuttuk.

Kütahyaya indik, biraz dolaştık, alışveriş yaptık, tabiiki yemek yedik.

Mercimek çorbası, tas kebabı, pilav ve yoğurt. Tas kebabı nefisti.

Akşam beşde tekrar DMU muza binerek Eskişehire döndük.

Akşam, Harun ve Ferdanında katılımı ile güzel bir ocakbaşı yaptık. İlyas hocamında beraberliğinde keyifli bir akşam geçirdik.

Arkadaşlar ben yeni Başkanınız ve sponsorunuz olarak....... (Herhalde Kemale Loko vaat etmiştir. Beni sadece dış ilişkiler koordinatörü yaptı.)

Ertesi gün, sevgili Oruç ve Ersanında gelmesiyle mutat toplantımızı yaptık.

20 Kasım benim doğum günüm. 62 yaşıma basmanın verdiği olgunluk ve ağırbaşlılıkla  ;D pastamına kestim.

İşte böyle dostlar. Beraber olduğumuz herkese sonsuz teşekkürler. Aralık ayında Ankarada daha geniş katılımla tekrar beraber olmak üzere,

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı kuyumaz

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Ynt: Eskişehir Toplantımız
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2011, 00:21:18 »
Bu guzel fotograflar icin Can bey'e tesekkurler. Ancak iki karede gorunen kocaman kare pasta Sevgili Can'in dogum gunu icin Eskisehir' li arkadaslarin surprizi idi. Dogum gunun tekrar kutlu olsun Can dostum.
Tabii bazi arkadaslarin dusmus olan kan pastasinida normal seviyeye gelmesinde -dr tavsiyesi uzerine- buyuk rol oynadi lezzetli pasta.
Sevgiler

Kadir Uyumaz
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2011, 00:24:28 Gönderen: kuyumaz »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: TTK Eskişehir Toplantımız
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2011, 13:23:56 »
TTK , MTK nın yeni adı ( tembel trenciler kulübü )
Toplantı bitti kimse konuyu  yazmadı diye kızıyordum ama Can dostumuz yine yetişmiş neyse.

Pazartesi sabahı , üzerine basınca yere devrilen bir kaldırım taşı yüzünden ayağım burkuldu ve şişti ( neyse kırık yok ) ayağımı uzatarak yattığım için bendeki resimleri bir ara koyacağım .

Yine çok keyifli saatler geçirdik , Kerem yine bizi çok güzel ağırladı , İlyas hoca için söyleyecek kelime bulamıyorum , iş icabı Ankaradaydı ama cumartesi gecesi yemeğimize ve pazar toplantıya katıldı.
Sonradan öğrendim ki pazar sabahı İstanbula Fenerbahçenin maçına gidecekmiş ,Ankaradan İstanbul uçak biletleri ile maç biletlerini yakmış , bir Fenerbahçeli için bu inanılmaz bir fedakarlık , vallahi ne diyeyim bilmiyorum " çok yaşa ve çok tren yürüt saygıdeğer  hocam " diyorum.

Ankaradan gelen Can dostumun da 17. yaş gününü kutladık ve Kadir dostumun dediği gibi tam benim kan pastam düşmüşken , masaya muhteşem ve kocaman bir pasta geldi , sen de çok yaşa Can dostum.
( Allahın takdiri işte ne yapayım herkesin kan şekeri düşer benim kan pastam düşüyor , ve acilen pasta yemem gerekiyor , bu konuda raporum da var , kötü kader işte naaaaparsınız    ;D  )
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2011, 15:54:23 »
Uçak biletleri neyse de bir maç bileti alacaklıyım... Toplantımıza İstanbul ve Ankara'dan katılan tüm dostlara teşekkürler. Ayrıca Kerem'e de bu toplantı öncesi Eskişehir dışında olmam nedeniyle üstlendiği yük için teşekkür etmem gerekiyor... Can Bey'e de yeniden nice 17 yaşlar diliyoruz. Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2011, 20:13:20 »
Is guc kusura bakmayin. Tum Eskisehirli arkadaslara cok tesekkurler. Vaktin nasil gectigini anlamadik. Araya Raybus la Kutahya eklentiside bonus oldu :)

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2011, 22:41:05 »
Sevgili arkadaşlar MTK Eskişehir buluşmamızın güzel anlarını bende sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bizi gardan karşılayıp uğurlayana kadar hep yanımızda olan sevgili kardeşim Kerem e çok çok teşekkürler.Daha sonradan aramıza katılan ankaralı trenci dostlar Can abi,Kadir abi Oruç bey ve Ersan kardeşimede teşekkür ve selamlar.Eskişehirli dostlarımız Değerli İlyas hocam ve Cafer abininde aramıza katılmasıyla tam 16 kiş olduk sanırım.Atlayıpta yazamadığım arkadaşlarımız varsa lütfen kusura bakmasınlar.
Bu benim ilk MTK turnem oldu.İyikide gelmişim diyorum.Sevgili kardeşim Ufuk un esprileri,Ferdi nin haykırmaları hala kulaklarımda.Bu arada maalesef Eskişehir istasyonunun önündeki Br 80 i çekerken üzücü bir olaya rastladım.Yaramaz tekir kedinin fotosunuda ekliyorum.Ben ilk bakışta kendi yavrusunu taşıyor zannettim..
Unutmadan  Ferdinin telekulak fotosunuda beğeniceğinizi umarım..
Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2011, 09:41:00 »

Sevgili Tren sven Dostlar,
   Eskişehir in ayazı sizlerle sıcak bir ortama dönüştü.
   Bu toplantıyı organize eden Kerem e biletlerini yakan İlyas beye ve katılımcı tüm dostlara çok teşekkürler.

Sevgiler.

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2011, 21:29:47 »

Gelen tüm misafirlerimize ve fotoğraf paylaşan herkese çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2011, 21:36:50 »
Resimler için hepinize teşekkürler.
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #9 : Kasım 27, 2011, 18:55:18 »
Eskişehir'de çok güzel 2 gün geçirdik.

Bu toplantıyı tertipleyen Eskişehir'li dostlarımıza çok teşekkür ederiz.

Harun

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Eskişehir Toplantımız son resimler
« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2011, 17:49:54 »
Değerli dostlar , ben de birkaç Eskişehir resmi koyayım.
( günlerdir resim yükleyemiyordum , laptop tan öbür bilgisayara geçtim , yüklendi , resimlerin gecikme sebebi budur.)
Başta Kerem olmak üzere tüm Eskişehirli dostlarımıza bir kez daha teşekkürler.

Sabahın köründe trene binip öğle vakti Eskişehir’e vardık .
Geçen sefer niyetlenip yapamadığımız dizel mototren ile Kütahya turunu Ufuk sayesinde hatırladık ve gittik.
DMU ‘ muz ( diesel motor unit ) Hyundai marka Koreden gelme , motor mırıl mırıl çalışıyor , çok güzel hızlanıp çok kolay duruyor rahat ve temiz.Yola çıkarken İngilizce anons yapması da bir başka değişiklik.

Kütahyadan bir köşe , bu resmi galiba önce Ferdi çekti ben de çok beğendim ve çektim.

Eskişehirden birkaç manzara

Toplantımız yine keyifli başladı , Ersan kardeşimizin kendi yaptığı ve bizler görelim diye getirdiği kocaman tekerleğin resmini çekmemişiz neyse  zaten resimlerini görmüştük ,çıplak gözle görelim diye getirmişti.

Ferdi baba başkanlığını kutluyor.

Veeeee günün en önemli ve en anlamlı zamanı , pasta kesiliyor……………………….

Çok yaşa Can dostum.

Toplantı sonrası yukarıdan Eskişehir istasyona bakış.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2011, 22:06:17 »
selam kardeşlerim..
1- gene mtk posteri.. daha dogrusu afişi yok..
2-beni  hadi haldun abi,seni sedye bile olsa görürürüz demeyenleri kınıyorum
3-kemal omay bey .. ben cockpit diyeceğim.. o resimden ben tırstım yaaaa...
   ( sizde ne derlerdi... kaptan köşkü mü???)
4- izmirli kardeşlerime de bi laf atayım içimde kalmasın.. muhabbet bu tür gezi veya paylaşımlarda olur.
   katılın güzel esprilerinizle..

Çevrimdışı Gökhan AKTAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2011, 10:26:07 »
Merhaba
Haldun abi İnşallah bir dahaki toplantıya bizlerde geleceğiz eskişehir toplantısına katılmayı çok isterdik ama başaramadık :)
bir dahakine umarım bizler de olacağız
:D hem bizlerde muhabbeti severiz (siz birde bizim birlikteyken yaptığımız konuşmaları bilseniz yatarsınız yerlere gülmekten :)

ama herhalde izmir toplantısı biz garı bitirene kadar olmayacak ( zaten biz aramızda herzaman toplanıyoruz izmirli grup olarak )

Toplantımızada herkezi bekleriz .

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2011, 13:04:29 »
İzmirli dostlar , nisan veya mayıs ayında bir İzmir ziyareti ve toplantısı yapmaya niyetimiz var.
Garı bitirseniz de karşısında bir rakı içsek ne güzel olur.