Gönderen Konu: Cararama TIR lar  (Okunma sayısı 4547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
Cararama TIR lar
« : Haziran 04, 2009, 22:26:50 »
Arkadaşlar bende 2 tane Cararama TIR var fakat bunların kutularında 1:87 yazmasına rağmen sanki daha iri gibiler. Uzunluk 19 Genişlik 3 yükseklik 5 cm. Herpa arabaların yanında büyük kalıyorlar sanki ?

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
Ynt: Cararama TIR lar
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2009, 13:10:17 »
Ferdi bey merhaba.tırların ölçüleri gayet normal.geçenlerde arkadaşımın oyuncak mağazasına gittim.orada sizin kullandığınız markada tırlar var.1/50 ölçekte ve 1/87 olmak üzere ölçüleri merak edip. dükkanda sizin vermiş olduğunuz ölçülerle karşılaştırdım.bir birini tutuyor. yani sizin tırla aynı ölçüde.selamlar.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2009, 13:15:47 Gönderen: MEHMET erdoğan »

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2009, 13:31:22 »
Ferdi bey selam

Model arabalarda : Ölçekler aynı olsa bile ebatları genellikle farklıdır

Örneğin 1/87 WV kaplumbağa da Herpa da farklı Sıku da farklı veya cararama da farklı ölçülerdedir

Bildiğim kadar bir standart yok

SYGLR

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2009, 20:25:24 »
Ferdi selam

elimde maalsef Herpa TIR yok. Ama ölçekler aynı olsada bazı modeller orijinallerine çok benziyor, bazıları ise çok kötü oluyor. Özellikle metal olanlar üzerine boyada gelince çok kaba duruyorlar. sebeplerden biri budur diye düşünüyorum.

Ayrıca heljan ın altına herpadan başka markada gitmez ;D

Halil

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2009, 04:12:19 »
AWM ???

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 07, 2009, 21:44:01 »
AWM - ve eskiden Albedo da vardı - Herpanın ya yan kuruluşları idiler yada Herpa tarafından Know how desteği görüyorlardı. Benim bildiğim kadarı ile AWM nin amacı değişik nakliyecilir için maket bazında model yapmaktır. Mesela çok geniş hollanda serileri var. Bu sebepten dolayı genelde daha pahalı oluyorlar. diorama ya koymak için seri üretimdem 15 euro luk bir Herpa yeterlidir. Koleksiyon yapılmadığı sürece 1 tıra 30 euro  veya daha fazla para vermeye gerek yok.

halil

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Ynt: Cararama TIR Lar
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2009, 14:11:28 »
AWM nin ne kadar Herpa dan destek aldigini bilmiyorum, ama Kalite bakimindan farklari var (ROCO nun ürettigi Tirlar gibi). Pahali denemez, ortalama fiyatlari genelde 22€ oluyor (ki Herpadan da zaten özel bi seri vb.(misal Schenker) almaya kalktiginiz zaman ortalama fiyatlari ayni oluyor). Hem AWM den Türk nakliyecelirini bulmakta mümkün (Omsan, Nunner Istanbul, Anadolu,Efes Pilsen, Tuborg, Eteks...). Herpa bu güne kadar (benim bildigim) birtek OTOMARSAN(kirmizi ve mavi) ve Alisan modellerini cikardi..
selamlar
tarik
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...