Gönderen Konu: ESU Ecos Command Station Fiyatı Ne olacak?  (Okunma sayısı 6492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
ESU Ecos Command Station Fiyatı Ne olacak?
« : Ağustos 08, 2007, 00:12:55 »
    Merhaba Harun bey,benim Ecos Command Station  fiatını öğrenmek ve elinizde varmı,hoşçakalın.

mali...

Mehmet Ali selam,

Esu ayın 20 sine kadar kapalı, yaz tatilindeler. Yani yükleme ondan sonra yapılacak.

Ancak çok talep olmadığı için neredeyse sipariş üzerine getireceğiz.

Fiyat konusuna gelince.

Esu'nun resmi Avrupa satış fiyatı 539 EURO.

Bize bundan, çok az bir iskonto yapıyorlar.

Bundan dolayı da açıkçası çok çok az bir kar marjımız var.

Bunun sebebi de şu. Esas ticari amaç Ecos'a değil decoderlerine pazar yaratmak. Onun için bayilerine az bir iskonto yapıp resmi fiyatı da sabitliyorlar ve bayiler ana modülden az kazanıyorlar. Hatta resmi fiyatın altında bile bulunabiliyor. Gerçek şu ki bir bayi 1 Ecosdan kazandığı paradan daha fazlasını 4-5 tane sesli dekoder satınca kazanıyor.

Ama Avrupalı satıcı için bu çok önemli değil. Çünkü oradaki bayiler ithalat yapmıyor, navlun da ödemiyorlar. Fiyatlar Avrupa içinde dükkana teslim veriliyor. Ve dediğim gibi esas parayı da dekoderden kazanıyorlar.

Sonuç olarak biz Ecosları resmi ithalat yapacağımız için bu fiyattan %15-18 arası daha yüksek satmamız gerekiyor.

Bu da aşağı yukarı 1,100 -1,200 YTL arası bir fiyat yapıyor.

Dışarıda 539 EURO hatta daha bile ucuza bulunurken biz niye %15 gibi daha yüksek kalıyoruz bilmeyenler için açıklamak istedim.

Selamlar,

Harun

Burada bitirmiştim ama hadi oldu olacak size alış fiyatımı da göstereyim de tam olsun. İsteyenlere ofisimde orjinalini de gösterebilirim.

Gördüğünüz 354 EU ya + navlun + gümrükleme + hepsinin üstüne de toplandıktan sonra KDV geliyor. bunlar üstüste geldiğinde 500 EU ya yakın bir maliyet oluşuyor.

Eh bu kadar özel bilgiyi de başka kimse vermez herhalde.

« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2007, 00:20:38 Gönderen: Harun Yamanlar »

mali87

• Ziyaretçi
Ynt: ESU Ecos Command Station Fiyatı Ne olacak?
« Yanıtla #1 : Ağustos 08, 2007, 11:47:58 »
     Harun bey çok teşekkürler verdiginiz bilgiler çok açıklayıcı oldu.Bana göre özel istek olursa getirtmeniz daha mantıklı olacak.Sevgi ve saygılarıma,hoşçakalın.

mali...