Gönderen Konu: 28 Şubat Çarşamba günü NTV TV'den geliyorlar + Taşınıyoruz.  (Okunma sayısı 11688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SERHATPA

• Ziyaretçi
Cumhuriyetin ilk yıllarındaki meşhur bir cümle vardır. " Yurdumun dört bir yanını ördük demir ağlarla ". Bugünden itibaren Tv programıyla, bizimde bugün " Yurdumun dört bir yanına ulaştık modeltrenciler.com ailesi olarak" diyebileceğimiz bir sözümüz var. Bundan sonra yolumuz açık, bu kadar kısa bir sürede, Harun Beyin dediği gibi "büyük ses" getirdik.Emeği geçen herkese, ama herkese çok çok teşekkürler.Özellikle İstanbul ekibinin büyük özverisiyle ortaya çıkarılan Modeltrenciler. com sergisine katkısı olan herkese. Şimdi sırada İzmir ekibimiz var. Onlarında büyük ses getireceği aşikar,Allah biyellerimize zaval vermesin. İstimimiz bol, yolumuz açık olsun.

Serhat

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
Tv programı sitede patlamaya yol açtı.118  kişi online eminim bu sayı artıcaktır.Tahminimden uzun sürdü, haberlerin içinde en uzun zamanlısıydı herhal.Herkesin ilgisini çektiğini umuyorum.

Alper

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
abi ekranda herkes çok iyiydi. emeklerini bu yollada harcıyan herkese saygılarımı sunuyorum.

enver

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
sayın abilerim ben çekim yaptım ama profesyonel değil teknik imkanlardan dolayı tvden çekebildim. onuda youtuba ekleyemedim. ama harun abiye yolladım o ayarlamaya açlışacaktı. inş. yapabilir.
Uğu®

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
vhs kasetleri ben vhsye çekebilirm. elim de ufakda olsa bir stüdyom var. bir aksilik olmazsa pazar günü tepede olucam. harun abiye kaseti bırakırsanız ben ordan alıp halledebilririm.

enver

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Erkut bey,

Bu arada bay Roco ile sohbet yapılırken masa üzerinde bir Fleischmann ürünün durması da sanırım ilginç bir ayrıntı olmuş.

Yarın ne olacağını ben de merak ediyorum, çünkü sevgili Özgür'ün ısrarlı taleplerine rağmen iş çalışmalarım nedeniyle mekanı önceden göremedim. Bu gece beni uyku tutmaz artık...

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
nedim abiyle birlikte saat 10 nöbetini tamamlayıp döndük. akşama kadar güzel bir yoğunluk vardı. bugün model trencilik ile  ciddi ilgilenenler oldu bunlardan bazıları siteye üye olmak için adres alırken bazılarıda diaroma yapımı hakkında bilgi istedi. arka arkaya gelen birkaç kişiyede sitede daha detaylı bilgi bulabileceklerini söyleyerek uğurladım. bugünün ayrı bir havası vardı.
Uğu®

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Özgür,

Uğur youtube da birşeyler yapıyordu ama herhalde yükliyemedi yoksa görürdük.
Ben VHS kasete çektim.Ama bunu nasıl yükliyeceğiz hiç bir malumatım yok.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Erkut

Abi selam,

Gündüz de dedim ya lütfen bana getir ben onu digital ortama aktarıp utuba yüklerim.

Harun

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Erkut bey, sanırım Roco kutudan kazandığını detaylara aktarıyor. Kutu deyip de geçmemek lazım, bildiğimiz gibi işçiliğin çok pahalı olduğu Avrupa'da bir kutudaki küçük farklar dahi önemli maliyet artışına neden olabiliyor.

Selamlar,
Kamil

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Demek sipariş miktarını düşürmüşler.Rahmi KOÇ müzesi yaklaşık 1 yıl kadar önce şu an sergiledikleri 55022 nin modelini yaptırmayı düşünüp Roco ya teklif sunmuştu.600 adet minimum denilince doğal olarak suya düşmüştü....
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Erkut bey, 750000 dolar ise, 500 adette loko başına 1500 dolar düşüyor. Bir loko fiyatı 1500 altında olacagı icin hala maliyeti kurtarmıyor olması gerekir. Uzun vadede satacağını hesaplayıp baştan riske giriyor olmalılar.

Kamil   

abdusta

• Ziyaretçi
erkut bey,kamil bey

iş adamı kimliğimla olaya el koyayım..750bin euro veya usd yeni loko yapımı için çok ama çok fazla bir rakam içinde başka etkenler
olmalı argeden cok sanki isim hakkı gibi diyecegim ama buda imkansız bence dogru rakam 75ooo olmalı hatta dahada altında buna 500 tanenin imalatıda dahil..750 bin euroya siz bir fabrika acarsınız Türkiye gibi bir yerde hatta en kıytırık avrupa ülkesinde dahi fabrika açarsınız..bu paranın yarısıyla ben bir türk markası lokomotif üretecek bir fabrika kurar hatta ray ve vagonda üretirim

tabiki bunlar bir öngörü mesleğim icabı benim ticari kazancım denizdendir
ve bu tür profesyonel işleri Harun bey gibi ilgililere havale ediyorum

not:kamil bey bu arada bolum 2 resimleri yuklemediniz

saygılar a.usta

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Abdurrahman bey, ikinci bölüm aynı mesajın içindedir.

Saygılar,
Kamil.