Gönderen Konu: kurgu alanım için yardım ve önerilerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 5892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
Evet. yer tamamlanmak üzere. sıra geldi hatları yerleştirmeye. biraz bilgi vereyim. bu işi için bahçeye 7.20 x 6.00 ebatlarında kapalı bir alan yapıldı. çatısı kaplanıyor. yer 42 m2 ve ben bu alanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. bunun içinde görüşlerinize ihtiyacım var. kurgu modüler olacağından değişik şekiller verilebilir. ben aşağıdaki gibi yapmak istiyorum ama hatları yerleştirmede zorluk çekiyorum.Wintrack programıda bulamadım buralarda. hatları ne şekilde yapabilirim.istasyonu ortaya kurmak istiyorum. bir daha böyle bir alana sahip olamam  oyüzden yapacağım dioramanın ve hatların güzel olmasını istiyorum.saygılarımla.

mali87

• Ziyaretçi
Ynt: kurgu alanım için yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2007, 23:05:35 »
   Ömer bey projeniz güzel ama bence çok hızlı gidiyorsun Erkut abide yazmıştı sana çabuk bıkarsın bence küçük çaplı başlasan iyi olur diye düşünüyorum.Benimki sadece fikir heyacanını anlıyorum ama kırmak istemem.hoşçakal.

mali...

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2007, 00:13:52 »
mehmetali beyciğim araştırma aşamasındayım .tabiki daha çok erken .sizin fikirlerinize çok ihtiyacım var. yeri hazırlıyorum.uygulamaya geçmem için daha çok ekmek yemem lazım :)

Çevrimdışı Haksan

• Bülent Uzunkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANTALYA
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2007, 00:56:01 »
Ömer bey kurgunu nasıl şekillendirirsin bilmiyorum ama fikir olması amacıyla bir kaç kurgu örneği ekte gönderiyorum.İncelemende fayda olur sanırım.Selamlar

Bülent

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2007, 19:50:04 »
Özgür bey geçmiş olsun. acelesi yok işlerinizi halledin döndüğünüzde rahat rahat bakarız. ayrıca çok teşekkür ederim Wintrack programı çok faydalı olacak.tekrar geçmiş olsun. saygılar.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ö
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2007, 20:23:16 »
Sevgili Özgür, umarım ciddi birşeyi yoktur.

Sevgiler,
Kamil

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2007, 20:53:16 »
en kısa zmanda babanız ıyılesır ınsallah ozgur bey
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2007, 21:02:15 »
özgür bey

gecmiş olsun babanızın en kısa zamanda sagılıgına kavusması dilegimizle

saygılar a.usta

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #8 : Şubat 16, 2007, 21:44:48 »
 Özgür cüğüm babana sağlık ve şifalar dılerim, geçmiş olsun.
 Ömer ciğim sana da zevkli uğraşılar için geniş(42m2) zaman ve olanaklar.
                                      cafer

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2007, 18:37:46 »
Özgür haklısın,

Ömer bey, tek katlı mı yoksa çift katlı gölge istasyonlu bir kurgu mu düşünüyorsunuz? Alana bakılırsa tek kat yeterli olacak gibi görünüyor. Eğer çift kat yaparsanız yaklaşık iki kat ray gerekecektir.

Kamil

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 17, 2007, 20:04:42 »
gölge istasyona gerek duymuyorum kamil bey tek katlı kalsın istiyorum.yer müsait sizin dediğiniz gibi.kurguyu şekillendirmek problem olan.çünki daha önce hiç denemem olmadı.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 17, 2007, 22:30:21 »
erkut abi evet yer olarak avantajım büyük bende bu avantajı siz ustalardan alacağım öneriler ile en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum.rayların döşeneceği şekilleri hatları belirlemek için değişik çalışmalar yapmaktayım sıkıntım şu ortadaki alanda dönüşler biraz set gibi bu yüzden buralarda köprümü kullansam fikri geldi aklıma değişik şekillerde deniyorum.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Şubat 18, 2007, 13:48:51 »
erkut abi senin yayınlamış olduğun ( aşağıda linki veriyorum ) konuda benim kurguya benzer bir plan buldum.bunu bi inceliyim diyorum http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=530.0

emredidar

• Ziyaretçi
3 adet diaroma bir masada!!!!!!!!
« Yanıtla #13 : Mart 15, 2007, 19:11:44 »
Bi modelci abim söylemişti, "aşama aşama git" diye. "Önce beyninizde tasarlayın; sonra kağıda dökün ve deneyin; oluyor mu" demişti. Ben de 3 adet tahta aldım. 3 ünde de birbirinden bağımsız tren hatları oluşturdum. 3 tahtayı birbirine vidaladım. Sonra dağlar, tepeler, istasyonlar...!

Yani üç adet diaroma oldu... Ama masaları birleştirince 1 masada.