Gönderen Konu: H0 ölçekli yük örnekleri....  (Okunma sayısı 27801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: H0 ölçekli yük örnekleri....
« Yanıtla #60 : Haziran 29, 2014, 11:43:11 »
Tam şu mermerin tabakalar halinde kesilip ahşap tabla üzerinde birleştirilmiş yükü yok mu diyecektim ki bu yenileri gördüm :P  :P Bizdeki ürünler hakikaten dışardakilerden daha iyi. Hazır dikim ile Haute Couture farkı gibi. Ellerinize sağlık, hepsi muhteşem olmuş.
Ad Astra Per Aspera

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #61 : Temmuz 01, 2014, 17:14:55 »
Maalesef mermerleri tabakalar olarak kesemedim... :-[ :-[

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #62 : Temmuz 01, 2014, 17:23:07 »
Çanlı bir çalışma... ;)

:D
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2014, 17:27:36 Gönderen: utkan »

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #63 : Temmuz 01, 2014, 17:30:39 »

bunlar ''Haute Couture''..... :D

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #64 : Temmuz 12, 2014, 01:19:28 »
Bugün Proses'den nefis malzemeler ve de çok özel hediyeler aldım... ;D ;D ;D

m.utkan

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #65 : Temmuz 12, 2014, 12:38:34 »

Dayı Başı elleriyle hazırlamış..... :D

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #66 : Temmuz 12, 2014, 21:16:09 »
Bakalım bu fazlalıklardan ne yükler yapacaksın birader.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #67 : Temmuz 14, 2014, 18:37:16 »
Bakalım bu fazlalıklardan ne yükler yapacaksın birader.

Kemalcim bunlar bir önceki partiden... ;)

Çevrimdışı huseyinozsut

• Forum Üyesi
« Yanıtla #68 : Eylül 08, 2014, 11:49:37 »
Büyük bir merakla her sayfayı inceledim. Çok tebrik ederim. Benim hayal edip edip asla elle yapamayacağım incelikte ve görsellikte olmuş herşey.

Mermer konusunda bir paylaşım yapmak isterim:
- Küçük plakalarda damarsız, kaliteli mermer 1cm kalınlıkta kesilebilir. Daha ince kesmek gene zor. Köşelerden çatlama-kırılma yapması çok olasıdır.

- Sinterflex diye bir malzeme vardır. Metrekaresi 300TL civarında olmakla birlikte, 3mm kalınlıkta mermer, granit vs. elde etmenizi sağlar. Yaptıkları özel makinelerle taşları incecik kesip, kendi sistemleri ile arkasını kaplayıp kullanmaktır. Bu ürün grubunda seramikten, mermerden, granitten imal edilmiş 3mm kalınlıkta paneller bulabilirsiniz (Sinterflex seramik mesela). Bu malzeme inceliği sebebi ile esnektir. Büyük ebatta esnemelerden ötürü taş kaplı yüzeyde kılcal çatlar ve kırıklar oluşur (malumunuz, taş esnemeyi sevmez). Ancak HO ölçekte kesilecek ebatlarda esneme olmayacağından çatlama olmayacaktır. Böylece üst üste yerleştirilmiş plakalar imajı oluşturulabilir. Kim sinterflex veya çin muadillerini 1m2 alıp, küçük parçalara ayıracak bilmiyorum; ama yapılabilir.  :)

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #69 : Eylül 08, 2014, 15:08:41 »
Büyük bir merakla her sayfayı inceledim. Çok tebrik ederim. Benim hayal edip edip asla elle yapamayacağım incelikte ve görsellikte olmuş herşey.

Mermer konusunda bir paylaşım yapmak isterim:
- Küçük plakalarda damarsız, kaliteli mermer 1cm kalınlıkta kesilebilir. Daha ince kesmek gene zor. Köşelerden çatlama-kırılma yapması çok olasıdır.

- Sinterflex diye bir malzeme vardır. Metrekaresi 300TL civarında olmakla birlikte, 3mm kalınlıkta mermer, granit vs. elde etmenizi sağlar. Yaptıkları özel makinelerle taşları incecik kesip, kendi sistemleri ile arkasını kaplayıp kullanmaktır. Bu ürün grubunda seramikten, mermerden, granitten imal edilmiş 3mm kalınlıkta paneller bulabilirsiniz (Sinterflex seramik mesela). Bu malzeme inceliği sebebi ile esnektir. Büyük ebatta esnemelerden ötürü taş kaplı yüzeyde kılcal çatlar ve kırıklar oluşur (malumunuz, taş esnemeyi sevmez). Ancak HO ölçekte kesilecek ebatlarda esneme olmayacağından çatlama olmayacaktır. Böylece üst üste yerleştirilmiş plakalar imajı oluşturulabilir. Kim sinterflex veya çin muadillerini 1m2 alıp, küçük parçalara ayıracak bilmiyorum; ama yapılabilir.  :)

Yapacak olana şimdiden kolaylıklar... ;) İlgi için teşekkürler.... :)