Gönderen Konu: Lima 1043'ten E 52510'a  (Okunma sayısı 10460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Lima 1043'ten E 52510'a
« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2007, 15:07:11 »
Evet.Iskattan öteye geçmiş doğru.Yangın falan geçirdi herhalde.Bende de taşınma sırasında hasar görmüş çok Roco vagon var.Bir tane sarnıç vagonu sadece sarnıcı ve şasisi ile kaldı.Ne tekerleri ne tamponu başka hiçbirşey kalmadı.Bende bizim Uşak depoda karaya çıkarılan ıskat sarnıç vagonu gibi kullanmayıu düşünüyorum.Bari işe yarar fuel-oil dağıtır.Ama bu 1043 ün pek işe yarayacağınıda sanmıyorum.Ortada kalırsa şarapçı,tinerci yuvasından başka ne olur acaba?  ;)
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Şubat 12, 2007, 15:13:28 »
SEVGILI GURCAN DOSTUM,
uzulmemek elde degıl tabıkı.. ama bana gore cope atma.. nıye dıyecek ısen soylekı bır dusun yapacagın dıoramada loko depoların yanında bır ray uzerınde sankı yangından cıkmıs veya bır kazadan sonra loko depoya tamıre gelmıs sahnesı hıc fena olmaz sankı yanına bır ıkıde fıgur sokum calısması yapıyormus gıbı.. nedersın..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #22 : Şubat 12, 2007, 15:44:19 »
Cem bey bu hale geldikten sonra bana,(yanılmıyorsam Adana'da) ıskata ayrılmış Schienenbus'ları hatırlattı  :D galiba onlarda öyle bir yuva...

Nedim Abi aynen dediğiniz gibi bir işe yarayabilir,hayalet lokomtif diyebiliriz mesela :D abi mümkünse kuzenin elinde kazmalı,balyozlu 1:87 figürünü koysam,arka planada elinde sopa ile ben,oda 1:87 tabi,,pek güzel olur  :D

Bu arada 1043'ün altı sağlam,motoru falan problemsiz çalışıyor,eğer ihtiyacı olan varsa,hemen gönderirim..kesinlikle maddi bir durum söz konusu değildir,lokhaus'u olupta BoBo bir şaseye ihtiyaç duyan birine gitmesi beni çok memnun edecektir..

saygılarımla
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Şubat 12, 2007, 17:52:59 »
Gürcan bey, üzüldüm. Bir sonraki çalışmaya fren hidroliği kullanalım derim. Benim Lima'da gayet iyi sonuç vermişti.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #24 : Şubat 13, 2007, 00:09:33 »
Kamil Bey sağolun,bende hala buğulu gözlerle bakıyorum ona,asıl beni sarsan olay Teoman abinin tekniğinin faydalı sonuçlar verip,sonrasında bu olayın yaşanması :-[

Gerçi kazaya neden olan alkol,metil,yani boyayı asıl çıkardığım saf alkol değil,keşke o olsaydı sorun olmazdı..Ama metil öyle bir şey ki,en fazla içinde 3-4 dk durmuştu,hemen canına okuyuvermiş kasanın..Erittiğini geçtim,üstelik sıcaktı dokunduğumda :o

Marklin'im hayırlısıyla gelirse,dediğiniz gibi ya hidrolik yağı veya çıkarırsa saf alkolle,maximum ihtimam çerçevesinde çalışmayı düşünüyorum..hadi hayırlısı :D
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.