Gönderen Konu: modeltrenciler klubu  (Okunma sayısı 8096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdusta

• Ziyaretçi
modeltrenciler klubu
« : Ocak 19, 2007, 21:52:42 »

ANKET: unvanımız ne olmalıdır?

Her ne kadar Harun bey adres nedeniyle icinde Istanbul kelimesi geçiyor diye açıklama yapsada ben çok geç kalınmadan bun a cevap vermeliyiz diye düşünmekteyim.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2007, 22:07:09 Gönderen: abdusta »

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Ynt: modeltrenciler klubu
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2007, 22:12:35 »
bence turkıye olmalı klubun adı zaten tum turkıyeden uyelerı var klubun kı boyle bır seyde ıl cekıssmesı yapmak bence abes kacar

Türkiye Model Trenciler Klubü

TMTK Olur kısaltmamızda
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2007, 22:35:53 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2007, 22:18:26 »
Abdurrahman bey selam,

Önce bir açıklama yapayım.

Bildiğiniz gibi bu işi Proses'in çatısı altında yapmaya, tartıştığımız çeşitli nedenler, avantajlar, dezavantajlar yüzünden birlikte karar verdik.  En iyi ve en problemsiz çözümün bu olduğuna karar verdik.

Öncelikle bu konudaki iyi niyetime ve çabama, arkasında bir art niyet aramadan karşılık veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Şu anda bu oluşum, resmi olarak Proses Elektronik Ltd. Şti. nin bir hizmeti ve bu oluşum içinde artık bir yönetim kurulu, başkanlık gibi birimler olmasa da tamamen üyelerin istekleri doğrultusunda hareket edecek. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Türkiye konusuna gelince.

Dernekler kanununa tabii olsaydık Türkiye ismini zaten oluşum içinde kullanamıyorduk.

Ancak şu durumda kullanabilir miyiz bilemiyorum. Bunu da hukuki olarak sormamız lazım.

Belki Uygur bey yardımcı olabilir.

Selamlar,

Harun

onkuyumcu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2007, 22:27:44 »
 Bence sadece MODEL TRENCİLER konulması daha uygundur.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2007, 22:31:37 »
kulüplerin bulundukları il çerçevesinde adlandırıldıklarını zannediyorum vakif dernek v.s gibi yönetim şekilleri bakanlıklarca belirlenen kuruluşlar TÜRKİYE ismini alabilir ama bununla ilgili bir genelge olması lazım.meslek icabı :) bir bakayım ben acele etmesek iyi olur.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2007, 22:31:47 »
Abdurrahman abi sen zaten Harun abinin yanında daha fazla bulunma imkanına sahipsin.(Yani ben gibi mesafe problemin yok).Biliyorsun bu kadar kıt kanaat kaynaklarla neler yapmaya çalışıyor.Ben o yüzden dernek ve formalitelerityle muhatap olmayacak (veya minimum düzeyde bulunacak) oluşumlar içerisinde olmasını isterim.Zaten birşeyleri sıfırdan yeni yapmaya başlarken gereksiz gürültülerle başı ağrımasın.Herhalde en iyi hukukçu arkadaşlar yardımcı olur. (Malum.... o rayları Ankaraya doğru yönlendirip,döşeyerek özellikle ben ve Okan gibi rococular K tipi vagonların üzerine minitanksları yerleştirmek ve Çankaya köşküne yönlendirmek suretiyle Devlet bütünlüğüne ciddi zararlar verilebilir)

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 19, 2007, 22:38:26 »
Harun bey,
ne yazıkkı haklısınız ben atladım..Türkiye ismini klubun önüne koyma imkanımız yok..
hukukculara danısmaya gerek yok..bir tek şartla koyabiliriz..ileride federasyon olupda Türkiyeyi model yarışmasında
uluslararası temsil etme hakkını elde ettigimizde..
Bu nedenle il kelimesinin kalkması ve "Model trenciler klubu" denmesi

saygılar a.usta

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #7 : Ocak 19, 2007, 22:43:02 »
Abdurrahman bey,

İstanbul kullanmakta sakınca yok.

Selamlar,

Harun

uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2007, 11:31:41 »
 Abdurrahman beyin  ünvanımız ne olmalı başlığı ile açtığı anketle ilgili olarak;bilindiği üzere halihazırdaki yapılanmamız dernek değildir.Kulüp şu anda Proses'in çatısı altında, Harun bey'inde dediği gibi firmasının bir hizmetidir.Dolayısıyla Dernekler Kanununa tabi değildir.Ancak aynı kanunun 28. maddesinde sözü edilen Türk,Türkiye,Milli,Atatürk vb kelimelerin ancak İçişleri Bakanlığı'nın müsaadesiyle kullanılabileceği hükmü karşısında,hernekadar dernek değilsekte bu kelimeleri kullanmaktan kaçınmamız kanısındayım.İstanbul'u kullanmakta ise bir sakınca görmüyorum.Saygılarla.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2007, 11:42:44 »
Uygur beyin görüşlerine aynen katılıyorum.
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #10 : Ocak 23, 2007, 20:33:38 »
Erkut Abi,
Beni yanlış anlama, ben zaten İstanbul'da kurulacak bir kulübün isminin İstanbul olması gerektiğini savunuyorum. Türkiye olmasını değil!
Türkiye ismi belki bütün il-bölge-semt kulüplerini toplayan bir federasyonunun adında geçmelidir. Allah bize o günleri de gösterecek mi?  ;D

Özgürcüm,

Bazıları "niye İstanbul ben orada değilim ki", bazıları "Proses olmasın, Türkiye olsun", bazıları "Türkiye de olmasın" diyor. Yani herkesin gönlünde başka bir şey yatıyor. Benim ve bazı arkadaşların gönlünde ise ne olursa olsun ama "birşey" olsun yatıyor. Bazıları da "benim dışımda ya hiçbir şey olmasa da olur" havasında.

Bizde bu çekişme varken, daha 3-5 kişi bir araya zor gelirken Allah da bize muhtemelen "hiç işim olmaz" diyordur.

Harun

jedi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 24, 2007, 14:25:52 »
bence bu konunun oylanması bile saçma...

bu yüzden demiştim "nihai kararın bir kişiden çıkması daha doğru olur" diye... istanbul olmuş, Türkiye olmuş ne farkeder ki!!! komplekslerimizi yenelim, kendimiz olalım...

Melih

jedi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2007, 15:26:25 »
doğru okumuşsun.. kompleks...

jedi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2007, 16:15:57 »
havasındandır herhalde... su pek yok oralarda...

NEDİM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ocak 24, 2007, 19:12:05 »
sevgılı dostlarım hobıdaslarım,
ne olur ıkılı tartısmalara olmadık konular yuzunden gırmeyelim derim ben. hepımızın gonul verdıgı model trenler degılmı.. modelcılık degılmı.. bu model trencılık ve modelcılık sevdası ıle dostlukların olusması fıkır alısverıslerı degılmı.. bır aralar marka tartısmaları vardı.. cok uzuntu duymakta ıdım yazılanları okudugumda.. sımdı de sehır ler tartısmasımı.. ne olur cok rıca edıyorum.. ne fark eder. netıcede gonullerımız aynı yonde.. benım ıcın ıster ankara lı ıster ıstanbul lu ıster alanya lı ıster se ızmır lı olun hıcbır sey degısmıyor. benım sızın dostluklarınıza bılgılerınıze ıhtıyacım var.. gereksız polımıklerınıze degıl bunu ıctenlık ıle soyluyorum. model trencılıge bır baska bakıs acımıda soyle dıle getıreyım kurulan kulup adı 'proses model trencıler kulubu' ınanın benı bastakı proses adı hıc ama hıc rahatsız etmıyor.. ılerıde bakarsınız oyle bır kenetlenme olurkı bunun ısmını turkıye adı altında topalarız.. benı en cok rahatsız eden bırbırımıze karsı gereksız tavırlarımız..
sımdı ben bunları yazdım dıye oncekı sıte de oldugu gıbı serı katıl, yagcı vede okuyup anlamadan yazı yazan bırı olarak adlendırılsem (bunu soyleyen dostlarıma hıc ama hıcbır kırgınlıgım yok bunu ıctenlık ıle soylemekteyım. sadece gerektıgı ıcın kullandım kendılerınden ozur dılerım) bıle hıc ama hıc umurumda degıl.. benım ve benım gıbı dusunen dostların bırlıktelık ıcmeye sızlerın fıkırlerıne ıctıyacı var... hepınızın sans meleklerı yanınızda olsun.
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 24, 2007, 21:32:15 »
   Selamlar bencede Erkut abinin dediği gibi kapatmak lazım bu konuyu bende aynı fikirdeyim,saygılar.

mali...

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
« Yanıtla #16 : Ocak 28, 2007, 02:23:23 »
Dostlar uzun aradan sonra bütün yazıları okumak zaman aldı ve heyecanlandırdı Üyelik katılımını tamamlamayı öncelik olarak ele alıyorum

bir önerim var TURKEY TRAIN CLUB ısmını verip bolgelere ayırmamız nasıl olur her harf bir bölgeyi temsil etsin Ankara ve çevresi , İzmir ve çevresi vs kısaca bir konfederasyon mantığı ne dersiniz
Sedat COKER / Lima Train

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2007, 02:36:55 »
selamlar . sedat bey . öneriniz çok güzel.yanlız şu varki istanbul haricinde şu anda bütün bölgeler henüz yapılanma aşamasında. sırada izmir var ankara gelicek ve Mehmet Ali bey in gayretleri ile de antalya inanıyorumki sıradaki oluşumlarda tamamlandığında bütün bölgelerin tek bir çatıda toplanmaları söz konusu olacaktır.saygılarımla.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2007, 13:05:51 »
   Sedat fikriniz güzel zaman içerisinde güzel işlerede hep beraber imza atacağımıza innancım sonsuz.Ömer arkadaşımızında yazdığı gibi bir çok il şu anda yeni yeni başlamakta kısmet olursa Antalya olarak bizde birşeyler yapacağımıza inanıyorum.Herşey gölünüzce olsun dostlar hoşçakalın.  ;)

mali.....