Gönderen Konu: Piko Öneri/yardım  (Okunma sayısı 9504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atacan Dirim

• Forum Üyesi
Piko Öneri/yardım
« : Mart 07, 2010, 02:31:54 »
Aşagıdaki link'te yer alan seti alarak bir başlangıç yapmayı düşünüyorum öneri ve fikirlerinizi alabilir miyim şimdiden teşekkürler. Bu arada ürün hakkında detaylı bilgiye hiç biryerde ulaşamadım. mesala hiç bir aydınlatma objesi var mı far vs? daha sonra sesli digital hale dönüşebilir mi?

http://www.hobbytime.com.tr/web/detay.asp?UK=PK57130&ID=13&TID=78&SID=85&MARKA=
Atacan

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Piko Öneri/yardım
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2010, 10:27:00 »
Merhaba,

Bu loko ve vagonların benzerleri bende var. Lokonun detay kalitesi vasatın üzerinde ancak vagonlar daha detaylı ve kaliteli. Lokonun (ER 20) önde ve arkada gidiş yönüne göre yanan üç adet ışığı mevcut, markizin birinde makinist figürü var. DCC ready olarak geliyor. Vagonların iç detayları mevcut.
Ancak ben bunları set olarak almadığım için kesin birşey söyleyemiyorum. Setin Piko linki aşağıda,

http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=3&parent_id=2&child_id=0&id=57130

Selamlar,

Can

Çevrimdışı Atacan Dirim

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2010, 23:54:45 »
Can bey öncelikle fikir verdiginiz için çok teşekkür ederim. detay konusunda size katılıyorum. ama ekonomik bir başlangıç yapmak için daha iyi bir alternatif bulamadıgımdan ve Sarı renge aşırı düşkün olmamdan bu setin benim için iyi bir başlangıç olacagına kanaat getirdim. ama almadan önce siz değerli ustaların görüş ve önerilerinide ögrenmek istedim.
Atacan

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2010, 03:02:07 »
Tekrar merhaba,

Evet, sarı renge takılı iseniz, başlangıç seti olarak düşünüyorsanız, tamam derim. Bundan daha güzel sarı bir loko bulamazsınız. Ben HobbyTime a çok yakın oturuyorum. İsterseniz gidip seti inceler size daha çok bilgi verebilirim. İleride dijitale geçmeyi düşündüğünüze göre lokonun muhakkak DCC ready olması gerekir, yoksa boşuna almış olacaksınız. Ben sadece kendi düşündüklerimi söyledim, keşke başka arkadaşlarda yorum yapsalardı, size daha fazla yardımcı olabilirdik. Diğer bir konuda ileride kurguyu büyütmek isterseniz Piko rayları başka raylarla adaptasyonda (eğer tecrübeli değilseniz) başınız ağrıyabilir.

Tekrar görüşmek üzere,

selamlar,

Can

Çevrimdışı HAKAN ERDAL

• ESES 2626
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • hakanerdal26@hotmail.com
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2010, 14:29:21 »
EVET  BAŞLANGIÇ SETİ OLARAK GÜZEL LOKO BENDE SADECE TEK LOKO VAR AYRICA DİJİTALE GEÇTİÐİNİZ ZAMAN SESLİ DEKODER TAKTIRMANIZI ÖNERİRİM  BİRAZ PAHALI AMA DEÐER YANİ

Çevrimdışı Atacan Dirim

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mart 08, 2010, 23:20:02 »
Can bey. 6 mart'ta İzmir'de hobbytime açıldı ve açıldıgı gün gidip ben seti inceledim.tabi 10 yaşında bir çocugun oyuncaga baktıgı gözle yani hiç bir profesyonel düşünceye sahip olmadan. lokomotif ve vagon renklerine ray uzunluklarına baktım yalnızca. dcc ready mi degil mi bilmiyorum. daha dogrusu bu terimi hep duyuyordum ama ne oldugunu şimdi sizin mesajınızda algıladım. Satıcıda bu konuda yeni oldugu için sanıyorum bu soruma oda cevap veremeyecektir. bu sorunun cevabını nereden ögrenebiliriz? bu arada ray adaptasyonu sorun olur demişsiniz... Dürüst olmak gerekirse marklin fiyatları açısından erişemeyecegim seviyede oldugu için yalnızca 2ray sistemine sahip modellerle ilgileniyorum favorimde roco şu aralar ama hiç birşey bilmeden başlamak için ekonomik tercih olarak piko'yu seçtim hemde artık görerek alabilecegim uzaklıkta bi yerde. ayrıca hobbytime izmir magazasında kilometrelerce yol yapacak kadar ray ve birçok yedek parça aparat vs var. ve piko'nun raylarının çokta kalitesiz olmadıgını duydum. yani 2ray sisteminde farklı loko'da kullansam piko ray'la devam edebilirim diye düşünüyorum. şimdi aklıma takılan tek soru dcc ready olup olmadıgıdır... degilse almazmıyım bilmiyorum ama almadan önce yinede bilmekte fayda var. gösterdiginiz ilgi için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum
Atacan

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mart 09, 2010, 17:02:32 »

Atacan Bey;

Mağazadan kapalı kutu alacağınızdan dolayı DCC Ready olup olmadığını öğrenmeniz çok kolay bir iş. Kutunun üstünde zaten Dcc Ready diye muhakkak yazar. Bir  diğer konu ise bildiğim kadarı ile artık üretilen lokoların büyük bir kısmı dijital olmasa dahi dijitale hazır olarak üretiliyor. Özellikle Pikonun satışlarına bakarsanız dijital olmayan ürünlerinin tamamına yakını dcc Ready şeklindedir.(Eski üretim olmamak kaydı ile...) Bu sebeple sizin için büyük bir sorun teşkil eden bir durum yok. Ancak ray konusuna gelince farklı markaların rayları aynı ölçek olsa dahi yükselti farklılıklarına sahip olabiliyor. Çözümü imkansız bir konu değil ancak tek bir marka raydan kurguyu oluşturmak hem ray renklerinin uyumu açısından hem de yükselti farkı açısından her zaman daha avantajlı olacaktır.

Saygılar,   Kerem  Türker

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2010, 18:06:26 »
Atacan bey marhaba,

Kerem beyin dediği doğru. Piko da kutu üzerinde DCC ready olduğunu belirten bir etiket var. Aşağıdaki linkte kutunun sol üst tarafındaki kırmızı etiket.http://www.hobbytime.com.tr/web/detay.asp?UK=PK57181&TID=78&SID=85&ID=13&MARKA=

Selamlar,

Can

Çevrimdışı Atacan Dirim

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Mart 09, 2010, 19:57:52 »
Kerem, Can ve  Hakan bey gösterdiginiz ilgiden dolayı sizlere çok teşekkür ederim kısa bi araştırma daha yapıp daha iyi bir model bulamazsam ürünü satın alacagım aldıgımda hem sizi bilgilendirir hemde daha net çekilmiş resimlerini yine bu sayfaya ekler lokomotif hakkında ki görüşlerimi buradan size bildiririm. Tekrar teşekkürler 
Atacan

Çevrimdışı zekizenger

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ağustos 22, 2011, 19:43:58 »
merhaba

Ben ankara dan zeki zenger dün piko 2 digital kumanda seti dün trenler ayrı ayrı çalışıyordu bugün ray motorları nı taktım şimdi 2 tren birden çalışıyor.Yardım eden olursa sevinirim

zeki zenger