Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Deniz Bey, çok güzel görünüyor.
Ellerinize sağlık.

Statik modeller mi, bunlar?

Özcan
2
elinize sağlık Deniz bey. çok güzel görünüyorlar.
3
Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi uzun zamandır Tcdd Anahat Lokomotiflerinin modellerini sanal ortamda oluşturup,  üretmeye çalışıyorum. Bugün sizlerle, sanal 3D modellemesine tam 4 ayımı verdiğim De22000 modelinin gerçeğe dönüşmüş halini paylaşıyorum. Bu model ''s'' ölçek olup, tampondan tampona 282mm'dir. 1/87 model için referanstır. Model malzemesi olarak resin kullanıyorum. Boya uygulamasını, değerli hocam Teoman Kardaşlar'dan öğrendiklerimle yapmaya çalışıyorum.

Fotoğraflar :

Değerli yorumlarını, tavsiyelerinizi bekliyorum. Tüm model trencilere selamlar, sevgiler

ß
4
Hiç bir konuya girmeyen mesajlar... / Ynt: Tahrik lastiği
« Son İleti Gönderen: Aynur&Sermet Kasım 17, 2021, 11:28:56 »
Merhaba Mehmet bey,

bu tür lastikler "traction tyre" diye geçiyor Ankara'da olan HOBBYTIME web sitesinde çeşitleri var.
Bir inceleyin çapı uygun olanı bulursunuz umarım.
linki:
https://www.hobbytime.com.tr/kategori/tren-yedek-parcalari?tp=2

iyi günler.

Sermet Eray
5
Hiç bir konuya girmeyen mesajlar... / Ynt: Tahrik lastiği
« Son İleti Gönderen: sedat nişancı Kasım 17, 2021, 11:22:48 »
  Elektrikçilerin kullandığı ''makaron du galiba ismi''ısıtılınca daralıp saran bir malzeme var. Onunla problemin halledilebileceğine dair yazılar okumuştum belki yararı olur. Kolay gelsin
6
Hiç bir konuya girmeyen mesajlar... / Tahrik lastiği
« Son İleti Gönderen: MEHMET erdoğan Kasım 16, 2021, 16:21:36 »
Değerli arkadaşlar elimde mevcut buharlıların tenderdeki tekerlerdeki lastikler yıprandığından dolayı raylarda sürekli patinaja düşüyor.
bu lastikleri nereden temin edebilirim.kulüp eskisi gibi aktif değil varmı bilmiyorum.bilen varsa yardımcı olabilirmi
7
Hiç bir konuya girmeyen mesajlar... / Ynt: Ray çizim programı arıyorum
« Son İleti Gönderen: Kerem Türker Kasım 14, 2021, 18:30:29 »
Uzun süredir kullanmadım. Dediğiniz şekilde bir güncelleme gelmiş olabilir.
8
« Son İleti Gönderen: cemtatar Kasım 10, 2021, 23:01:38 »
Kerem bey cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım ancak, program yeni bir şey eklemeye izin vermiyor. Sanirim bunu görüp çözmüşler.
9
« Son İleti Gönderen: Kerem Türker Kasım 10, 2021, 20:47:07 »
Aslında tam sürümü kullanamıyorsunuz. Sadece parça sınırını dolaylı yolla kaldırabiliyorsunuz. İnternetten, dizaynı önemli değil, parça sayısı fazlaca bir hazır plan  indirin ve onu programda açın. İndirdiğiniz planın parçalarını silin ve kendi planınızı tasarlayın. Bu şekilde plandaki parça kadar tasarım yapma limitiniz olur.
10
« Son İleti Gönderen: cemtatar Kasım 04, 2021, 21:09:40 »
Herkese merhabalar, Kerem Bey Anyrail 6 yı kurdum, fakat hazır projeyi nerden bulacağımı anlamadım (tam sürüm kullanılabiliyor demişsiniz) yardımcı olabilir misiniz?
Sayfa: [1] 2 3 ... 10