Gönderen Konu: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi  (Okunma sayısı 52200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi
« Yanıtla #40 : Kasım 09, 2007, 03:38:30 »
Arkadaşlar merhaba,

Kapak sayfamızda da belirttiğim gibi geri sayım başladı.

Aşağı yukarı tam 1 ayımız var. Ve bu bir ay hiç de uzun değil. Yani artık çalışmaya,üretmeye başlamamız gerekiyor.

Öncelikle yarın yeri ölçüp size bildireceğim. Ancak şunu biliyoruz. Geçen sene bize verilen alan 2 bölümden oluşuyordu. İlk kısım ki burası aslında daha küçük olan bölümdü 1 ay için bize tahsis edilmişti. 2. bölüm ise daha büyüktü ve fotoğraf sergisi olarak kullanılmıştı ve bize 15 gün için tahsis edilmişti.

Bu sefer alanın tamamı tam 1 ay için bize veriliyor ve üstelik fotoğraf sergisi alanındaki fotoğraf panoları (ki bunlar alanı bölüyordu) istediğimi gibi kaldırılacak veya alanın arka tarafına konabilecek. Yani 6-7 m genişlikte ve hatırladığım kadarı ile 18-20m uzunlukta bir alan tamamen bizim istediğimiz şekilde kullanılabilecek.

En az 100 m2 kadar bir yer oluyor. Yarın tam ölçüleri alıp vereceğim.

Şimdi aklımda birşeyler var onları paylaşayım.

-Öncelikle eski kurgumuzu kullanacağız. Bunun yanına bir ilave yapıp o bölümü ham masa olarak getirip, günler içinde büyütebiliriz. Yani bir workshop çalışması olabilir.

-Bu kurgunun dışında başka ufak kurgular da koyabiliriz.

-Resim sergisi kısmını daha farklı düşünebiliriz. Panoları, alanı bölmesinler diye ortaya değil daha arka tarafa koyup resimleri bu şekilde sergileyebiliriz. Ve bu sene gerçek tren resimlerinin yanınsıra güzel diaroma resimlerini de koyabiliriz. Mesela Derya beyin kurgusundaki resimler bildiğiniz gibi çok güzel. "Derya Ferendeci Kurgu Resimleri" deyip bu resimleri izni olursa sergileyebiliriz.

-Almanya'da Loxx kurgusunn olduğu alışveriş merkezinde giriş katında küçük bir diaroma sergileniyordu. Resmi aşağıda. bu kurgunun etrafındaki ahşap çiti görüyorsunuz. Biz bütün alanı böyle kaplayabiliriz. Bana çok sempatik geldi. Maliyeti ne olur, Tepe Nautilus karşılar mı soracağım.

-Her ne kadar bu iş için bir bedel ödemesek ve satış yapma iznimiz olsa da, geçen seneden biliyorum, bu aktivite oldukça masraflı oluyor. Geçen gün Melih'le (jedi) bir takvim, ajanda üzerinde konuşmuş ve bunu orada satma fikri üzerinde durmuştuk. Olur mu bilemiyorum ama düşünebiliriz. Hem bazı masrafları karşılar hem de tanıtımımızı arttırabiliriz. Diğer konulardaki yazılarınızdan samimi olarak maddi açıdan da destek de olmak isteyenlerinizi olduğunu biliyorum. Ama bu bana benim bu işten para kazanmam sebebi ile çok sıcak gelmiyor. Ama Model Trenciler Kulübüne ait ucuz birşeyler satmak olabilir. Mesela yemekte verdiğimiz "Model Trenciler Kulübü" anahtarlıkları da olabilir. Her ne kadar Model Trenciler Kulübü "resmi" açıdan Proses'in bir kuruluşu da olsa böyle bir konuda sizlerin onayı olmadan böyle bir şey yapmayı düşünmem. Fikirlerinizi bekliyorum. Bu konu daha fazla geliştirilebilir.

-Geçen sene Tepe Nautilus bize bir plazma monitör ayarlamıştı. Tahmin ediyorum bu sene de ayarlayacaklar. Dolayısı ile hem geçen seneki yayınladığımız videoları, hem de bu sene yeni aldığım videoları yayınlayabiliriz.

-Geçen sene kullandığımız üzerlerinde kilitli plexiglass kutular olan sehpaları bu sene de kullanabileceğiz. Buralarda hem çeşitli lokomotifleri hem de sizlerin çalışmalarını sergileyebileceğiz.

-Bu arada yakında Heljan Crane için de sipariş almaya başlayacağız. Aşağıda videosunu da görebilirsiniz. Bundan da bir tane koymayı düşünüyorum.

[youtube=320,240]_tzsblR16Zg[/youtube]

Tabii sipariş de verseniz fena olmaz.:)

Saat sabaha karşı 04:10 oldu, şimdilik bırakıyorum. (Herhalde yaşlanmaya başladım)

Yarın sizlerin de fikirleriyle devam ederiz.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Kasım 09, 2007, 04:09:57 Gönderen: Harun Yamanlar »

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Kasım 09, 2007, 03:53:42 »
sevgili harun bey dostum,
hayırlısı ile yine bir şekilde bu aktiviteninde altından el birlikteliği ile kalkarız.
mesajda belirttiğiniz üzere
'' bir workshop çalışması olabilir. Bu kurgunun dışında başka ufak kurgular da koyabiliriz. ''
sözlerinizden yola çıkarak üzerinde çalışmakta olduğum kurguyu iki parça olması nedeni ile
getirebilme ve orada ara sırada olsa üzerinde birşeyler yapma şansına sahip olabilirim.
eğer bu teklifim siz ve diğer dostlarım tarafından uygun görülür ise..
ayrıca bildiğim kadarı ile amerikan senkronize buharlılardan istanbul 'da birçok arkadaşımız
aldı. belirli günlerde birkaçını bir araya getirerek orada şahane bir senkronize buhar ve ses
gösterisi yapabiliriz vede bilgisayar ortamında hepimizin yapabileceği tarzdan minik
bir kitapçık oluşturarak model trenciler kulübünü tanıtma adına dağıtabiliriz.
benden şimdilik bu kadar..
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..

Çevrimdışı melto

• meltem çavdar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
    • mimari proje sayfam
« Yanıtla #42 : Kasım 09, 2007, 12:54:20 »
merhabalar benim aklıma yardım edebileceğim bir konu geldi :D

etkinliği duyurusu için kullanılacak afiş tarzı birşey hazırlayabilirim eğer gerekirse ki bence böyle bir afişi gerekli. okullara, kafelere, kalabalıkların kullandığı yerlere asarız. ama afişte neler olması gerekir konusunda yardım etmeniz gerekli bana.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #43 : Kasım 09, 2007, 13:10:52 »
haruncuğum,
bak meltem'den guzel bir fikir geldi.kulak ver bence....
bu yolla,sadece tesdüfen nautulius'a gidenler,haricinde dış duyurumlarla,
gitmeyide sağlamış oluruz bence....
hay fikrinle bin yaşa meltem...
seviyle
haldunabi

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #44 : Kasım 09, 2007, 14:07:35 »
  Harun Bey,anladığım kadarı ile Önümüzdeki ay Tepe nautilus aktivitesi için hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor,Benim katkım ne olur bilemiyorum ama,aktivite açılış tarihi kesin ise ben de Kendi WEB sitemde ve yönetici/üyesi olduğum e-Demiryolu gruplarında duyurularımı yaparım,elimde kendi çektiğim GERÇEK TREN fotoğraflarından bir kaç tanesini gönderebilirim veya benden çekmemi istediğiniz özel fotoğraflar(Eskişehirden sizlerin çekemediği Demiryolu/lokomotif Deposu vb.fotoğrafları çekebilirim)varsa hemen gönderebilirim.Belkide İlyas Hocamla birlikte burada ortak çalışmalar yapabiliriz,Lütfen yapmamız gereken ne varsa bana bildirin elimizden geldiğince katkı yapmaya hazırım.kolaylıklar dilerim,herkese İyi günler.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
ÖNEMLİ! TARİH DEÐİŞİKLİÐİ 2.Tepe Nautilus Aktivitesi
« Yanıtla #45 : Kasım 09, 2007, 17:14:36 »
Arkadaşlar merhaba,

Bazı arkadaşlarımız aktivitenin başlangıç günü olarak Cuma veya Cumartesi olsun istediler.

İlk anda düşünmemiştik ama haklı sebepleri var. Hafta arası başlarsa ertesi gün işe gidileceği, ve kuruluş da neredeyse sabaha kadar sürdüğü için zor olacaktı.

Tepe Nautilus yönetimi ile konuştuk, zaten onlar için de daha iyi bir başlangıç tarihi olan Cumartesi 15 Aralık'ta karar kıldık. Bitiş tarihi ise 15 Ocak olacak.

Yani 14 Aralık Cuma akşamı saat 22:00 den itibaren kurulumu sabaha kadar yapmamız gerekiyor.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi Yerleşim Planını Tartışalım
« Yanıtla #46 : Kasım 18, 2007, 21:07:04 »
Arkadaşlar selam,

2 haftadır Cumartesi gelen arkadaşlarla konuşuyoruz. Herkes büyük bir hevesle birşeyler yapmaya başlamak istiyor. Bu haftadan itibaren başlıyoruz. Yardımlarınızı isteyeceğiz.

İlk olarak ilk aktivitemizdeki yerleşimin bir krokisini gönderiyorum. Sağ taraftaki sergi alanı 15 sonra bizden alınmıştı. Ama bu sefer tamamı 1 ay boyunca bize ait olacak. Sağ taraftaki sergi bölümündeki resim panoları ise istediğimiz gibi kaldırılıp başka türlü yerleştirilebilecek.

Fotoğraflar grafikteki sıraya göredir. Fotoğraflarda görülen üzeri kırmızı grafikle kaplı metal konstrüksiyonlar ve beyaz çalışma masalarını gene kullanabiliriz. Ancak baskılı malzeme bozulduğu için yeniden yapılması gerekecek ya da başka bir sistem düşüneceğiz.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #47 : Kasım 18, 2007, 21:29:40 »
Harun Bey Merhaba
Bu gün ben alanı tekrar gördüm Ön 4 kolondan sağdakinin arka bölümünü vermiyorlarmı?

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #48 : Kasım 18, 2007, 21:58:28 »
İhsan bey,

Geçen seneki yerimizi tekrar çizip düzelttim. O bahsettiğiniz yer geçen sene bize aitti zaten ama oranın şekli üçgen geliyor gibi düşünmüşüm.

Ancak şimdi düşünüyorum haklı da olabilirsiniz. Tahmin ediyorum orayı da tam kare olarak kullanabiliriz. Yarın ben de bir daha bakacağım.

Aslında isterseniz bu hafta bir akşam orada toplanalım, birer kahve içip yerinde konuşalım.

Şimdi elimizdeki bazı malzemeleri boyutlarını görebilmeniz için rastgele koydum, resim panolarını arkaya yerleştirdim.

Nedim bey kendi yarım kalmış diaromasını getirecek orada tamamlanıp bir workshop çalışması olabilir diye düşünüyorum. Çoluk çocuğun eline balats, boya falan verip onlara bitirttiririz. :)

Ayrıca elimizde çok miktarda ürün sergilemek için aşağıdaki kapalı sehpalardan olacak.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #49 : Kasım 18, 2007, 22:12:11 »
Harun bey
Günü siz belirleyin 19.00 dan sonra bana uyar
Şu anda orda bir resim sergisi var kullandıkları panolar çok güzel ve değişik acaba bizde kullanabilirmiyiz?
SYGLR

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #50 : Kasım 18, 2007, 22:22:08 »
Harun bey
Günü siz belirleyin 19.00 dan sonra bana uyar
Şu anda orda bir resim sergisi var kullandıkları panolar çok güzel ve değişik acaba bizde kullanabilirmiyiz?
SYGLR

Evet o panoların tamamını kullanabiliriz.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi Yarın Akşam Buluşalım mı?
« Yanıtla #51 : Kasım 18, 2007, 22:23:59 »
Arkadaşlar,

Yarın akşam (Pazartesi) Tepe Nautilus'da gelebilenlerle buluşup yerinde bir durum değerlendirmesi yapalım mı?

Kimler gelebilir? Akşam yemeğimizi de orada atıştırırız birlikte.

Harun

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Kasım 18, 2007, 23:14:43 »
sevili harun bey dostum,
planlar ve olaylar çok güzel ama fikirleriniz için çok güzel diyemiyeceğim.
ben yapımına devam etmekte olduğum kurgu/diaroma aktivite içiğn getirme
fikrinden vazgeçtimm. ya dostum niye benim kurgu/diaroma mı kadavra gibi
kullanma fikrindesin anlayamadım..
yarın akşam saat 19:30 civarında ben tepe deki aktıvıte konuşmak üzere
gelebilirm. ancak kurgu/diaroma getirme konusunda sizlerin bire bir kadavra
gibi kullanılma meselesi konusunda etrafına tel örgü çekilme sözü ve onayını
aldıktan sonra karar vereceğim..  ;D ;D ;D
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #53 : Kasım 18, 2007, 23:19:40 »
harun bey gelebilirim arzu ederseniz   gel derseniz saat kaçta ve nerde
hasan yaşar mert

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #54 : Kasım 18, 2007, 23:20:37 »
19.30 gibi bende gelirimHaldun bey sizide bekliyorum mesleğiniz icabı fikirlerinize ihtiyaç olacakSYGLR

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #55 : Kasım 18, 2007, 23:28:59 »
inşallah ihsan bey,
araba sorunum olmaz ise geleceğim.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt:19 Kasım Pazartesi (Bugün) Saat 19:30 da Tepe Nutilus'dayız.
« Yanıtla #56 : Kasım 19, 2007, 00:14:48 »
harun bey gelebilirim arzu ederseniz   gel derseniz saat kaçta ve nerde

Hasan bey,

Öyle görünüyor ki 19:30 da buluşuyoruz. Hatta sonrasında da bir yemek yiyelim derim.

İsteyenler el kaldırsın. Kemal bey sen de gel.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #57 : Kasım 19, 2007, 00:23:36 »
Gelmem.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #58 : Kasım 19, 2007, 00:41:49 »
Gelmem.

tahmin etmiştim zaten. peki ektra %10 yapsak?

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #59 : Kasım 19, 2007, 00:45:09 »
nautilius ta yerinizi nasıl bulacağız
hasan yaşar mert