Gönderen Konu: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi  (Okunma sayısı 52202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chief

• Selami ERTUGRUL
  • Forum Üyesi
  • Yer: Afyonkarahisar
  • ihsaniyeistasyon.tr.gg
Ynt: 2.Tepe Nautilus Aktivitesi
« Yanıtla #20 : Ekim 16, 2007, 22:56:16 »
Harun Bey;
Şimdiden hayırlı olsun diyorum. İlk aktivitede daha iyi olmasını arzuladığımız fotoğraf sergisi konusunda, "demiryolu ve tren" fotoğraflarının daha canlı ve özgün olmasını temenni ediyorum. İlkinde biraz Bu konuda Ergin Beyin ve Altan Ataman Beyin değerli, takdire şayan çalışmaları var. Hatta bir öğrenci arkadaşımız da var. O arkadaşımızında özgün fotoğrafları var. Arkadaşı size yönlendirelim inşallah. Bu konuda size yardımcı olacaklardır sanırım.
Muhabbetle...

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : Ekim 16, 2007, 23:01:22 »
harun bey selamlar projede bende rol almak isterim  elimden ne gelirse yardımcı olmaya hazırım

saygılar   hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #22 : Ekim 16, 2007, 23:02:40 »
Harun Bey hayırlı olsun, elimdengelen desteği vermeye hazır olduğumu bilmenizi isterim. Kolaylıklar diliyorum... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #23 : Ekim 16, 2007, 23:17:29 »
Harun bey, bu yıl ikicisi düzenlenecek Tepe Nautilus Aktivitesi'nin, modeltrenciler forumu ve kulübü için iyilikler, güzellikler ve başarılar içinde gerçekleşmesini temenni ederim.

Desteklerimiz konusunda bize düşen ne ise yardımcı olmaya çalışacağımı bildirir, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #24 : Ekim 17, 2007, 00:13:54 »
haruncuğum,
metin abim olsaydı da cevap verseydi.. sana şöyle derdi: acı patlıcanı kırağı calmaz...
nautilius'daki dioramaya dağ,tepe vs ihtiyaclar haric..
eğer İZMİT İSTASYONUNU oraya koymassam nah böle oliiim.
benim ofisteki 1/160 tan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın..
1/87 ölçekte izmit istasyonu...
sevgiyle
haldunabi

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #25 : Ekim 17, 2007, 00:16:26 »
Arkadaşlar teşekkürler,

Zaten ilk konu açıldığından beri bir çok arkadaşımız gelebileceği günleri bildirerek desteklerini göstermişlerdi.

Şimdi ilk işimiz geçen sefere ilave olarak neler yapmalıyız onları düşünüp, çalışmaya başlamak.

Öncelikle bu konuyu canlı tutup neler yapabileceğimiz konusunda hep beraber fikirler üretelim.

Selami bey,

Geçen sefer fotoğraflar konusunda karışıklıklar olmuştu. Bazı arkadaşların resimlerini kullanamamıştık. biraz iletişim problemioldu. Bu sefer daha iyi bir çalışma yapacağız inşallah. Ancak her fotoğraf büyütülüp basılmaya uygun olmayabiliyor. bunları düşünmek seçmek lazım.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #26 : Ekim 17, 2007, 00:19:25 »
haruncuğum,
metin abim olsaydı da cevap verseydi.. sana şöyle derdi: acı patlıcanı kırağı calmaz...
nautilius'daki dioramaya dağ,tepe vs ihtiyaclar haric..
eğer İZMİT İSTASYONUNU oraya koymassam nah böle oliiim.
benim ofisteki 1/160 tan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın..
1/87 ölçekte izmit istasyonu...
sevgiyle
haldunabi

Haldun abi,

1/160 ı da istiyoruz.

N, HO, O herşey olur yani,

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Ekim 17, 2007, 00:20:16 »
haruncuğum bu arada aramız yeni katılan yusuf sunbül arkadaşımızla da irtibata geç derim ben..
o da,gerçek trenler konusunda sanırım yardımcı olabilir...
sevgiyle

Çevrimdışı ghostkhan

• Hakan ÇAĞLIYAN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: İSTANBUL-Silivri
  • Model Trenlere Hayranım.
« Yanıtla #28 : Ekim 17, 2007, 09:22:53 »
Harun Abi merhabalar, bildiğin gibi ben silivri de oturuyorum ama elimden geldiğince yardımcı olabilirim, haftasonları cumartesi öğleden sonra ve pazar günleri evdeyim isterseniz bir katkım olacağını düşünüyorsanız herzaman emrinizdeyim.

Teoman beyin Atatürk vagonu isimli forum sayfasında çok güzel Atatürk ve özel vagonu resimleri var hatırlatmak istedim.

saygılarımla,
Hakan ÇAÐLIYAN
inadına Model Trencilik!
En Derin Saygı ve Sevgilerimle.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #29 : Ekim 17, 2007, 10:09:28 »
Haldun Kardeşim.Bu konuda yardımcı olacağımı belirtmiştim.Yine tekrarlıyorum,verilecek her göreve elimden geldiğince yardımcı olurumSıfırdan kit çalışmasına katılırım.Haftada bir bütün günümü ayırabilirim.Kurulacak diaroma çalışmalarına katılabilirim.Ayrıca bacanağım fotoğraf sanatcısıdır.trenler konusunda bir sürü arşivi var.Kendisinle konuşup daha sonra sizlere fikir vereceğim.Kardeşim Aydın'ın N Scala üzerine yaptığı ve bitirdiği 110X70 ebadında bir kurgusu var.Bence çok güzel oldu.Zaten birgün sizleri toplayıp göstermeyi düşünüyor.Kısaca bir açılış yapacağız.N Scala olarak bu kurguyu begenirseniz sergide kullanabiliriz.Birader ile görüşüp sizlere döneceğim.Ayrıca biraderin kurgusunu açılış törenini ne zaman yapacağımızı bildireceğim.Kısaca ben hazırım.Sevgi ve selamlar.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Ekim 17, 2007, 12:30:35 »
Harun bey, yapılacak çalışmalarla ilgili bir hedef belirler isek, sonuca daha iyi gitmiş oluruz.

Örneğin; çeşitli aksesuar çalışmaları yapılacak,  kim ne yapacak! ne getirecek! en son hangi tarihte teslim edillecek! gibi konuların açıklığa kavuşması gerekir.

Bu aktivetinin tarihleri 10 Aralık 2007 Pazartesi - 10 Ocak 2008 Perşembe olarak belirttiğinize göre, sanırım sergi alanı düzenlemesi 8-9 Aralık, Cumartesi ve Pazar günleri olacaktır.

İstanbul ve dışından gelecek çalışmaların, size; 8 Aralık, 2007 Cumartesi günü ulaşması gerekir.

Yine kendimden örnek vermek gerekirse, bu aktiviteye gelmeye çalışrım. Ancak! herhangibir nedenden dolayı gelemeyecek olur isem ( Okulda bir görev olabilir veya sağlıkla ilgili vb.) size mutlaka belitilen tarihte birkaç çalışma yollayabilirim.

Öncelikle Atatürk Vagonu çalışmasını, TCDD'ye dönüştürülmüş bir loko ve bir maket çalışmasını yollayabilirim.

Fotoğrafları siz büyütüp standart bir boyutta mı sergiliyorsunuz, bu konuda da bir açıklama getirebilirmisiniz.

Bu önerileri dikkate alarak bağlayıcı bir açıklama yapabilirseniz çok iyi olur.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Ekim 17, 2007, 12:54:12 »
Değerli Arkadaşlar
1. Tepe Natilius aktivitesinden sonra 2. aktivitede yapılacaklar üç aşağı beş yukarı kabaca belli
Mevcut kurgunun güncelleştirilmesi
Fotoğraflar,DVD,CD ler.tanıtım broşürleri
Üyelerin çalışmaları
Ki bende taraftarım mümkünse N ölçek bir kurgu
Bu ana başlıklar altına alt başlıklar açılıp sonuca gidilmesini öneririm
Harun bey sizden bir istirhamım olacak geçen sene pek bir katkım olmadı hala kendime kahrediyorum
mümkünse bir kaç pazar ofisinizi açarsanız bende yardıma geleyim
SYGLR

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #32 : Ekim 24, 2007, 11:55:12 »
Merhaba

Sitenin anasayfasında aktivite için birşey düşün şeklinde not var.Bana kalırsa tramway tarzı elektrikli loko veya ünite cazip değil.Ancak rail-bus ise çok cazip.Zaten Schienenbus lar TR ye her ne kadar 1989 da gelmiş olsalarda (ki hibe olarak gelmişlerdi) teknolojisi 60 lı yıllara dayanıyor.Yani buharlı dönemine ait araçlar denebilir.Dolayısıyla nostaljik bir havaları var.Üstelik şasilerinin kısa olması hareket kabiliyetlerini artırıyor diaromadaki köprü hattı dahil tüm hatları dolaşabilme kabiliyetine sahip olduklarını düşünüyorum.İmkanlar ölçüsünde kurgudaki sanaii v.b. öğeler yerine ufak tadilatlarla park/orman tarzı öğeleri yerleştirmek,çam ağacı sayısını artırmak,kurgunun karlı görünüme kavuşturulması yılbaşı konseptine daha uygun düşer diye düşünüyorum.Ben Liliputumu (56508) getireceğim.Diğer arkadaşlar ne yapar bilmem.Olmazsa bu sene Noel baba kızağını bırakır buharlı ve rail-bus ile hediye dağıtmaya başlar  ;)

Şimdilik aklıma gelen bu.Daha gelen olursa aşağıya ilave ederim

Sevgiler

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #33 : Ekim 24, 2007, 12:03:02 »
Cem Bey Merhaba
Burnu havuç,gözleri kömür bir kardan adam konabilir
SYGLR

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #34 : Ekim 24, 2007, 12:09:42 »
Evet İhsan abi haklısın.Ama o en kolay figür.Tabi o konseptte olması gerekir mutlaka.Zaten bu kurgu dar bir alanda ve de minimalizm anlayışından biraz uzakta olduğu için önce mesajımda da örnek verdiğim gibi kent/sanaii öğeleri yerine park/orman öğeleri ile daha güzel bir kontrasta kavuşur diye düşünüyorum.Şimdilik düşüneceğim bakalım daha neler bulabilirim.

Saygılar...
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #35 : Ekim 24, 2007, 18:21:23 »
Merhaba İhsan Abi,

Eğer kurgu N ölçek olacaksa bende loko ve yolcu vagonalarından oluşan bir set ilave edebilirm

Çevrimdışı E 40 003

• Ergin Tönük
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
    • Ergin Tönük TCDD Foto?raflar?
« Yanıtla #36 : Ekim 25, 2007, 08:55:14 »
Harun Bey,

Fotoğraf (ve gerekirse altınabirkaç satırlık teknik bilgi) konusunda ben üzerime düşeni yapacağım. Taleplerinizi (işlerimdeki yoğunluğu da göz önüne alarak) belirli bir süre önce tonuk@metu.edu.tr adresime iletebilirsiniz. Fotoğraflar sadece sayfada yayımladıklarımla sınırlı değil, arşivim daha geniş. Tek sıkıntım, eski fotoğrafların 15. Mayıs 2006'dan öncekiler) Sony Mavica FD7 ile 640x480 piksel boyutlarında çekilmiş olmasıdır.

Haber bekliyorum.

Selamlar,
Ergin

Çevrimdışı CAGDASULE

• CAGDAS
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ISTANBUL
  • KARA TREN
« Yanıtla #37 : Kasım 07, 2007, 18:29:16 »
HARUN BEY ,

ÖNCELİKLE MERHABALAR DİYECEÐİM ANCAK , ÜMİT EDİYORUM YURT DIŞINDAN DÖNMÜŞSÜNÜZDÜR .ÇÜNKÜ 2.TEPE NAUTİLYUS AKTİVİTESİ İLE İLGİLİ OLARAK BENDE HENÜZ ARANIZDA YENİ OLMAMA RAÐMEN ELİMDENDEN GELDİÐİNCE 1- 2 GECE SABAHLAMAK İSTERDİM AÇIKCASI FAKAT TARİHLERİN KESİN OLARAK BİLDİRİLMESİ GEREKİYOR ( 7 - 8 ARALIK MI YOKSA DAHA ÖNCEMİ ? ) BU KONU HALA BİR KESİNLİK KAZANMADI  , BÜTÜN PROGRAMIMI BUNA GÖRE AYARLAMAK İSTİYORUM AYRICA DAHA ÖNCE TANIŞTIÐINIZ GİBİ EŞİMDE FOTOÐRAFÇI VE BU KONUDA BİRŞEYLER YAPABİLMEK İÇİN BENİ SIKIŞTIRIYOR  , BENİM GİBİ YENİ BAŞLAYAN VE DİGİTAL YOLU SEÇENLERİN ( HELE DE YENİ BİR SET İLE BAŞLAMIŞ İSE ) EN BÜYÜK MERAKI DİAROMA YAPIMI İÇİNDE BULUNMAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM , BU YÜZDEN FAALİYETİMİZİ İPLE ÇEKİYORUM .
AYRICA BELKİ YERİ DEÐİL AMA BENİM İÇİN YAPTIKLARINIZI O KISA ZAMANINIZDA BİLE ÇEKİNMEDEN YARDIMINIZI ( VE TABİKİ UÐUR BEY KARDEŞİMİNDE UNUTMADAN ) ASLA UNUTMAYACAÐIM , GERÇEKTEN O AKŞAM EVE GELİP DE LOKO ÇALIŞTIÐINI GÖRÜP EN AZ 3 SAAT SEYRETTİÐİMİ VE BU MUTLULUÐU SAYENİZDE YAŞADIÐIMI ASLA UNUTMUYORUM ( BU ARADA YENİ DİZEL ROAD HOAL BİR HARİKA HAKLIYMIŞSINIZ TAVSİYELERİNİZİ HEP DİNLEYECEÐİM BUNUN İÇİNDE TEŞEKKÜRLER ) SAÐOLUN ,
DOLAYISIYLA HER TÜRLÜ ELİMDEN GELEN YARDIMA HAZIRIM VE SİZDEN HABER BEKLİYORUM / BEKLİYORUZ.

SAYGILARIMLA

ÇAÐDAŞ & ŞULE ANLAR
SAYGILARIMIZLA ,

CAGDAS&SULE ANLAR

Çevrimdışı melto

• meltem çavdar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • mimari proje sayfam
« Yanıtla #38 : Kasım 07, 2007, 21:08:57 »
benim ne yardımın olabilir bilmiyorum ama gelip orada kalabalık yaparım :D

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #39 : Kasım 07, 2007, 21:35:19 »
melto estfurullah,
orda kalabalık olmak bile guzel ve faydalı birşeydir.
gelenle gidenle ilgilenmek ve fikir vermek işte şudur budur demek bile faydadır..
vaktin oldukca gelmeni dilerim
haldunabi