Gönderen Konu: Roco Br74  (Okunma sayısı 6810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semaver

• Forum Üyesi
Roco Br74
« : Eylül 16, 2019, 01:07:39 »
Evet arkadaşlar ebaydan bugün br74 roco buharlı lokomotif siparişi verdim. Ray konusuna girmek istiyorum. Roco için piko veya başka bir firmanın rayları uyumlumudur? Birde tabi kontrol ünitesi işi var. Kontrol ünitesi içinde diğer firmaların kontrol ünitelerini kullanabilir iyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Ynt: Roco Br74
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2019, 23:10:04 »
DC modellerde uyum sorunu olmaz, piko rayları tavsiye ederiz, hem fiyat performans hem de bulunabilirlik açısından en uygunudur, kontrol ünitesi için de aynı şekilde 55003 model kumanda yeterli olur

Çevrimdışı Semaver

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Eylül 18, 2019, 16:14:49 »
Çok teşekkür ederim cevap için. Piko raylarda eski üretim, yeni üretim fark edermi? Bir satıcı da çok uygun piko raylar buldum Ho ölçek. Vintage model herhalde. Tahminim 80lerin yada 90ların rayları. Tavsiye edersmisiniz?

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2019, 10:59:10 »
Rica ederim, piko nun veya her hangi bir markanın eski raylarını tavsiye edemem, loko nun yürüyüşünde sıkıntı yaratıyor, ışıklı vagonum da düzgün çalışmadı, yeni rayları da uygun fiyata bulmak mümkün

Şu ilanda 55212 model numaralı 6 dönüş rayı 4 euro, almadıysanız piko kumanda da var, düz ray varmı bakmadım

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F332492904739
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2019, 11:16:00 Gönderen: Arda Tırmaş »

Çevrimdışı Semaver

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2019, 23:12:26 »
Teşekkür ederim. Rayları ve kumandayı Aliexpresten orjinal piko sipariş verdim.
Kusura bakmaz iseniz birkaç sorum olacak.
Şimdi gözümü vagonlara diktim haliyle. Mesela Bachman ın loko ve vagonların bağlanmalarını sağlayan şeyler avrupadakilerden farklı. Bunları değiştirme imkanı oluyormu?

Dizel lokoyu büyük ihtimal amerikan dizel alacağım. Dijitaller I çok çok uygun üstelik bizim Türkiye dizelleri ne daha çok benziyorlar. Burada da karşıma vagonları birleştiren o parça çıkacak.

Birde Dizel lokoyu TCDD yapacağım. E26000 yada E30000 lokoları a benzeyen dizeller var mıdır?
Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2019, 04:48:36 »
90 lı yıllar itibariyle avrupa üretimi vagonların kuplörleri değiştirilebiliyor, çok eski vagon almazsanız sıkıntı olmaz, amerikan vagonlarda aynı şekilde, bendeki farklı kuplörleri kendi arasında değiştirerek kullanıyorum, almayı düşündüğünüz modelleri yazarsanız uyumluluk konusunda yardımcı oluruz

Tcdd lokomotifi konusunda tek seçenek var, de22000 lokoya benzer modeli sadece frateschi üretiyor,  Bu marka brezilya üretimi olduğundan avrupada bulmak zor

Çevrimdışı Semaver

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2019, 20:59:23 »
Arda bey çok teşekkür ederim cevaplar için. TCDD dizel için dediğiniz firmanın ebayda satışı çok ve uygun. Ge22 olarak geçiyor gördüğüm kadarıyla. Yanlız bunlarda mahmuz yok. Mahmuz takılabiliyormu öne ve arkaya? El işçiliği yapılabilirmi bu konuda?

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2019, 17:34:35 »
Brezilya lokolarında ilginç bir şekilde tampon yok, eski bir vagondan çıkartılıp monte edilebilir belki, tcdd dönüşümü yapan üyelerimiz yardımcı olurlar, asıl boya işi zordur, profesyonel ekipmanınız yoksa iyi sonuç olmuyor