Gönderen Konu: Marklin tren kurulumu  (Okunma sayısı 7180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doctrain

• Forum Üyesi
Marklin tren kurulumu
« : Eylül 14, 2013, 00:37:25 »
Merhaba arkadaşlar
Ben model tren konusuna yeni başladım ve şimdiden 5 lokomotifim oldu fakat..kurulum aşamasında sorunlar yaşıyorum.
Elimde marklin mobil istasyon 60653 var. Lokomotiflerden birisi BR 03 140 kodlu ve marklin no 37953 tender lı steam lokomotif... Ama mobil istasyon otomatik olarak bu lok tanımıyor ve bilgi
bankasında da bu lokomotive ait bir bilgi bulamıyorum. Bu konuda yardım rica ediyorum.
İkinci konum ise 37470 nolu bir elektro lokomotivim var. kataloga göre programlanabilir ve mfx özelliklerine sahip..Fakat lokomotivi mobil istasyonla tanıtmaya başladığım anda hareket ediyor ve hiç
bir komutuma cevap vermiyor. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Marklin Tren Kurulumu
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2013, 08:20:27 »
merhaba bazı adresler ms de olmuyor kumandanın eski yazılım olması nedeniyle 37953 nolu adres yoksa 1 önce ve sonra ki adresi deneyin diger problem için bir fikrim
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Marklin tren kurulumu
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2013, 21:33:08 »
Akın bey , aramıza hoş geldiniz ama ne yazık ki sitemizde pek Marklin kullanıcısı yok , bu nedenle buradan sorularınıza cevap bulmanız biraz zor.

Google Türkçe sayfadan marklin yazarsanız Türkiyedeki marklin kullanıcılarının sitesi var onları bulursunuz sanırım orda sorunuz cevaplanır.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Marklin tren kurulumu
« Yanıtla #3 : Eylül 18, 2013, 14:12:33 »
Akın Bey,

MS 2 de ben de bazen mfx leri otomatik tanmlama da sorun yaşadım. Bu MS nın bazen mfx decoderleri görmemesinden veya ray sistemi üzerinden decoder verilerinin kumandaya ulaşamamasından olabiliyor.
Bunun için MS 2 nin lokomotifi otomatik tanımlamasını beklemek yerine, siz  MS2 nin yeni lok tanımlama kısmında,   yeni lokomotif, yeni lokomotifi otomatik bul işlemlerini uygulayın.
eğer lokomotifi ilk seferde bulmazsa bu işlemi bir bir kez daha deneyın. eğer 37740 bu işlemler sonucunda yine tanımlanmazsa ,
37740 için MS 2 de adres tanımlama da , manuel olarak 04 adresi deneyin.
Saygılarımla

G. ÖZKAN
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2013, 23:07:40 Gönderen: GOKHAN OZKAN »
G. ÖZKAN