Model Trenciler Forumu > Boyama ve Eskitme teknikleri hakkında öğrenmek isteyecekleriniz

Çerkezköy Gar Çalışması 1:87

(1/3) > >>

de11000:
Herkese merhabalar,uzun bir aradan sonra sevinerek bu işe tekrar başladım.İlk (çok) amatör çalışmamı sizlerin eleştiri ve tavsiyelerinize sunuyorum.Belirtmem gereken nokta;hazırlama aşamasında cnc kullanılmamış olması,ayrıca kesme işlemi için sadece maket bıçağı kullandım.Kaynaklar biraz kısıtlıydı.Teknik taraftan ise bilgisizliğim tabi ki etkili bir unsur (ki bu açığımı Teoman abiyi takip ederek kapatmayı düşünüyorum).Umarım daha iyi sonuçlar elde edebilirim.

Saygılarımla

Ozan Dik:
ellerine sağlık güzel olmuş

haldunabi:
de11000 nickli kardeşim.
1- adını soyadını yaşıı yerini tam yazsan da adınla hitabedebilsek.
2-model yapmanın cnc 'si el yapımı farkı gerçekte bir fark değildir.sonuçta elle montajlanıyor,boyanıyor,eskitiliyor. vs vs.
3-yaptıgın model gayet başarılı.ellerinbwe emeklerine sağlık.
4- gri binanın taş veya tugla dizilişi dikine olmuş. yatay olmalıydı...
5- diğer yapacağın çalışlmalarını da paylaşırsan seviniriz.
sevgiler...

Teoman Kardaşlar:

Haldun Bey, merhaba.

de11000 nickli arkadaşımızın kimliği aşağıdadır. Kendisi ilk forum üyelerinden sayılır.

Sevgili Gürcan merhaba.

Tekrar aramıza dönmüş olman çok  sevindirici. Hoş geldin. Çalışmalarında başarılar dilerim.

Çerkez Köy İstasyon çalışman,  başlangıç olarak güzel bir girişim. Eline sağlık.

Benim bu tür çalışmalarında ilk önerim, yapacağın maket çalışmasında önce bu çalışmanın gerçek görüntülerinden
birkaç açıdan çekilmiş fotoğraflarını konunun başında açıklamalı olarak yayınlamandır.

Bu görüntülerden esinlenerek maket yapımına başlaman daha uygun olacaktır. Gerçek görüntülerini inceleyerek,
aşamalı olarak yapacağın çalışman seni daha doğru bir maket yapımına götürecektir.

Mimari maket konusunda 35 yılı aşkın tecrübesi ile Mimar Haldun Bey’in önerileri ve eleştirileri ben de dahil olmak
üzere hepimize önemli bir katkı sağlamış ve sağlayacaktır.

Yapacağın çalışmalarda, ben de sana bilgim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Çerkez Köy istasyon maketinde çatı birleşim yerlerinde sorun görülmektedir. İki plakayı 45 derece açı ile keserek
birleştirmeye çalışman aradaki açıklıkları kapatacaktır.

Duvarların birleşim yerlerinde kaplama olarak kullandığın taş veya tuğla dokulu kaplama kağıtlarını duvar köşelerinde
açıklık kalmayacak şekilde yapıştırman gerekirdi.

Taş ve tuğla yapısını gerçek fotoğrafları da dikkate alarak Haldun Bey’in de tespiti ile tuğla görünümlerini içeren
kaplama kağıdında ki  tuğla görüntülerini yatay olacak şekilde yapıştırman gerçekçilik açısından doğru olacaktır.

Kapı ve pencere doğrama yapısını tekrar elden geçirmen gerekecektir.

Yaptığın çalışmayı fotoğraflamanda, altına ve arkasına gelecek şekilde karton zemin kullanman yapmış olduğun çalışmayı
daha net bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

İyi çalışmalar dileklerimle sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

haldunabi:
teoman hocam cok teşekkürler.
gürcan kartdeşimin devamlarını da bekleriz..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git