Gönderen Konu: Roco - Fleischmann CV1 Değiştirme Hatası ve Çözümü  (Okunma sayısı 2699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertuğrul istanbullu

• Forum Üyesi
Merhabalar
Yaklaşık 25 metrelik ray, MRC Auto Reverse Module ile kontrol edilen 2 adet armut hattan oluşan N ölçek kurumu Fleischmann Multimaus ile kumanda ediyorum. Bu bilgiyi verdikten sonra geçen hafta içinde başıma gelen sorunu ve nasil çözdüm onu anlatmak istedim...
Yeni aldığım lokomotifin CV1 değerini değiştirmek istedim. Klavuzdaki CV1 değiştirme yönergesini takip ettiğim halde ERR1 hatası verdi. Birkaç farklı denemeye ve kumandaya reset atmama  rağmen CV1 değişikliği olmadı.  Hep aynı hatayı vermeye devam etti.
Forumlarda araştırdım ama benzer bir soruna (ERR1: not compatible ) karşı çözüm bulamadım. Daha önceden değiştirebilirken, şuan değiştiremememi yazılımdan  kaynaklanan bir sorun olarak düşünmeye başlamıştım ki sıkıntının yeni eklediğim  auto reverse module nedeniyle olabileceği aklıma geldi. Kumandayı kurgudan sökerek ayrı bir raya bağlayarak tekrar denedim. Sorun bu sefer çözülmüş ve ben de lokomotifin adresini değiştirebilmiştim... artık kurgumdaki değişkenleri elemine edebilmek için Kumandayı her seferinde kurgudan sökmeye ve ayrı bir servis rayına bağlamaya başladım,  siz de benzer bir sorun yaşarsanız aynı şeyi öneririm...
Saygılarımla