Gönderen Konu: DJH Dakota SNCF CC65500 kit  (Okunma sayısı 6321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
DJH Dakota SNCF CC65500 kit
« : Mart 27, 2013, 21:48:47 »
Evet trenci dostlar bu aralar sürekli canım kitten tren yapmak istiyor. Açlığımı dindirmek için işe koyulmaya hazırlandığım 2. kit dakota işte resimler.Kutunu ağırlığı 1.2 kg :)
Bu arada bu kit ışıklı. Yani iş cok :)

z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: DJH Dakota SNCF CC65500 kit
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2013, 12:25:13 »
Evet model trenci dostlar, Dakota için startı vermiş durumdayım. İlk olarak modelin parçalarının sayımı yapıldı. Eksik gedik yok :)
Bu sederki modelimizde kesinlikle boya işlemi yapılacak. Mavi renk kullanmayı düşünüyorum. Bu modelde oldukça fazla çapak var öncelikle bu çapaklar temizlendi. Dijitate çevrilecek model. Normalde kitle beraber sadece beyaz gidiş yönü ışıkları gelmekte ama ben kırmızı ışıklarıda yapmaya karar verdim. Bir baskı devresi yapılacak. Sesli dekoder kullanacak. Şimdilik bu kadar. Resimler yakında.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 17, 2013, 16:52:24 »
Koray bey merhaba
Madem boyayacaksınız bütün parçaları çıkartmadan düşük basınçla kumlatsanız iyi olur gibime geliyor
Kumlama yapıştırmayada yardımcı olur

Kolay gelsin

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Nisan 17, 2013, 17:49:17 »
Sağol İhsan Abi bu konuya bakıcam teknisyende malum var. Bu düşük ısı lehimleriyle ilgili bilgisi olan var mı?. Yapıştırıcı yerine kullanmak istiyorum.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2013, 22:43:32 »
Evet model trenci dostlar calışmalar devam ediyor. Bu kitten tren işi oldukça sardı beni zaten diaroma yapamıyorum en azından hazırlıkara böyle devam ediyorum. Bu kiti değerlendirecek olursam bir önceki günther et89 a göre en az 4 misli daha zor. Döküm olan parçaların hemen hemen hepsinde döküm çapakları ve izleri var buda tesviye için saatler gerektiriyor. Bu lokomotifi sesli dijital yapamaya karar verdim birde üzerindeki prevaneyide hareketli hale gecireceğim. Resimlemeye devam etmekteyim yakında koyacağım.

Çevrimdışı trencinuh

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2013, 09:31:45 »
Sevgili Koray abicim senin bu kit çalışmalarını çok seviyorum, bende bir yapabilsem keşke. ;D
Koray abi birde bunun içinden yapılış aşamaları çıkıyor mu ?
Kolay gelsin!!
                           Saygılar Talha

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2013, 09:49:24 »
Evet Talha'cığım çıkıyor ama malesef ya ingilizce yada fransızca oluyor. Ama zaman içinde plastik kitleri yapa yapa mantığına alışıyorsun ve yapması kolay olmaya başlıyor. Ama döküm tarzdaki bu kitler tesvileri açısından oldukça zahmetli. Metal kasa üzerinde 1mm ve 2 mm lik küçük delikler açılması gerekiyor bunları yapabilmek ise biraz tecrübe ve beceri gerektiriyor.